wtorek, 17 lipca 2018 13:12

6 milionów złotych za 88 działek Gminy Gniezno

 
6 milionów złotych za 88 działek Gminy Gniezno źródło: Google Street View

Samorząd Gminy Gniezno wystawi na sprzedaż kilkadziesiąt nieruchomości, położonych w Jankowie Dolnym i Osińcu. Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową lub mieszkaniowo-usługową.

Największy zasób Gmina Gniezno wystawi na sprzedaż w najbliższym czasie w Jankowie Dolnym, gdzie do przetargu przeznaczono 76 działek, położonych przy drodze z tej miejscowości w kierunku Wierzbiczan (teren przed torami kolejowymi). Powierzchnia nieruchomości waha się od 840 metrów kwadratowych do 2150 metrów kwadratowych o różnym kształcie, przeważnie prostokątnym. Wartość działek wyceniono od ok. 52 tys. zł brutto do ok. 145,5 tys. złotych brutto. W sumie gmina planuje pozyskać tą drogą 5 mln 394 tys. złotych. Dwie trzecie działek przeznaczone jest pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną, a czternaście jako zabudowa mieszkaniowa z usługami. 

Drugi zasób Gminy Gniezno, który został przedstawiony w wykazie nieruchomości, przeznaczonych do sprzedaży, znajduje się we wsi Osiniec. Mowa tu o 12 działkach, znajdujących się w rejonie Osiedla Małego, na działce prowadzącej w kierunku Lasu Jelonek. Tutaj nieruchomości mają powierzchnię od 908 tys. metrów kwadratowych do 1782 metrów kwadratowych, a ceny wynoszą od 44,5 tys. złotych brutto do 72,5 tys. złotych brutto. Za ich sprzedaż Gmina Gniezno planuje zainkasować kwotę niemal 588 tys. złotych.

Powyższe oba wykazy zostały wywieszone 11 lipca, a przetargi powinny zostać ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.

7 komentarzy

 • Link do komentarza fenomen środa, 18 lipca 2018 22:20 napisane przez fenomen

  A co za kilka lat jak już nie będzie co sprzedać z czego gmina wyżyje?????????

 • Link do komentarza Shredder wtorek, 17 lipca 2018 23:31 napisane przez Shredder

  Znów będą beczeć, że wybudowali się na bagnie i ich woda zalewa...
  Podobnie jak na relaksie.

 • Link do komentarza agronom wtorek, 17 lipca 2018 22:46 napisane przez agronom

  @ inżynier - wystawienie działek na sprzedaż, to jeszcze nie kasa. Najpierw muszą się znaleźć nabywcy, a znając podaż działek w gminie, te działki mogą być sprzedawane latami. Więc się nie ciesz na te pieniądze już dzisiaj.

 • Link do komentarza humanista wtorek, 17 lipca 2018 21:49 napisane przez humanista

  To także kolejne sto psów, kotów - które będą ujadać, mordować ptaki , zające i inne zwierzęta.
  Nie wspominając o spalinach, obowiązkowych grilach i muzyce disco polo.

 • Link do komentarza Michal wtorek, 17 lipca 2018 20:43 napisane przez Michal

  Jak przedszkole mialo by być takie jak było to lepiej żeby go nie było .Dzieci miały traumę jak tam chodziły po zmianie na przedszkole w mieście wybiegały z uśmiechem z auta.a jak były jakieś przedstawienia to zawsze brały udział dzieci „wybrane” .patologia

 • Link do komentarza pytajnik wtorek, 17 lipca 2018 16:25 napisane przez pytajnik

  A jak tam z infrastrukturą Panie Wójcie? Jak ze szkołami, sklepami, przedszkolami, rekreacją, dojazdami etc.?

 • Link do komentarza inżynier wtorek, 17 lipca 2018 14:18 napisane przez inżynier

  Pytanie do wójta: Rozumiem że w ten sposób znajdą się pieniądze na przedszkole w Szczytnikach Duchownych, oczywiście publiczne :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane