wtorek, 20 marca 2018 16:54

Kolejne skrzyżowanie w centrum z doświetlonymi przejściami

 
Kolejne skrzyżowanie w centrum z doświetlonymi przejściami źródło: UM w Gnieźnie

Kontynuując projekt doświetlania przejść dla pieszych w mieście, uruchomiono już takowe na kolejnym skrzyżowaniu na terenie śródmieścia.

W ramach zadania doświetlenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Sienkiewicza i Mickiewicza, wykonano montaż dwóch słupów oświetleniowych z wysięgnikami, oprawami LED oraz zamontowano znaki aktywne wzbudzane nad przejściem dla pieszych w ciągu ul. Chrobrego. Dodatkowo, na przejściach dla pieszych przy ul. Sienkiewicza oraz Mickiewicza zamontowano po jednym słupie oświetleniowym z wysięgnikiem oraz oprawą typu LED. 

Dzięki temu to jedno z newralgicznych skrzyżowań stało się bezpieczniejsze, co nie zmienia faktu iż zarówno piesi oraz kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność, także w ciągu dnia. Kwota całego zadania wyniosła 40 tysięcy złotych. W tym roku doświetlone zostanie jeszcze przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Cierpięgi i Czystej.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieżnianin sobota, 24 marca 2018 09:31 napisane przez Gnieżnianin

  Doświetlone przejścia dla pieszych brawo,ale co w końcu z rondem u zbiegu ul Witkowskiej i Wrzesińskiej wkrótce otwarcie nowej galerii a tu zapory betonowe jak na wojnie przejścia nie oświetlone brak chodnika wzdłuż ronda w tunelu trzeba iść pełnym syfu, no i w tle odbywające się na ulicy załadunki makulatury współczuje tam mieszkańcom wiecznie hałas i bałagan zero bezpieczeństwa a władze miasta i straż miejska co!!!!!

 • Link do komentarza Pablo czwartek, 22 marca 2018 18:39 napisane przez Pablo

  Teraz czas na nawierzchnię dróg i będzie git...

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 22 marca 2018 11:56 napisane przez Mieszkaniec

  brawo Hans popieram. Na ul. Wrzesińskiej Starostwo doświetliło przejście dla pieszych i fajnie. Tylko dlaczego jeden ze słupów jest taki krzywy ? (przejście tuż za rondem)Kto to odbierał ? Ponadto na ul. Witkowska i ul. Wrzesińska powinny być na całej długości zamontowane lampy ledowe. Tak jak to wygląda w innych miastach.

 • Link do komentarza powiatsrowiat środa, 21 marca 2018 09:10 napisane przez powiatsrowiat

  Hansie, budaszowy piesku, a na wiadukt na ul. Orcholskiej ile dołożyło miasto? A na nowy dywanik na ul. Orcholskiej ile dołożyło miasto? A na nowy chodnik na ul. Mnichowskiej ile dołożyło miasto? Odpowiem ci, że nic.

  Rozpędzasz się w swojej nienawiści, a tymczasem miasto ma 150 kilometrów dróg na 49 km kwadratowych powierzchni podczas gdy powiat ma 600 kilometrów, kilkukrotnie mniejszy budżet inwestycyjny na drogi (a i tak większy niż w poprzedniej kadencji) i to rozrzuconych na 1254,34 km kwadratowych. Idź ujadać pod drzwiami swego pana, szkolny sponsorze jego kampanii:)

 • Link do komentarza lokel środa, 21 marca 2018 08:52 napisane przez lokel

  Cudowne są doświetlania przejść dla pieszych. Zdecydowanie spełnia swoją rolę. Pieszego widać na przejściu. Światło ledowe oślepia kierowcę i nie widać czy pieszy zbliża się do krawędzi jezdni, czy w jej kierunku biegnie, czy zaraz wtargnie, czy biegną dzieciaki. Patrz przejście na ul. Wolności.
  To jest tak jak by ktoś świecił ci latarką w oczy, sytuacji w tle w ogóle nie widać.

 • Link do komentarza Hans środa, 21 marca 2018 08:14 napisane przez Hans

  Za ulicę Winiary to możesz Mieszkańcu Winiar podziękować pani Staroście i jej ekipie z Jana Pawła II - bo to oni tą ulicą zarządzają.
  Podobnie jak innymi, znacznie standardem i stanem odbiegającym od reszty: Wrzesińską, 3 Maja, Libelta, Powstańców, Dalkoska, Chudoby...

  Przez 4 lata kadencji w mieście potrafili zrobić tylko fragment ul. Konikowo, i to tylko dlatego że cisnął na to prezydent, i dorzucił połowę kosztów z kasy miasta mimo że nie musiał

 • Link do komentarza uważna piesza środa, 21 marca 2018 05:52 napisane przez uważna piesza

  elemeledudki - zaiste same priorytety. ... wizerunkowe. ... obecnego włodarza magistratu! Nie żeby bezpieczeństwo pieszych nie było ważne, ale daruj sobie te pochwały. ...

 • Link do komentarza ja wtorek, 20 marca 2018 22:36 napisane przez ja

  na zdjęciach fajnie to wygląda ale na żywo to G widać . Powinno to być oświetlone w innym charakterystycznym kolorze - może różowym a może niebieskim, w takim co by był z daleka widoczny że tu jest zebra

 • Link do komentarza Mieszkaniec Winiar wtorek, 20 marca 2018 21:05 napisane przez Mieszkaniec Winiar

  Ul. Winiary, totalny brak oświetlenia przy przejściu dla pieszych vis a vis "Twojego Marketu" , całe osiedle Orła Białego przechodzi tym przejściem na stronę os. Jagiellonskiego. Do tego dochodzi długi kilkusetmetrowy odcinek prostej drogi ( nie mam na myśli tutaj nawierzchni, bo ta pozostawia wiele do życzenia) , gdzie kierowcy nie jada 50 km/h. Panie Peezydencie pora wziąć się za tą ulice gdzie dzieci przechodzą do dwóch szkół podstawowych SP12,SP10 i co najmniej 2 przedszkoli, oraz gro seniorów na zakupy...

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 20 marca 2018 18:02 napisane przez elemeledudki

  Trzeba za to pochwalić obecnego szefa Magistratu lecz za jakość nawierzchni drog zarzadzanych przez UM sorry ale tutaj jest duźy minus i to przyćmiewa fakt doświetlania przejść dla pieszych. Czas wziąść sie za jezdnie

 • Link do komentarza Anna wtorek, 20 marca 2018 17:53 napisane przez Anna

  To jest dobra inwestycja, ale nie zapominajmy zwolnić lub zatrzymać się przed przejściem i rozejrzeć aby bezpiecznie przejść.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane