wtorek, 23 stycznia 2018 09:12

Nowy parking pod Wiaduktem Solidarności

  UM
Nowy parking pod Wiaduktem Solidarności źródło: UM w Gnieźnie

W ostatnich dniach ukończono prace przy budowie parkingu pod Wiaduktem Solidarności. W sumie powstało 39 nowych miejsc postojowych.

Parking powstał w miejscu, które do tej pory pozostawało niewykorzystane. Wjazd na jego teren prowadzi od drogi prowadzącej do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, a kolejne 39 miejsc postojowych dołączy tym samym do 466 pozostałych, które zostały utworzone w ciągu ostatnich dwóch lat na obrzeżach centrum - m.in. pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, przy ul. Konikowo, św. Wawrzyńca, Kłeckoskiej, Łaskiego oraz na terenie dawnych koszar przy ul. Sobieskiego. 

Koszt prac, związanych z realizacją parkingu pod Wiaduktem Solidarności, wyniósł 543 tys. zł. Docelowo ma się na nim pojawić także oświetlenie.

25 komentarzy

 • Link do komentarza pracujacy piątek, 02 lutego 2018 08:46 napisane przez pracujacy

  No właśnie ten przy Piotra jest bardziej 'przesiadkowy' niż ten nowy właśnie - osobiście zostawialem tam auto i jechaliśmy dalej jednym z kolegami do pracy - nie wiem dlaczego ten przy Piotra jest płatny a pozostałe pod wiaduktem nie! Niech mi ktoś z UM wyjaśni czym się kierowali - ten ma się zwrócić a tamte nie? Ten przy Krzyża jest często pełen bo parkuje tam elyta z Żuław!

 • Link do komentarza Gosia piątek, 02 lutego 2018 08:09 napisane przez Gosia

  Ciekawe kiedy wprowadzą opłaty za korzystanie z tego - tak jak to zrobili na tym przy cmentarzu Piotra - a nie zrobili np. pod tym przy Krzyża choć w większości to parking dla tych co zamieszkują tamte okolice!?

 • Link do komentarza jarektg902 czwartek, 25 stycznia 2018 19:54 napisane przez jarektg902

  dal nie przeszkadzają
  Pzdr obserwator

 • Link do komentarza pomysłodawca czwartek, 25 stycznia 2018 10:25 napisane przez pomysłodawca

  Kolejny temat do przemyślenia, to parking przy dworcu.. Planuje sie terasz budowę CENTRUM PRZESIADKOWEGO w tym miejscu . Czy tej inwestycji tez nie powinno sie "powiązać " z budową pod tym CENTRUM PRZESIADKOWYM wielkiego podziemnego parkingu dla samochodów osobowych ludzi dojeżdżających pociągami do pracy? Do takich miejscowości jak : Poznanń, Swarzędz czy za chwile do Łubowa gdzie powstaną nowe duże zakłady w strefie ekonomicznej !!

 • Link do komentarza ja czwartek, 25 stycznia 2018 09:06 napisane przez ja

  Miejsc w centrum nie ma, bo powinno się pomyśleć o parkingu w centrum pod starym Rynkiem jak budowano tą " niezwykłą " fontannę. Tam na (pod ) Rynku powinien być wielki podziemny parking, tak jak to zrobiono pod PLACEM WOLNOŚCI w Poznaniu. prawda?

 • Link do komentarza brrrr środa, 24 stycznia 2018 20:12 napisane przez brrrr

  To, że wszystkie parkingi poza centrum są ciekawe nadal nie zmienia faktu, że nie ma miejsc w centrum

 • Link do komentarza oli środa, 24 stycznia 2018 18:41 napisane przez oli

  To ,że nie ma miejsc w centrum nadal nie zmienia faktu, że parking pod mostem jest po prostu ciekawy. Jeżeli budują jakiś parking np.na osiedlu winiary,to też nie dyskutujemy,że daleko z tego parkingu do centrum.Parking pod mostem myślę,że służy innym celom i innym kierowcom,niż ci którzy chcą zrobić zakupy na starówce. Aczkolwiek parking pod mostem napewno nie zapełni luki w temacie: brak miejsc parkingowych w centrum.

 • Link do komentarza Jacol środa, 24 stycznia 2018 16:44 napisane przez Jacol

  @ m - tak długo nie będzie miejsc pod parkowanie w centrum miasta, jak długo nie wprowadzi się ograniczeń czasowych w ścisłym centrum miasta. Na ogół stawiane są tam samochody mieszkańców, którzy maja za garaż pod chmurka parkowanie na ulicy i zwykły śmiertelnik nie ma szans załatwienia spraw w mieście samochodem.

 • Link do komentarza Teodor środa, 24 stycznia 2018 16:39 napisane przez Teodor

  przystanek jest jakieś 150m od parkingu, na ul. Żwirki i Wigury

 • Link do komentarza Stefan12 środa, 24 stycznia 2018 15:32 napisane przez Stefan12

  Jeśli to miałby być parking przesiadkowy, to gdzie jest najbliższy przystanek komunikacji miejskiej?

 • Link do komentarza m środa, 24 stycznia 2018 14:25 napisane przez m

  @oli - fajne to były obietnice rozwiązania problemu parkowania samochodów w centrum miasta, które jak zwykle skończyły się na niczym . Czy ty myślisz że mając coś do załatwienia w centrum , dla potrzeby zaparkowania samochodu na kilka minut, ludzie będą jechali pod wiadukty i biegali pieszo do centrum i z powrotem do samochodu ? Nie wszyscy mają tyle zdrowia ! Faktycznie te różne miejsca pod wiaduktami są zagospodarowywane i wyglądają czysto , jednak to temat zastępczy bo problemy z parkowaniem w centrum nadal istnieją !

 • Link do komentarza Wiktor środa, 24 stycznia 2018 14:01 napisane przez Wiktor

  Ten jakiś Eagle to by chciał oświetlenie na parkingu, może jeszcze toalety i prysznice? Tylko na pewno nie chciałby, by mu podnieśli podatki, bo przecież on by chciał wszystko za darmochę.Komuno wróć słyszy się z jego komentarzy!

 • Link do komentarza EagleEye środa, 24 stycznia 2018 13:15 napisane przez EagleEye

  @oli rozumie iź Twoim zdaniem tylko peny sa odpowiednimi komentarzami na tym forum. To moze normalnie nam wytlumacz dlaczego za jednym razem nie zrobiono oświetlenia na tym parkingu ktory podniosł by bezpieczeństwo. Sorry ale to jest tzw. gnieźnienska "byle jakość" a obecni włodarze miasta w tym krolują a wymieniać tego nie chce bo po co mają miec doła z rana a do tego jeszcze sesja RM dzisiaj i mogą iść zmartwieni bardzo :-) Na szczeście to juź niecałe 10 m-cy

 • Link do komentarza rowerzysta środa, 24 stycznia 2018 13:03 napisane przez rowerzysta

  @EagleEye - nie mam nic wspólnego z jakimkolwiek urzędem. No chyba, że może raz w roku coś trzeba w nich załatwić. Jestem zwykłym mieszkańcem i rower to nie jedyny mój środek transportu.

 • Link do komentarza oli wtorek, 23 stycznia 2018 22:43 napisane przez oli

  brawo rowerzysta!!!!! jeden normalny komentarz,Reszta to chyba jakieś nawiedzone pesymisty.Przemieszało się wam chyba od dobrobytu.Z niczego nie umiecie się cieszyć? Tylko głupkowate pytania,domysły,zamysły.Komu to potrzebne.Cieszcie się,że takie fajne miejsca powstają !!!

 • Link do komentarza fikumiku wtorek, 23 stycznia 2018 22:35 napisane przez fikumiku

  Mieszkańcy wieżowców tam nie będa parkować bo za daleko od wejścia do klatki.

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 23 stycznia 2018 21:38 napisane przez EagleEye

  @rowerzysta "brawo" bedzie jak juz Pana na radnego RM nie wybiorą. A te peny to na "ryjbuka" pana polityka zwanego szefem Magistratu. Zostaw tam pan swoj rower to sie pan zdziwisz czy bedzie po co wrocic

 • Link do komentarza misiakisia wtorek, 23 stycznia 2018 19:49 napisane przez misiakisia

  Chyba nikt o zdrowym umyśle nie zostawi tam auta na noc bez oświetlonego parkingu no chyba ze ktos chce aby mu auto "poźyczono" :-) Standard robi sie coś po łebkach a pózniej trzeba dorabiac to czy owo. Czemu mnie to nie dziwi !!! A mowią ze ta "świeta trójca" z UM to tacy światli i oczytani ludzie :-) No chyba nie do końca

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 23 stycznia 2018 19:27 napisane przez rowerzysta

  Hura. Już kiedyś pisałem na forum, że taki parking się przyda. Przyda się na pewno mieszkańcom, którzy chcą odwiedzić jezioro Winiary, przyda się kierowcom aut na zatłoczonych Winiarach, jak i turystom odwiedzającym pobliskiego Maca.

 • Link do komentarza heloł wtorek, 23 stycznia 2018 18:07 napisane przez heloł

  czy to jest parking miastowy czy wodociągów ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane