czwartek, 05 lipca 2018 10:27

Kolejne trzy przejścia dla pieszych z doświetleniem

 
Kolejne trzy przejścia dla pieszych z doświetleniem fot. Rafał Wichniewicz

W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych, nad kolejnymi pasami pojawiły się latarnie doświetlające przechodniów przekraczających ulicę.

W tym roku jako pierwsze, w marcu doświetlone zostały przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Chrobrego, Sienkiewicza i Mickiewicza. W ostatnich dniach urządzenia uruchomiono także nad trzema kolejnymi pasami - w centrum oraz na Winiarach. Na każdy z nich składa się słup oświetleniowy z wysięgnikiem i oprawą LED oraz dodatkowym oznakowaniem pionowym. 

Nowe instalacje pojawiły się na dwóch przejściach dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Cierpięgi oraz ul. Czystej. Kolejne doświetlenie pojawiło się na pasach, prowadzących do nowego chodnika na ul. Orcholskiej (na wysokości przejścia między os. Orła Białego a SP nr 10).

 

3 komentarzy

 • Link do komentarza SLD górą sobota, 07 lipca 2018 12:26 napisane przez SLD górą

  do xyz. WINIARY wg prezydenta Budasza to nie miasto Gniezno. Winiary to wg niego jakaś WIOCHA obok Gniezna . Wobec tego nie dziw się tak ! Taki jest po prostu tok myślenia prezydenta Budasza. On właśnie ma taki poziom swojej inteligencji. Dopiero teraz jak wszedł w oficjalną koalicję z SLD Kujawy, nagle dostrzegł , że Winiary to tez chyba Gniezno. To chyba Gniezno , bo będzie z Winiar startował do Rady Miasta lub Rady Powiatu jego koalicjant Kujawa . Więc by wesprzeć jego karierę teraz trzeba tez coś zrobić na Winiarach. Więc zrobi chodnik, wokół stawu na osiedlu Kazimierza Wielkiego. i Ok.

 • Link do komentarza Teodor sobota, 07 lipca 2018 11:47 napisane przez Teodor

  xyz, ul Winiary nie ma doswietlenia, nie ma też nadających się do chodzenia chodnikow. Tak samo zreszta jak 3 Maja, Dalkoska czy Powstańców Wlkp.
  Wiesz dlaczego? Bo to ulice nie podlegające pod zarzad miasta, a pod Starostwo Powiatowe...

 • Link do komentarza xyz piątek, 06 lipca 2018 22:52 napisane przez xyz

  A na ulicy Winiary , która łączy 3 potężne osiedla jak nie ma, tak nie ma... Czekajmy aż się coś wydarzy...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane