piątek, 16 marca 2018 15:40

Budowa hali widowiskowo-sportowej z kilku perspektyw

 
Budowa hali widowiskowo-sportowej z kilku perspektyw fot. Rafał Wichniewicz

Obecnie trwa wylewka pod płytę, na której odbywać się będą wszystkie mecze i koncerty, które za kilka miesięcy zagoszczą w nowym obiekcie przy ul. Zabłockiego.

W piątkowe południe radni zasiadający w Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, a także przedstawiciele Urzędu Miejskiego, GOSiR oraz kilku klubów sportowych, spotkali się na budowie hali widowiskowo-sportowej, położonej pomiędzy os. Tysiąclecia a parkiem nad Jeziorem Winiary.

Największy, kryty obiekt sportowy Gniezna ma zostać oddany do użytku do lipca br., a pierwsze imprezy odbędą się już we wrześniu. W chwili obecnej trwają ostatnie większe prace związane z samą murarką - wspomniane wylewanie cementu na przyszłą posadzkę płyty, na której odbywać się będą wszystkie spotkania sportowe i kulturalne. O ile jeszcze tu można mówić o wciąż trwających pracach podstawowych, o tyle w niektórych pomieszczeniach budynku pojawiły się pierwsze gotowe odcinki - głównie kafelki w łazienkach, ale trwa też gipsowanie powierzchni w rejonie jednej z klatek schodowych. Jednocześnie ułożona została większa część instalacji elektrycznych, a także systemu wywietrzającego i napowietrzającego. Także dzięki temu pracownicy układający posadzkę na płycie mogą korzystać już z docelowego oświetlenia wnętrza hali.

W trakcie spotkania uczestnicy wyjazdowego "posiedzenia" komisji zapoznali się z aktualnym stanem prac, a wykonawca zapewnił iż termin jest obecnie dotrzymany, a wszelkie ewentualne zmiany są na bieżąco ustalane z inwestorem. To samo tyczy się także docelowej kolorystyki wnętrz, tj. ciągów komunikacyjnych, szatni, klatek schodowych oraz wnętrza głównej hali, w tym także siedzeń. Jak zapowiedziano, jeszcze przed wakacjami radni mają się spotkać na kolejnym wyjazdowym spotkaniu w tym obiekcie.

12 komentarzy

 • Link do komentarza mjj niedziela, 18 marca 2018 13:42 napisane przez mjj

  @ spostrzegawczy, skoro władza ma słaba opozycję, to czym ty się martwisz? Stawaj do wyborów i rozliczaj kolejnego prezydenta z ołówkiem w ręku!

 • Link do komentarza spostrzegawczy niedziela, 18 marca 2018 08:25 napisane przez spostrzegawczy

  Czy mi się wydaje, ale na tym posiedzeniu wyjazdowym komisji sportu było tylko dwóch radnych z SLD. Reszta to działacze sportowi z klubów, którzy mają nadzieję, że ich kandydat w wyborach na prezydenta miasta, bedzie im tą halę udostępniał, w przyszłej kadencji .......... za darmo.
  Albo, ........ da im tak dużą subwencję z budżetu, że wyjdzie na to samo. ŻE nie zapłacą za zabawę na tej hali ....... NIC

 • Link do komentarza pytacz sobota, 17 marca 2018 15:36 napisane przez pytacz

  Kacper, przecież na stanie magazynowym gdzies sa kaski ze zwiedzania szpitala za czasów Pilaka, to dlaczego ich nie założyli?

 • Link do komentarza turysta sobota, 17 marca 2018 11:44 napisane przez turysta

  Co z śmieciami w mieście? Dalej raz w tygodniu wywożą w Gnieźnie śmieci?

 • Link do komentarza KIERO66 sobota, 17 marca 2018 10:51 napisane przez KIERO66

  Niech MISIA zajmie się swoją "KASIĄ" albo KASIA niech zajmie się swoim "MISIEM"bo na temat prac i sportu jest zielona jak "ŻABA"

 • Link do komentarza kacper sobota, 17 marca 2018 08:58 napisane przez kacper

  Nie napiszę nic o potrzebie budowy, projekcie czy wykonawstwie bo hala jest potrzebna a oceniam tylko na podstawie pokazanych zdjęć. Jeśli ta wizyta była zapowiedziana, to wykonawca musi czuć się bardzo pewnym w środowisku gnieźnieńskim. Czy ta firma zatrudnia specjalistę od spraw bhp ?. Porządek na budowie i prawie kompletny brak zabezpieczeń tymczasowych klatek schodowych i otworów międzystropowych poraża. Jak wy nie baliście się oprowadzać wizytujących, nie mówiąc o pracownikach którzy na co dzień tam przebywają. To grozi śmiercią lub kalectwem. Gdzie jest PIP który nie kontroluje ''państwowej'' dużej inwestycji a potrafi wpaść na budowę domku jednorodzinnego i jak nie ma za co to zawsze jest mandat albo za brak zabezpieczeń lub leżący na ziemi przewód zasilający betoniarkę.

 • Link do komentarza tutejszy sobota, 17 marca 2018 08:08 napisane przez tutejszy

  Hala halą, a ja zadam zasadnicze pytanie, jak rozwiązano parkowanie pojazdów ludzi, którzy tłumnie będą przyjeżdżać do tej hali na imprezy? Pal sześć miejscowych, bo oni jakos mogą nawet dojść piechotą, ale ci z powiatu, bo choć sala miastowa, to przecież nikt nie zabroni im uczestniczenia w imprezach? Czy o tym geniusze z magistratu pomyśleli?

 • Link do komentarza avalon piątek, 16 marca 2018 23:32 napisane przez avalon

  Sala gimnastyczna w każdej gminie, nawet w Gnieźnie jakaś będzie :)

 • Link do komentarza Użytkownik piątek, 16 marca 2018 22:23 napisane przez Użytkownik

  Jakiez to usterki na targowisku bo wyglada dobrze?

 • Link do komentarza misiakisia piątek, 16 marca 2018 20:03 napisane przez misiakisia

  A w TV wmawia sie ludzia ze PiS to socjalizm a tu na zdjeciach widać to samo czyli wizyta "oficjeli" na placu budowy do galerii zdjęć. Panowie obecnie panujacy w UM do listopada br.dlaczego klamiecie na kaźdym kroku wmawiajac ludzia iz PiS to socjalizm halo ??? Po co była ta szopka czyźby brak sukcesow ktore to byly wmawiane mieszkancom i trzeba sie wszedzie przykleic. Co to za sukces ma byc dla Gniezna ta hala

 • Link do komentarza Stasiu piątek, 16 marca 2018 18:31 napisane przez Stasiu

  Jak będzie miesięczny koszt utrzymania tego obiektu ? Proszę o szczegółowy wykaz/.

 • Link do komentarza elemeledudki piątek, 16 marca 2018 18:09 napisane przez elemeledudki

  Czy to nie ta sama firma (monopolista) budowała targowisko przy Pl.Piłsudskiego ktora to jak moźe miga sie od zgłaszanych reklamacji przez UM. Dodam iź ta hala aź na 1200 miejsc siedzących predzej czu pozniej bedzie kulą u nogi i dojna krowa dla UM

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane