sobota, 01 września 2018 11:29

Nowy oddział żłobka na os. Ustronie na dwa dni przed otwarciem

 
Nowy oddział żłobka na os. Ustronie na dwa dni przed otwarciem fot. Rafał Wichniewicz

Już od poniedziałku 3 września, przy ul. Sikorskiego na os. Ustronie uruchomiony zostanie drugi oddział miejskiego żłobka. Wnętrza już czekają na najmłodszych gnieźnian.

Filia powstała w pomieszczeniach dawnego sklepu, który jakiś czas temu opuścił wnętrza budynku przy ul. Sikorskiego. Korzystając z takiej możliwości i po zwarciu umowy między spółdzielnią mieszkaniową a Miastem, zadecydowano o ulokowaniu w tych pomieszczeniach nowego oddziału żłobka, który docelowo przyjmie 50 dzieci.

Na nową siedzibę, wyremontowaną ze środków spółdzielni, która wydzierżawi Miastu te pomieszczenia na najbliższe 15 lat, składają się pokoje zabaw z pełnym wyposażeniem (i zabawkami), szatnie, łazienki dostosowane do dzieci, pomieszczenia socjalne pracowników oraz część kuchenna. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza wilk czwartek, 13 września 2018 02:02 napisane przez wilk

  Ale jaja,ale jaja,powiedziałaby krulowa kołchozu w Brukseli !!!!! Genderowy kibelek,czy tylko oszczędność ???? Rolka papieru do twarzy też jedna na dwa stanowiska,jakie to ....urocze i piękne !!!!!! Gdzie ja takie rzeczy widziałem ????? AHA . Na olimpiadzie zimowej w SROCZI !!!! Czyżby ci sami projektanci i budowniczowie ???? Przypomnę,że żłobek wykonuje.....spółdzielnia mieszkaniowa ze środków własnych............no cóż,jak to się mówi na mieście.....w genach jednak to zawsze zostaje i prędzej czy później wyjdzie !!!!!!! A słyszałem,że spółdzielnia podwyższa opłaty mieszkańcom bloków ....!!!!!!!

 • Link do komentarza Czesław środa, 12 września 2018 13:59 napisane przez Czesław

  Genialna oszczędność - jeden uchwyt do papieru toaletowego na dwa stanowiska. Jaki gospodarz taka gospodarność! Myślałem, że takie rzeczy to tylko w Rosji... Ale widać wojaże pana Budasza przyniosły efekt w postaci implementacji "dobrych" praktyk.

 • Link do komentarza Bogdan środa, 12 września 2018 11:14 napisane przez Bogdan

  A personel to znowu koleżanki pani dyrektor?

 • Link do komentarza pedagog niedziela, 02 września 2018 16:27 napisane przez pedagog

  Co innego siadanie na nocniku, a co innego na muszli. Ten, kto to wymyslil jest osłem do kwadratu. Dzieci w tym wieku zaczynaja sie interesować swoim cialem i nad tym co najwyżej kontrole powinni sprawowac rodzice, a nie niedouczeni organizatorzy tego wc. Co na to wychowawcy, ktorzy powinni znac zasady prawidlowego wychowania w tym wieku? Poza tym niektore dzieci już sie krepują o ile nawet nie tylko pokazywania władnej pupy, ale także odgłosów zwiazanych z wydalaniem. Do czego wy chcecie tych dzieci przystosować? Dranstwo i tyle.

 • Link do komentarza Aga niedziela, 02 września 2018 14:55 napisane przez Aga

  No tak. Spółdzielnia remontuje, miasto korzysta.

 • Link do komentarza Gosia niedziela, 02 września 2018 13:43 napisane przez Gosia

  A propos kibelków obok siebie - takie małe się nauczy przy kimś bez wstydu robić na kibel i potem jako dorosły będzie chciał zawsze przy otwartych drzwiach i wspólnie. ... to jednak jakieś niedopatrzenie. .....

 • Link do komentarza tata niedziela, 02 września 2018 13:38 napisane przez tata

  Nocnik to jednak coś innego niż kibelek. .... jakoś nie widzę w domach dwóch obok siebie. ... zlewy tak ale kibelki to jednak to nie to samo co nocniki :)
  ,

 • Link do komentarza tata niedziela, 02 września 2018 07:52 napisane przez tata

  Czy dzieci ze żłobka będą mogły korzystać przy ładnej pogodzie z ogrodzonego zaplecza, jakie posiada stowarzyszenie "Maki" ? To jest taki bezpieczny, ogrodzony, zielony teren, dzięki któremu nasze pociechy mogłyby poznawać kwiatki, warzywa i mogłyby pobiegać swobodnie po zielonej trawce.

 • Link do komentarza w kupie siła niedziela, 02 września 2018 01:10 napisane przez w kupie siła

  Fakt 2 WC obok siebie... może 1 dla dziecka a drugi dla opiekuna? Jak by dziecko miało problem to będzie naśladowanie.

 • Link do komentarza Gniezno sobota, 01 września 2018 21:35 napisane przez Gniezno

  "tata" : dzieci korzystające z nocnikow również nie są oddzielone ściankami i nikomu to nie przeszkadza więc myślę, że tutaj również powinno tak być. Tymbardziei, że nie jest to toaleta publiczna tylko przeznaczona dla dzieci, rówieśników. Cóż, wszystkim się nie dogodzi..

 • Link do komentarza tata sobota, 01 września 2018 14:38 napisane przez tata

  wszystko jest piękne, tylko małe pytanko - dlaczego toalety /kibelki/ sa jeden obok drugiego, niczym chociaż małą ścianką nie rozdzielone?? tak obok siebie dzieci będa siadały żeby było raźniej?????

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane