piątek, 12 stycznia 2018 16:44

Powstanie chodnik na brakującym odcinku ul. Orcholskiej

 
ul. Orcholska - chodnik powstanie po prawej stronie drogi ul. Orcholska - chodnik powstanie po prawej stronie drogi źródło: Google Street View

Mieszkańcy, idąc z Wiaduktu Solidarności i chcą dostać się do wschodniej części Winiar, już wkrótce nie będą musieli przechodzić górą, przez osiedle. W najbliższych miesiącach zostanie wybudowany brakujący odcinek chodnika na ul. Orcholskiej.

Na tę inwestycję czekało wielu mieszkańców, chcących dotrzeć krótszą drogą w okolice os. Piastowskiego, z pominięciem stromego wejścia na skarpę na os. Orła Białego. Do 30 czerwca 2018 roku wykonawca wyłoniony w ogłoszonym właśnie przez Miasto Gniezno przetargu, będzie musiał wybudować ponad 250 metrów ciągu pieszego wzdłuż ul. Orcholskiej. Ten, wydawać by się mogło niewielki odcinek, pozwoli na połączenie obecnie istniejącego asfaltowego chodnika, kończącego się przy podjeździe na os. Orła Białego z przejściem podziemnym, przy zakręcie ul. Winiary.

Chodnik wykonany zostanie na miejskim odcinku ul. Orcholskiej (pozostała część od ul. Winiary w kierunku Strzyżewa Paczkowego należy do Powiatu) i zaczynać się będzie w rejonie wspomnianego wjazdu na osiedle z domami jednorodzinnymi, ale - z uwagi na ograniczenia po lewej stronie drogi, pobudowany zostanie on po prawej stronie jezdni. Jego szerokość została zaprojektowana na 1,5 metra i oddzielona zostanie od ulicy pasem zieleni. Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej.

Jednocześnie, zaplanowano pobudowanie dwóch przejść dla pieszych (w rejonie skrzyżowania prowadzącego na os. Orła Białego oraz na wysokości SP nr 10) w formie podniesionej nawierzchni, wykonanej z czerwonej kostki brukowej, zmuszającej kierowców do zmniejszenia prędkości. Przy okazji wyciętych zostanie kilka drzew lub krzewów, kolidujących z budową, a pozostałe zostaną poddane pielęgnacji.

4 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 13 stycznia 2018 19:02 napisane przez EagleEye

  @igor wolał byś abym Ci nie wymieniał tych ulic ktore sa w gestii UM i Referatu Dróg Gminnych i jednego tam pracujacego asa który to na ul.Mickiewucza nie widzi dziur czym tym samym w oczach mieszkańców ośmiesza swoją przełoźoną. Coź widać źe jesteś jednym z tych który to widzi tylko "czubek własenego nosa" . Powiat teź ma swoje za uszami w tej kwestii choć ma drogi nie tylko w mieście ale całym powiecie czego jest o wiele więcej niź w gesti miasta a do tego mamy jeszcze drogi wojewódzkie

 • Link do komentarza igor sobota, 13 stycznia 2018 17:20 napisane przez igor

  Miłosz, powiedz mi które ulice w centrum są koślawe albo mają dziury? 3 Maja, Lecha, Sobieskiego, Dalkoska... problem polega na tym, że wszystkie z wymieniony przeze mnie nie należą do miasta, a do Powiatu albo województwa.
  No chyba, że masz na myśli te duże, nierówne granitowe płyty na Mieszka albo Warszawskiej, to podziękuj konserwatorowi i jego następczyni, bo to jest ich wymysł że są niby zabytkowe i muszą zostać

 • Link do komentarza Miłosz sobota, 13 stycznia 2018 10:24 napisane przez Miłosz

  Niestety, nie liczy się Pan Prezydent z mieszkancami centrum narażając ich na dziury w chodnikach, albo dołki, górki, pagórki i różne nierównosci, które powodują, że można odwinąć orła na każdym kroku. No, ale za nowy chodnik gdzies tam na Orcholskiej, po ktorym przechodzi czasem jedna osoba na godzinę zdobędzie Pan dyplom uznania, a latania dziur w mieście nikt może nie zauważyć. I to jest całe sedno tej prezydentury.

 • Link do komentarza rozwścieczony sobota, 13 stycznia 2018 09:30 napisane przez rozwścieczony

  "BRAWO" panie prezydencie Budasz. Widzę, że wszystko "zgodnie z Wieloletnim Planem Gospodarczym zatwierdzonym przez Radnych Miasta Gniezna".
  Koń by się uśmiał jak pan się " liczy z tą Radą Miasta"???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane