czwartek, 26 lipca 2018 13:22

Od 1,5 do 7 milionów złotych za działki w strefie ekonomicznej w Łubowie

 
Od 1,5 do 7 milionów złotych za działki w strefie ekonomicznej w Łubowie Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekomoniczna - Podstrefa Łubowo - wizualizacja terenów inwestycyjnych

Ogłoszony został pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych, położonych na terenie Gminy Łubowo. Wszystkie wchodzą w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

Podstrefa Łubowo od wielu miesięcy przygotowywana jest do oferty inwestycyjnej tej części gminy. Między innymi objęło to budowę szlaków dojazdowych z przebiegającej w pobliżu drogi ekspresowej S5, a także niezbędnej infrastruktury m.in. elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej. Pełne uzbrojenie terenu było możliwe dzięki wsparciu otrzymanemu w ramach Obszarów Strategicznej Interwencji. Koszt całego projektu wyniósł 15,5 mln złotych, z czego 12,1 mln pochodziło ze środków zewnętrznych WRPO. 

Grunty, które zostały objęte strefą ekonomiczną, są V i VI klasy, co oznacza iż potencjalni inwestorzy nie będą dodatkowo obciążeni kosztami związanymi z tzw. "odrolnieniem". Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR), który jest właścicielem tych terenów, właśnie ogłosił przetarg na zbycie sześciu działek o różnej powierzchni.

 • Działka nr 171/4 o powierzchni 15,5 hektara ma cenę wywoławczą 6 mln 932 tys. złotych brutto
 • Działka nr 174/7 o powierzchni 5,4 hektara ma cenę wywoławczą 2 mln 437 tys. złotych brutto
 • Działka nr 174/9 o powierzchni 4,5 hektara ma cenę wywoławczą 2 mln 154 tys. złotych brutto
 • Działka nr 174/14 o powierzchni 2,5 hektara ma cenę wywoławczą 1 mln 203 tys. złotych brutto
 • Działka nr 174/21 o powierzchni 3,1 hektara ma cenę wywoławczą 1 mln 492 tys. złotych brutto
 • Działka nr 174/24 o powierzchni 4,7 hektara ma cenę wywoławczą 2 mln 245 tys. złotych brutto

Wszystkie powyższe są objęte planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod działalność gospodarczą oraz terenów mieszkaniowych (w rejonie Węzła Fałkowo). Przetarg na ww. nieruchomości odbędzie się 3 sierpnia br. w siedzibie poznańskiego oddziału KOWR.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski ( TIGER ) niedziela, 29 lipca 2018 18:05 napisane przez Artur Wiernowolski ( TIGER )

  Panie Marku. Kwstia zjazdu z 5 czy przeprawy przez tory to już sprawa dokładnego przemyślenia kosztów, odległości czy samej inwestycji w kierunku rozjazdów. Natomiast idea ,, RINGU '' który pozwoliłby ominąć Gniezno jako całość ze wszystkich czterech stron jest jak najbardziej prawidłowa. Tu faktycznie możliwa byłaby taka opcja. Nie zmienia to faktu, że zaproponowałem takie rozwiązanie już jakiś czas temu. Podejrzewam, że pomysł przekopu pod torami ( w zamyśle ul. Strumykowa ) również ode mnie został zapożyczony. Kwestia rozwiązania połączenia różnych dróg wokół Gniezna jest prosta. Zaplanować drogę dwupasmową wokół Gniezna. Nie jedno-pasmową lecz dwu. Fakt, są to też koszty ale zaoszczędzi wiele zachodu i kłopotu w przyszłości podczas rozbudowy danych terenów. A tu chodzi właśnie o przepustowość oraz wyjście ruchu ciężarowego. Gdyby taką inwestycję dobrze zaplanować etapami - nawet z 20 letnim planem - podejrzewam, że długo zostałby zapamiętany człowiek, który taką inwestycję rozpoczął. Miał po prostu JAJA, by coś zrobić i w tym kierunku, niż za kilkanaście lat się głowić co zrobić z brakiem terenu pod drogę, wzmożoną ilością ludności, planem zagospodarowania przestrzennego oraz inwestycjami wokół Gniezna.
  Tereny teraz gołe nabrałyby wartości jako potencjalne działki gospodarcze.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT piątek, 27 lipca 2018 19:06 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Panie Arturze. Myślę, ze Pan zauważył, że mój pomysł dotyczy zjazdu z trasy S 5 nie na węźle Gniezno Południe, ale na węźle Łubowo- Fałkowo. w ten sposób od razu zostaje załatwiony problem przeprawy przez linię kolejową Poznań - Gniezno. A to jest bardzo ważna oszczędność gdy chodzi o ewentualne koszty. Omijamy też w ten sposób Skiereszewo i Dalki, gdzie mieszkańcy też nie chcą mieć, wzmożonego ruchu ciężkich samochodów ciężarowych. Po prostu mój pomysł, pozwala całkowicie ominąć Gniezno ! Zjazd w Fałkowie w kierunku Pawłowa i dalej w kierunku Gębarzewa Daje dodatkowy plus budującej się nowej Strefie ekonomicznej w gminie Łubowo. A mianowicie taki , ze ta strefa zyskałaby dodatkowe , szybsze połączenie z zakładami przemysłowymi ( typu Volkswagen) w rejonie Wrześni ( z pominięciem Gniezna).

 • Link do komentarza Artur Wiernowolski ( TIGER ) piątek, 27 lipca 2018 10:34 napisane przez Artur Wiernowolski ( TIGER )

  Panie Marku, zgadza się. To rozwiązanie jest bardzo korzystne i łatwe w preprowadzeniu. Przypominam jednak, że podobne lub nawet w zamyśle takie samo rozwiązanie zaproponowałem jakiś czas temu. To jest mój autorski pomysł i jeśli ktoś zechce go użyć do realizacji, musi się powołać, że ja go pierwszy zaproponowałem. Link do tematu : http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/13917-chca-miec-blizej-do-gniezna-wiec-zachecaja-do-udzialu-w-konsultacjach Niestety rzadko który z naszych radnych przejmuje się głosem zwykłego człowieka. A wystarczyłoby dane rzeczy zebrać w całość i POMYŚLEĆ.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna czwartek, 26 lipca 2018 15:00 napisane przez Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna

  Z tego zjazdu z drogi ekspresowej S 5 w Fałkowie powinna również prowadzić bezpośrednia droga w kierunku Żydowa lub Gębarzewa przez np. Pawłowo. To jest do przeprowadzenia. W ten sposób, tą właśnie drogą, można by było skierować ciężki ruch kołowy na Wrześnie z pominięciem centrum Gniezna . Droga taka odciążyłaby w Gnieźnie, przede wszystkim Most dworcowy - Popiełuszki i ulicę Wrzesińską. A właśnie tymi ulicami jadą przez Gniezno ze strony Kłecka i Kiszkowa ciężkie samochody w kierunku autostrady A 2 ( w kierunku Wrześni ) . Droga taka, stanowiłaby też drugie połączenie z autostradą A 2 dla firm, które powstaną za chwilę w tej nowej Strefie Ekonomicznej gminy Łubowo. Warto się chyba nad tym pomysłem w najbliższym czasie pochylić. Podpowiadam to rozwiązanie komunikacyjne, wszystkim kandydatom na nowych k radnych powiatu gnieźnieńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane