czwartek, 15 lutego 2018 17:24

Kolejny inwestor zainteresowany Specjalną Strefą Ekonomiczną

 
Kolejny inwestor zainteresowany Specjalną Strefą Ekonomiczną archiwum redakcji

Przed kilkoma dniami dokonano rozstrzygnięcia rokowań, mających na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który będzie mógł rozpocząć działalność na obszarze przemysłowym we wschodniej części Gniezna.

Rok temu podano informację o decyzji, jaka zapadła w rozporządzeniu Rady Ministrów, a która dotyczyła rozszerzenia dotychczasowej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, znajdującej się przy ul. Cegielskiego. W sumie, do istniejącej już wówczas SSE (i częściowo już zagospodarowanej), dołączyło kolejnych 19 hektarów, podzielonych na cztery kompleksy, przeznaczone pod działalność gospodarczą (zobacz więcej). 

10 stycznia 2018 roku Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła rokowania dla gnieźnieńskiej podstrefy SSE. Rokowania są ogłaszane w celu wyłonienia inwestora, który zechce ulokować na jej terenie swoją działalność. Zainteresowany tematem podmiot musi dokonać wykupienia Specyfikacji Istotnych Warunków Rokowań oraz złożenie pisemnej oferty wraz z warunkami planowanego na terenie strefy przedsięwzięcia. Tego zaś można było dokonać do 5 lutego br., kiedy to też nastąpiło otwarcie ofert. 

Jak się okazało po rozstrzygnięciu, w wyniku przeprowadzonych rokowań wyłoniono spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Hoffmann Transport z Janikowa (woj. kujawsko-pomorskie). Jest to firma specjalizująca się w przewozach materiałów sypkich na terenie kraju i Europy, działająca na rynku od 1990 roku. Poza transportem, zakład prowadzi także magazyn przeładunkowy materiałów sypkich. Póki co nie jest jednak znany zakres działalności, jaki miałaby ona prowadzić w Gnieźnie. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na nieruchomość położoną w SSE.

 

15 komentarzy

 • Link do komentarza arkuszewianin sobota, 17 lutego 2018 19:06 napisane przez arkuszewianin

  ad. hehe - powiadasz, że decyzję podejmuje jakiś zarząd SSE? Nic bardziej błędnego. Ta prawdziwa i podstawowa decyzja leży w rękach gospodarzy terenu i jeżeli miejscowe władze nie zgodzą się na jakiś profil, to nie ma siły, żeby wpuścić taka firmę na teren miasta. Przecież będzie jeszcze przetarg.Tak było za Kowalskiego, kiedy firma chciała mielić gruz. Wyobrażacie sobie, co by tu było?

 • Link do komentarza Kierowca sobota, 17 lutego 2018 16:16 napisane przez Kierowca

  Firma transportowa prawie w centrum. Super, już widzę te korki na ul. Witkowskiej

 • Link do komentarza Baltazar piątek, 16 lutego 2018 19:41 napisane przez Baltazar

  Co z tego będzie miało miasto Gniezno? No chyba jednak nic, bo przedsiębiorca podejmujący działalność gospodarczą na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest uprawniony do korzystania z pomocy regionalnej w postaci zwolnienia podatkowego w podatku dochodowym CIT z dwóch tytułów: poniesionych nakładów inwestycyjnych lub tworzenia nowych miejsc pracy. Zachodzi pytanie, czy ten teren będzie tylko bazą transportową, czy także składnica materiałów? proszę zobaczyć, jakie potężne samochody posiada ta firma i tutaj mam drugie pytanie, którędy one będą dojeżdżały do bazy? od Reymonta nie da rady. Słoneczną? współczuję mieszkańcom.
  https://www.hw.com.pl/

 • Link do komentarza hehe piątek, 16 lutego 2018 15:50 napisane przez hehe

  sąsiad, akurat tu bzdury piszesz, bo o tym kto się ulokuje na tym terenie nie decyduje już miasto tylko zarząd SSE.

 • Link do komentarza sąsiad piątek, 16 lutego 2018 11:01 napisane przez sąsiad

  edek, ta firma, co na szczęście onegdaj nie wpuszczono jej do Gniezna miala w zapisie taki elegancki profil, że nic, tylko jej drzwi jak najszerzej otwierac. Diabel tkwi jednak w szczegolach. No a teraz zadam tobie pytanie, skoro ta firma nie pyli i nie stanowi żadnego zagrożenia, to dlaczego nie instaluje tego wysypiska w Inowroclawiu, tylko mnoży sobie koszty i przewozic je chce do Gniezna? Uważam, że jest NIEDOPUSZCZALNE, by Budasz podejmowal tak ważną decyzje w ostatnich miesiacach przed zakonczeniem swojej kadencji i kadencji tej rady.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 16 lutego 2018 08:30 napisane przez Mieszkaniec

  edek pod pojęciem materiały sypkie mogą się kryć cement, gruz, żwir, soda itp. oraz rozdrobnione odpady medyczne, opony. Może Twoje zdrowie jest dla Ciebie mało istotne, ale jak sam napisałeś masz dostęp do internetu to sobie sprawdź ile w ostatnim czasie w Gnieźnie i okolicach pojawiło się dzikich wysypisk śmieci.

 • Link do komentarza bb piątek, 16 lutego 2018 08:17 napisane przez bb

  Jak ja zazdroszczę tym ludziom co się pobudowali w pobliżu, przy tej ulicy o jakże kojącej nazwie "Relaks".

 • Link do komentarza Kilo piątek, 16 lutego 2018 07:35 napisane przez Kilo

  To brzmi jak ponury żart. Ręce opadają.

 • Link do komentarza drugi mieszkaniec piątek, 16 lutego 2018 07:19 napisane przez drugi mieszkaniec

  Materiały sypkie , czyli większość różnych materiałów budowlanych. Usytuowanie magazynu materiałów sypkich w Gnieźnie wydaje się być logiczne, okoliczne miasta i wsie w zawrotnym tempie rozwijają się gospodarczo to i potrzeba im materiałów budowlanych. Okolica zyska na dostawie takich materiałów , Gniezno może stracić na rozjeżdżonych drogach.

 • Link do komentarza edek czwartek, 15 lutego 2018 21:27 napisane przez edek

  Mieszkaniec - napisałeś komentarz więc oznacza to że masz dostęp do Internetu. Jeśli tak jest to możesz wejść na stronę firmy o której jest artykuł i samemu odpowiedzieć sobie na nurtujące Ciebie pytanie a nie zaśmiecać Internet swoimi poronionymi domysłami ...

 • Link do komentarza avalon czwartek, 15 lutego 2018 20:47 napisane przez avalon

  Hoffmann Transport wozi głównie cement dla Lafarge i produkty zakładów sodowych z Janikowa.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 15 lutego 2018 20:06 napisane przez Koryfeusz

  Podstawowe pytania to: Ile miejsc pracy stworzy ten inwestor? Ile będzie płacić pracownikom? Jakie warunki pracy oferuje, np: pakiety socjalne, dodatkowe urlopy itp? Czy przy rekrutacji będzie wybrzydzać, albo czy rekrutację będą prowadzić kompetentne osoby czy ludzie, którzy nie znają realiów, a myślą, że pozjadali wszystkie rozumy? Czy jak osoba szukająca pracy przyjdzie do PUP-u zapytać o możliwość podjęcia pracy w tej firmie to uzyska wyczerpujące informacje czy też dowie się, że tam nic nie wiedzą?

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 15 lutego 2018 20:02 napisane przez elemeledudki

  @Mieszkaniec beda miec uśmiech Tomka i Jarka na "ryjbuku" :-)

 • Link do komentarza sąsiad czwartek, 15 lutego 2018 19:51 napisane przez sąsiad

  Obawiam się, że będzie znaczny ruch pojazdów ciężkich i kurz, który zgodnie z wiatrem pylić będzie na osiedla domów jednorodzinnych. Już jednego takiego z gruzem dzięki Bogu nie wpuszczono za poprzedniej władzy na tę strefę !

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 15 lutego 2018 19:01 napisane przez Mieszkaniec

  Ciekawe co się kryje pod pojęciem materiały sypkie ? Mam nadzieję, że nie śmieci rakotwórcze. Ponadto co z tego będą mieli mieszkańcy, którzy zapłacili za całą infrastrukturę ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane