środa, 21 marca 2018 09:36

Hala sportowa w Zdziechowie w pełnym wymiarze

 
Hala sportowa w Zdziechowie w pełnym wymiarze fot. Rafał Wichniewicz

Jeszcze trzy miesiące zostały wykonawcom jednej z największych inwestycji ostatnich lat, realizowanej przez Gminę Gniezno, do oddania do użytku nowego obiektu sportowego w tytułowej miejscowości.

Od ponad roku w Zdziechowie realizowana jest budowa hali sportowej, która wchodzić będzie w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Inwestycja, która rozłożona została na kilka lat i opiewa na kwotę przeszło 28,5 mln złotych, realizowana jest etapowo - oddany jest już do użytku budynek przedszkola, a obecnie trwa budowa hali sportowej dla uczniów miejscowej szkoły.

W miniony wtorek radni Komisji Oświaty przy Radzie Gminy Gniezno udali się na wizytację, która odbyła się na terenie budowy. Obiekt swoimi rozmiarami jest dość duży jak na skalę potrzeb, gdyż wewnątrz zmieszczono pełnowymiarowe boisko o wymiarach 22 metry na 43 metry, a więc wielkością jest zbliżony do tej płyty, jaka powstaje w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zabłockiego w Gnieźnie. Pozostałe wymiary już nie są takie duże - trybuny pomieszczą do 300 osób, ale dodatkowo na piętrze części obsługowej znajdzie się sala konferencyjna, rehabilitacyjna oraz fitness. Ponadto zaprojektowane zostały cztery szatnie i magazyny, a także udogodnienie dla osób niepełnosprawnych - winda. Całość tej inwestycji opiewa na kwotę z przetargu wynoszącą 7 mln 242 tys. złotych, a ukończona ma zostać do 29 czerwca br.

To drugi etap budowy kompleksu pn. Zespół Szkolno-Przedszkolny. Poza budynkiem przedszkola i obecną halą sportową, do zrealizowania zostały jeszcze gmach szkoły (która docelowo zostanie przeniesiona z pałacu) oraz budynku "głównego". Łączyć się one będą z salą dzięki przeszklonemu łącznikowi, który częściowo jest też już wykonany.

Dla obu ww. zadań dwa tygodnie temu dokonano otwarcia kopert z ofertami. Spółka PKOB Wegner z Trzemeszna zaproponowała realizację szkoły i budynku głównego za łączną kwotę 21 mln 767 tys. złotych, a PBPH "Henbud" z Kłecka za sumę 15 mln 808 tys. złotych. Tymczasem Gmina Gniezno na całe zadanie planuje przeznaczyć 15 mln złotych, co w sporej części już może przesądzać o wyniku postępowania - oficjalnie takiej informacji jeszcze nie podano.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Monika niedziela, 25 marca 2018 09:40 napisane przez Monika

  Chciałam zaznaczyć że hala nie będzie służyć tylko Zdziechowie... Aktualnie do szkoły tam uczęszczają dzieci z takich wsi jak Obora, Oborka, Napoleonowo, Kopydlowo, Pyszczynek, Labiszynek chyba też częściowo, a za chwilę zostanie zamknięta szkoła w Modliszewie i dojdą 3 kolejne wsie.... Aktualnie dzieciaki ćwiczą na dworze w mrozy itp albo na małym holu w szkole... Akurat hala w tej części gminy Gniezno się przyda... Pozdrawiam

 • Link do komentarza Gość sobota, 24 marca 2018 09:35 napisane przez Gość

  Po co wsi taka hala? Gniezno Gnieznem, ale w takim przypadku jest to co najmniej dziwna inwestycja. Skąd pomysł na lokalizację?

 • Link do komentarza a1rh- piątek, 23 marca 2018 11:58 napisane przez a1rh-

  Hala w Zdziechowie, to przykład megalomanii wójta Lemana, to obraz typowego budownictwa przedwyborczego, podobnie jak świetlica wiejska na Piekarach i inne nowo (wy)budowane świetlice. To także przedwyborcze drogi i ulice, które po kilku latach wymagają kapitalnego remontu. Ta hala, to brak wizji jej wykorzystania, gdyż na potrzeby Zdziechowy jest po prostu za duża. Ile gmina będzie co roku do tej inwestycji dopłacać? Ci, co na trym forum chwalą wójta, nie mają pojęcia o dworskich relacjach panujących w gminie, o wzajemnych powiązaniach rodzinnych, nierozerwalnych wieloletnich relacjach partyjnych (czyt. PSL). Tam radni mają w przytaczającej większości wielokadencyjny "etat" radnego. Tam swoi kontrolują swoich. Bańka picu pęknie, gdy skończy się kadencja Lemana, jednak na to się nie zanosi, gdyż do urn znowu pójdą zdyscyplinowani swoi, a inni, pozostaną w domach biernie przyglądając się układance pslowskiej władzy.

 • Link do komentarza gminny czwartek, 22 marca 2018 15:28 napisane przez gminny

  Potężna inwestycja jak na Gminę Gniezno, oby służyła mieszkańcom a nie świeciła pustkami jak świetlice wiejskie budowane również za duże pieniądze

 • Link do komentarza Dagmara czwartek, 22 marca 2018 11:07 napisane przez Dagmara

  A co ma Budasz to tego? Tu sie należą pochwały dla wójta Gminy Gniezno a nie prezydenta miasta Gniezno.

 • Link do komentarza wiejski pisarek środa, 21 marca 2018 20:38 napisane przez wiejski pisarek

  Mirosław tak sie zagalopował w chwaleniu Budasza, że go beatyfikowal za robote nawet w Zdziechowie :-)))

 • Link do komentarza czytelnik środa, 21 marca 2018 18:50 napisane przez czytelnik

  Chroń nas przed @ Mirosław K. - kolejny buul z UM Gniezno?

 • Link do komentarza Gnieźnianin środa, 21 marca 2018 18:10 napisane przez Gnieźnianin

  Mirosław K. Ty tak na serio ? Co ma wspólnego p. Budasz ze Zdziechową ? Zanim coś napiszesz sprawdź granice miasta na mapie. Ludzie rynce opadają...

 • Link do komentarza Mirosław K. środa, 21 marca 2018 10:33 napisane przez Mirosław K.

  Piękna hala. Nareszcie właściwy człowiek na właściwym miejscu. Inni tylko mówili, że powstanie hala, Budasz to robi.

  Ps. Dlaczego Fischer jeszcze nic nie napisał w tym wątku? Czekamy na kolejne "sensacje", he he he

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane