Wydrukuj tę stronę
środa, 19 września 2018 11:21

Kolejny duży sklep w miejsce placu po fabryce

 
Tereny po fabryce Polokna od ul. Surowieckiego Tereny po fabryce Polokna od ul. Surowieckiego archiwum redakcji

Na terenie dawnej fabryki okien u zbiegu ul. Składowej i Surowieckiego planowana jest budowa kolejnego dużego obiektu handlowego.

Mowa o niezagospodarowanym obszarze, pozostałym po zakładzie Polokna. Po wybudowaniu w zachodniej części działki dwóch obiektów galerii handlowej oraz dużego parkingu, planowana jest dalsza zabudowa pozostałego terenu - znajdującego się w głębi nieruchomości, w rejonie ul. Składowej i Surowieckiego.

W ostatnich dniach ukazało się obwieszczenie dotyczące planowanego przedsięwzięcia, polegającego na budowie obiektu handlowego przy ul. Składowej i ul. Surowieckiego, obejmującego trzy działki. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, obszar ten objęty jest zabudową handlową wielkopowierzchniową, co pozwala na ulokowanie obiektów o dużej powierzchni sprzedaży, w tym także hipermarketów. 

Postępowanie administracyjne w tej sprawie zostało wszczęte na wniosek inwestora, którym jest spółka PKB Inwest Budowa - ten sam, który realizował Galerię Piastovą. Według nieoficjalnych informacji, na tym terenie, który dawniej stanowił plac manewrowy i magazynowy dawnej fabryki, wstępnie planowana jest budowa trzech połączonych ze sobą pawilonów o łącznej powierzchni około 10,5 tysiąca metrów kwadratowych. Ponadto ma także powstać parking na około 200 miejsc postojowych z dojazdem zapewnionym od ul. Składowej oraz istniejącego parkingu galerii handlowej.

Na razie nie jest znane docelowe przeznaczenie obiektu, choć nieoficjalnie mówi się o sklepie meblowym. Póki co nie wiadomo takżę, kiedy inwestycja miałaby ruszyć, jednakże mając na względzie postępowanie przy budowie sąsiedniej galerii handlowej, może być to tylko kwestia czasu.

19 komentarzy