Wydrukuj tę stronę
wtorek, 17 lipca 2018 13:12

6 milionów złotych za 88 działek Gminy Gniezno

 
6 milionów złotych za 88 działek Gminy Gniezno źródło: Google Street View

Samorząd Gminy Gniezno wystawi na sprzedaż kilkadziesiąt nieruchomości, położonych w Jankowie Dolnym i Osińcu. Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową lub mieszkaniowo-usługową.

Największy zasób Gmina Gniezno wystawi na sprzedaż w najbliższym czasie w Jankowie Dolnym, gdzie do przetargu przeznaczono 76 działek, położonych przy drodze z tej miejscowości w kierunku Wierzbiczan (teren przed torami kolejowymi). Powierzchnia nieruchomości waha się od 840 metrów kwadratowych do 2150 metrów kwadratowych o różnym kształcie, przeważnie prostokątnym. Wartość działek wyceniono od ok. 52 tys. zł brutto do ok. 145,5 tys. złotych brutto. W sumie gmina planuje pozyskać tą drogą 5 mln 394 tys. złotych. Dwie trzecie działek przeznaczone jest pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną, a czternaście jako zabudowa mieszkaniowa z usługami. 

Drugi zasób Gminy Gniezno, który został przedstawiony w wykazie nieruchomości, przeznaczonych do sprzedaży, znajduje się we wsi Osiniec. Mowa tu o 12 działkach, znajdujących się w rejonie Osiedla Małego, na działce prowadzącej w kierunku Lasu Jelonek. Tutaj nieruchomości mają powierzchnię od 908 tys. metrów kwadratowych do 1782 metrów kwadratowych, a ceny wynoszą od 44,5 tys. złotych brutto do 72,5 tys. złotych brutto. Za ich sprzedaż Gmina Gniezno planuje zainkasować kwotę niemal 588 tys. złotych.

Powyższe oba wykazy zostały wywieszone 11 lipca, a przetargi powinny zostać ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.

Galeria

7 komentarzy