piątek, 16 lutego 2018 08:47

Kolejna miejska nieruchomość w centrum trafi na sprzedaż

 
Kolejna miejska nieruchomość w centrum trafi na sprzedaż fot. Rafał Wichniewicz

Budynek wielorodzinny wraz z niewielką działką, znajdujący się przy ul. Grzybowo, zostanie wkrótce przeznaczony do zbycia. 

Stary, jednopiętrowy dom, który ze względu na stan techniczny został wykwaterowany i przeznaczony do wyłączenia z eksploatacji, znajduje się przy ul. Grzybowo 24. Nieruchomość ta, o powierzchni 0,0527 hektara, położona jest na zboczu, schodzącym w kierunku ul. Łącznica (sama działka nie dochodzi do drogi i kończy się w połowie wzniesienia). 

Jak zaznaczono w uchwale o wyrażeniu zgody na sprzedaż, budynek wymaga przeprowadzenia generalnego remontu, co ma uchronić go przed całkowitym zniszczeniem. Niemniej, nie znajduje się on w rejestrze zabytków, ale objęty jest strefą ochrony konserwatorskiej. Oznacza to iż potencjalny nabywca może bez problemu rozebrać budynek i postawić nowy oraz większy, choć musi spełnić wskazania konserwatora. Ponadto na ścianie przyległej do nieruchomości kamienicy, znajdują się liczne okna z lokali mieszkalnych, a także pomieszczenia magazynowe (komórki).

W trakcie czwartkowej Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska, radni bez większych pytań jednogłośnie zaopiniowali pozytywnie projekt uchwały, która trafi jeszcze na obrady lutowej sesji. Po przyjęciu projektu, nieruchomość przejdzie wycenę i najwcześniej za kilka miesięcy będzie mogła trafić na przetarg.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza kamienica niedziela, 18 lutego 2018 11:29 napisane przez kamienica

  @kilo- co ma rejestr zabytkow do wnętrz budynkow nie potrafię zrozumiec. Przecież wszystkie remonty oplacalnych kamienic można wykonywac bez przeszkod byle za zgodą konserwatora, ktory , jak uwazam bardzo dobrze, że jest i pilnuje porzadkow. To niech wielu wlascicieli prywatnych, ale takze budynkow zarządzanych przez miejską spolke bija sie w piersi, dlaczego nie działaja zgodnie z przepisami i toleruje koszmarki w centrum zabytkowego miasta. I przed konserwatorem mnóstwo pracy,ale wpierw niech Nadzor Budowlany zabierze sie za tych wlascicieli, ktorzy kpią sobie z bezpieczenstwa (odpadajace tynki) i z estetyki w samym srodku miasta. Czy na nich nie ma bata?

 • Link do komentarza Kilo niedziela, 18 lutego 2018 07:39 napisane przez Kilo

  Rejestr zabytków tak dużej części miasta to gwóźdź to trumny naszego miasteczka. Rozumiem Dąbrówki, Chrobrego, okolice Katedry itp. Czy nikt nie dostrzega tego, że nasze miasto to głównie ruiny. Odmalowane, fajnie wyglądają jeszcze przez chwilę, lecz generalnie w większości to syf.

 • Link do komentarza nazgul sobota, 17 lutego 2018 13:49 napisane przez nazgul

  Też się dziwię ze mieszkaniec2 za wszelka cenę nie próbuje tego kupić jak to taki dobry interes

 • Link do komentarza Ewka sobota, 17 lutego 2018 12:52 napisane przez Ewka

  Mieszkaniec2 patrząc na to ile w Gnieźnie stoi opuszczonych kamienic to nie wiem gdzie ten popyt twoim zdaniem? Nikt dzisiaj nie chce mieszkać w starych ruderach , tylko woli nowe mieszkanie od dewelopera albo postawić dom. Wystarczy wyjechać poza centrum.

 • Link do komentarza Zenas piątek, 16 lutego 2018 21:31 napisane przez Zenas

  A może mieszkaniec2 wykupi tę nieruchomość i ją wyremontuje ( koszt remontu minimum około 400 tysięcy) i puści w najem? Zwrócą mu się te nakłady w ciągu powiedzmy 20 lat, a potem kolejne remonty i taki to interes niewielkiej budy!

 • Link do komentarza tutejszy piątek, 16 lutego 2018 19:23 napisane przez tutejszy

  mieszkaniec 2 - znasz się mieszkańcu na ekonomii, jak wilk na gwiazdach, Urząd nie jest od tego by wykonywał kosztowne remonty nieopłacalnego budynku. Popieram sprzedaż ruiny, a pieniądze za nią uzyskane oby poszły na budowę nowych budynków. Wierzyc się nie chce, że są tacy ludzie nie kumaci, jak ty.

 • Link do komentarza mieszkaniec2 piątek, 16 lutego 2018 13:54 napisane przez mieszkaniec2

  Wstyd, jak to możliwe, że w dobie tak wysokiego popytu na mieszkania Urząd Miasta nie potrafi wyremontować wewnątrz i zewnątrz tej malej nieruchomości.? Czy rządzenie równoznaczne jest z wysprzedażą?

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 16 lutego 2018 10:33 napisane przez mieszkaniec

  Ograniczeniem budowy są okna w szczycie przylegajacego budynku, które zapewne są wykonane bez zezwolenia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane