środa, 13 czerwca 2018 10:10

Nieruchomość do remontu lub rozbiórki na sprzedaż

 
Nieruchomość do remontu lub rozbiórki na sprzedaż archiwum redakcji

Kilka tygodni temu radni miejscy wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości, położonej przy ul. Grzybowo 24. Obecnie jest ona już wyceniona i trafiła na przetarg.

Mowa o piętrowym, wielorodzinnym budynku mieszkalnym z działką położoną na skarpie. Obiekt, który metryką sięga przełomu XIX i XX wieku, wymaga przeprowadzenia generalnego remontu. Nie znajduje się on jednak w rejestrze zabytków, dlatego potencjalny przyszły właściciel będzie mógł go rozebrać i postawić nowy. Wraz z obiektem, który znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej, do nabycia jest także działka o powierzchni 527 metrów kwadratowych.

Sam budynek posiada cztery kondygnacje - podpiwniczenie, parter, piętro oraz strych. Jak zawarto w dokumentacji przetargowej: - Stan techniczny budynku jest pogorszony, wymaga przeprowadzenia modernizacji lub wyburzenia. Łączna powierzchnia użytkowa budynku wynosi 189,61 m². Do tego dochodzą dwa budynki gospodarcze, które także mogą zostać wyburzone. 

Przetarg został wyznaczony na 26 lipca br., a cena wywoławcza wynosi 240 tysięcy złotych. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza zadowolony czwartek, 14 czerwca 2018 07:13 napisane przez zadowolony

    Jedno, na pewno będzie dobre. Ta rudera miejska, przestanie straszyć w centrum naszego Gniezna.

  • Link do komentarza M.Z. środa, 13 czerwca 2018 11:48 napisane przez M.Z.

    Miał być tam plac postojowy dla samochodów tych osób, które odwiedzają swoich chorych członków rodzin, w szpitalu na ulicy 3 Maja . A co teraz będzie ? Zobaczymy. Ale zapewne deweloper wybuduje tu kolejne mieszkania bez miejsc postojowych i parkingowych. Lub powstanie tu kolejna prywatna przychodnia lekarzy specjalistów z......... Poznania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane