poniedziałek, 16 kwietnia 2018 16:50

Trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w Gminie Łubowo

 
Trwa uzbrajanie terenów inwestycyjnych w Gminie Łubowo zdjęcie nadesłane

W zaawansowanym stopniu znajdują się obecnie prace, które realizowane są przez tytułowy samorząd. Już wkrótce 35 hektarów gruntów będzie gotowych pod przyjęcie inwestorów.

28 czerwca 2017 roku tereny położone w południowej części gminy, włączone zostały do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" - Podstrefa Łubowo. Wszystkie grunty objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod działalność gospodarczą i położone są w rejonie trasy S5 ze zjazdem na Węźle Fałkowo, skąd dalej są skomunikowane przez drogi serwisowe. Obecnie, w ramach gnieźnieńskiego projektu Obszarów Strategicznej Interwencji, trwa realizacja dozbrojenia ww. terenów w niezbędne media, dzięki czemu nieruchomości do czerwca 2018 roku zyskają na atrakcyjności inwestycyjnej. W ramach tego zdania obecnie powstaje: 

 • 3 km nowych dróg, 
 • 3,3 km sieci kanalizacji deszczowej
 • 4 km sieci kanalizacji sanitarnej
 • 3,2 km sieci kanalizacji wodociągowej
 • 1,5 km sieci teletechnicznej i elektrycznej, umożliwiającej dostawę prądu o dużej mocy
 • stacja uzdatniania wody dla terenów strefy

Całkowita wartość projektu wynosi 15 mln 550 tys. złotych, z czego prawie 12 mln 100 tys. złotych pochodzi z dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020 (OSI). Tereny cały czas znajdują się w ofercie inwestycyjnej Gminy Łubowo, która zapewnia iż nie są one obciążone obowiązkami wynikającymi z umów cywilnoprawnych, ani ochroną przyrody, która ograniczałaby rodzaj zabudowy. Ponadto tereny stanowią grunty V i VI klasy, co oznacza iż inwestorzy nie będą dodatkowo obciążeni kosztami związanymi z wyłączeniem ich spod produkcji rolnej.

4 komentarzy

 • Link do komentarza nie jestem z UM wtorek, 17 kwietnia 2018 22:25 napisane przez nie jestem z UM

  Humanisto,
  Fischer liczy dni, po których ludzie, zmęczeni jego grafomanią, odpowiadają na bzdurne zarzuty. Może Ktoś się ulituje i znajdzie jakąś pracę dla zgorzkniałego, znudzonego emeryta, który nęka i obraża ludzi, bo myśli, że poprą jego krucjatę. A tu niestety nikt nie chce mieć oszołoma w szeregach. A poza tym nie odpowiedział, merytorycznie na słuszne zarzuty. Z tego co pamiętam nikt z jego współpracowników, kolegów(takich chyba nie ma), może znajomych go nie wspiera, choć do niektórych łasi, łasi....

 • Link do komentarza humanista wtorek, 17 kwietnia 2018 20:04 napisane przez humanista

  Proszę odnieść się do zarzutów adwersarzy. Wyborcom należy się wyjaśnie.
  "napisane przez Kowal
  Panie Fischer, niech Pan przypomni o swojej placówce szkolącej dla nauczycieli, z których ściągałes kasę a pozniej ich egzaminowałeś na stopień nauczyciela mianowanego. wtedy jako urzędnik wykorzystywałes swoje stanowisko, leciała dodatkowa kaska leciała i było miło, co?

  PS. Inny motyw z piosenki Kultu (album PROSTO) dla pana to " Na wysokim urzędniczym stanowisku się wydawało możesz wszystko".

  napisane przez Tu Cię mam
  Zapraszam nauczycieli, którzy odpłatnie skorzystali ze szkoły ALFA pana Fischera do podzielenia się uwagami, czy odpłatne szkolenia pomogły im w uzyskaniu przychylności tego samego pana Fischera na egzaminach przy promocji na kolejny szczebel awansu zawodowego. Panie Fischer, czy pana podwójna działalność była tylko nieetyczna moralnie, czy również podpada pod jakiś paragraf dla prokuratora? Pan ostatnio masz doświadczenie w składaniu wniosków do prokuratora, to może się pan wypowiesz?"

  napisane przez Kazimierz
  Szanowny Panie Piotrze, chce Pan odpowiedzi na zadane pytanie, jednakże, sam nie udziela odpowiedzi na zadane wcześniej Panu pytania? Proszę więc udzielić mieszkańcom wyczerpującej odpowiedzi jak to było ze szkoła Alfa i ksztalcacymi się tam nauczycielami? Kto był właścicielem i czy jako urzędnik pobierał Pan z tego tytułu gaże? Dobrze byłoby jakby w tym temacie głos zabrali nauczyciele, którzy kończyli te "uczelnie". Chcemy wiedzieć czego możemy spodziewać się po kandydacie na prezydenta? Póki co wiem, że rozgrywa Pan swoje prywatne gierki, a to mało mnie przekonuje. Jako urzędnik też do końca nie był Pan taki kryształowy, bo jednak jakiś "smrodek" się za Pana pracą ciągnie? A jeśli nie potrafi Pan odpowiedzieć co i jak, to proszę już odejść od klawiatury i dać sobie spokój z tymi swoimi wywodzą i, bo po prostu jest Pan męczący.

 • Link do komentarza Piotr Fischer wtorek, 17 kwietnia 2018 11:07 napisane przez Piotr Fischer

  Panie Prezydencie Budasz - proszę udać się do Łubowa po nauki do Pana Wójta Andrzeja Łozowskiego. Może jeszcze się Pan czegoś nauczy do końca kadencji ??? Jeżeli nie, to na naukę nigdy nie jest za późno. Dlaczego nie sprawuje Pan nadzoru nad spółkami komunalnymi ??? Informuję Pana, że Pana niedouczeni Prezesi tychże spółek nie potrafią nawet liczyć do 14 dni - taki jest termin udzielania odpowiedzi na wnioski o udostępnienie informacji publicznej. Oni i tak razem z Panem odejdą na śmietnik historii w grudniu 2018r.

 • Link do komentarza pomysłodawca poniedziałek, 16 kwietnia 2018 18:04 napisane przez pomysłodawca

  I WŁAŚNIE OD TEGO MIEJSCA , Z tej strefy ekonomicznej powinna się zacząć południowa obwodnica Gniezna. Obwodnica łącząca się w okolicach Żydowa z drogą na Wrześnie i dalej w okolicach Niechanowa z drogą na Witkowo.
  A w okolicach Trzemeszna ( z pominięciem przejazdu kolejowego przed tą miejscowością) powinna się ta obwodnica łączyć z drogą na Toruń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane