piątek, 13 kwietnia 2018 12:20

Tex Year Europe przygotowuje się do budowy swojej siedziby

 
Tex Year Europe przygotowuje się do budowy swojej siedziby Źródło: Amwin, ul. Legii Wrzesińskiej 21, 62-300 Września

W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy projektowaniu i budowie nowego obiektu dla fabryki Tex Year Europe, która powstanie przy ul. Cegielskiego.

Tajwańska firma, która w Gnieźnie prowadzi działalność od prawie dwóch lat (produkcja klejów termotopliwych ), przystępuje do realizacji inwestycji na działce o powierzchni 3,87 hektara, zakupionej w 2016 roku w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przypomnijmy iż symboliczne wbicie łopaty nastąpiło jeszcze w lipcu 2016 roku. Wtedy też Tex Year uruchomił działalność w budynkach wynajmowanych od jednej z gnieźnieńskich firm, leżących w pobliżu planowanego przedsięwzięcia.

29 marca 2018 roku przedstawiciele firmy Tex Year Europe Sp. z o.o. podpisali umowę z generalnym wykonawcą inwestycji - wrzesińską spółką Amwin, specjalizującą się w projektowaniu i budowaniu hal oraz biurowców.

Inwestycja obejmować będzie zaprojektowanie i wybudowanie hali produkcyjnej z dwukondygnacyjnym biurowcem o łącznej powierzchni 4500 m2. Do zakresu prac Amwin należy m.in. przygotowanie koncepcji, pełnobranżowego projektu budowlanego, wykonanie infrastruktury zewnętrznej oraz wykończenie wnętrz i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. 

Wizualizacje: Amwin, ul. Legii Wrzesińskiej 21, 62-300 Września 

8 komentarzy

 • Link do komentarza mieszczuch środa, 05 grudnia 2018 19:34 napisane przez mieszczuch

  A jak tam z operatem środowiskowym? Kleje przecież czuć na odległość! A niejaki Teodor chyba nie rozumie sam tego, co pisze. On się cieszy, jak dzieciak,że przemysł wraca do miasta! Na całym świecie wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne wynoszą się za miasto, a tu taki pi**k skacze z radości, że mu pod domem budują hale fabryczne.

 • Link do komentarza Tomi środa, 05 grudnia 2018 16:49 napisane przez Tomi

  Bedą produkować kleje -chyba mamy dosyć chemi w Gnieźnińskim powietrzu.
  Nie bedą płacili podatku ani do miasta ani żadnego.
  I jak z tym mają Polskie stare firmy konkurować

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 15 kwietnia 2018 13:20 napisane przez czytelnik

  Polskie, gnieźnieńskie firmy zlikwidowano na rzecz inwestorów zagranicznych. Tak wygląda globalizacja. Kto ma kasę ten rządzi.

 • Link do komentarza Teodor sobota, 14 kwietnia 2018 12:06 napisane przez Teodor

  Fajnie, że przemysł powoli wraca do miasta. Najpierw Kirchhoff, potem Confex, teraz kleje. Slyszałem też, że Panasonic będzie rozbudowywał zakład, ale nie wiem czy to prawda

 • Link do komentarza Zena piątek, 13 kwietnia 2018 17:39 napisane przez Zena

  Tu jest Polska !!!!

 • Link do komentarza Shredder piątek, 13 kwietnia 2018 16:54 napisane przez Shredder

  Przyczlapki do bulbulatora.

 • Link do komentarza tomek piątek, 13 kwietnia 2018 15:24 napisane przez tomek

  do poprzedniego komentatora - kleje termotopliwe, przecież jest napisane.

  Na początku miałem pewne obawy co do działalności o takim charakterze, ale z tego co już wiem to nie jest ona zbyt szkodliwa. Bardziej mnie jednak zastanawia, jak rozwiążą kwestię przepływającej w poprzek strugi. Miasto też by mogło coś w tym temacie zrobić, bo Cegielskiego na jej wysokości bardzo mocno się zapada od jakiegoś czasu

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 13 kwietnia 2018 12:52 napisane przez czytelnik

  Co tam będą produkować?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane