środa, 30 maja 2018 15:07

Plac przed teatrem ze zbyt drogimi ofertami

 
Plac przed teatrem ze zbyt drogimi ofertami archiwum redakcji

Ponownie nie udało się wyłonić wykonawcy dla prac budowlanych, które miały objąc teren położony przed teatrem im. A. Fredry. Oferty okazały się za drogie, choć różnica nie była zbyt duża.

Sprawa wykonania przebudowy placu przed teatrem, trwa już od ponad roku. Do tej pory wykonawcy proponowali zbyt drogie wykonanie, co jest efektem wzrostu cen na rynku budowlanym w ostatnim czasie. W związku z tym, jak informowaliśmy na początku maja, teatr ogłosił ponownie przetarg na wykonanie przebudowy placu (którym zarządza od dwóch lat). Został on okrojony przede wszystkim o budynek kubaturowy, który miał zostać postawiony przy ścianie szczytowej kamienicy od ul. Chrobrego. Bez zmian pozostawała przebudowa i niwelacja placu oraz budowa fontanny na jednej z dwóch projektowanych piramid.

Czas na składanie ofert mijał 29 maja, kiedy to zostały one otwarte. Do tego terminu napłynęło sporo zapytań do inwestora w zakresie planowanych prac oraz ich zakresu. W sumie wpłynęły one od dwóch firm z Gniezna - P.U.H. Jan Derkacz-Duchewicz Sp. z o.o., która zaproponowała wykonanie inwestycji za kwotę 2 mln 355 tys. złotych brutto dając gwarancję 38 miesięcy (1 mln 284 tys. netto za plac i 630 tys. zł netto za elewację) i Zakład Ogólnobudowlany Adrian Jaśkiewicz z propozycją za kwotę 3 mln 307 tys. złotych i gwarancją 5 lat (1 mln 849 tys. zł netto za plac i 840 tys. zł za elewację).

Jeszcze tego samego dnia Teatr im. A. Fredry opublikował zawiadomienie o unieważnieniu postępowania z uwagi na fakt iż oferty przewyższają kwotę 2 mln 337 tys. złotych brutto: - (...) Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do wartości ceny najkorzystniejszej oferty lub oferty z najniższą ceną.

zdjęcie: wizualizacja firmy Demiurg

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza M.Z czwartek, 31 maja 2018 15:11 napisane przez M.Z

  W miejsce DZIWNYCH PIRAMID zrobić zwykłe trawniki i od razu cały koszt inwestycji bedzie dużo niższy . I po sprawie .

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 30 maja 2018 23:45 napisane przez rowerzysta

  popieram

 • Link do komentarza Szymon środa, 30 maja 2018 21:54 napisane przez Szymon

  i dobrze, bo to co chcą zrobić to tragedia, teren zielony zrobić !

 • Link do komentarza jac środa, 30 maja 2018 20:46 napisane przez jac

  Skąd ma teatr do wydania ponad 2 mln? chyba nie z biletów... Czy budżet tego państwa nie ma lepszych potrzeb? Na co można wydać ponad 2mln w takim Gnieźnie... hmm... może zorganizować przez teatr warsztaty dla dzieci i młodzieży przez cały rok? utworzyć i prowadzić grupy teatralne w szkołach? Są naprawdę lepsze możliwości.

 • Link do komentarza z centrum środa, 30 maja 2018 15:28 napisane przez z centrum

  I całe szczęście. Już króliki oszpeciły to miasto, więc chociaż trochę powietrza zostanie na tym placu. Posprzątać go, postawić donice z kwiatami, ławki i pillnować, by nie przesiadywali menele, to będzie wszystko OK!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane