piątek, 06 października 2017 11:12

Parking przy cmentarzu św. Piotra otwarty. Ile zapłacimy za postój?

 
Parking przy cmentarzu św. Piotra otwarty. Ile zapłacimy za postój? fot. Rafał Wichniewicz

W piątek oddano do użytku dla zmotoryzowanych mieszkańców Gniezna, nowy parking przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Póki co będzie darmowy, ale od 1 stycznia 2018 r. wprowadzone zostaną opłaty.

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy przed kilkoma tygodniami, nowy parking na 57 miejsc postojowych powstał u zbiegu ul. Powstańców Wielkopolskich i Kłeckoskiej. Wjazd na jego teren znajduje się od pierwszej z nich, a w sumie kierowcy mają do dyspozycji 57 miejsc do parkowania, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji wykonano także nowe chodniki w istniejących wcześniej ciągach komunikacyjnych. 

Jak nam przekazano, wykonawca miał jeszcze sporo czasu na ukończenie budowy, ale z uwagi na okres Wszystkich Świętych zadanie przyspieszono i obecnie jest już dostępne dla kierowców. Póki co postój na parkingu będzie darmowy, ale od nowego roku zaczną na nim obowiązywać takie same zasady, jak na parkingu pod targowiskiem: - Pierwsze 30 minut postoju ma być bezpłatne, natomiast każda kolejna godzina postoju ma kosztować, tak myślimy, 2 złote - przekazał prezydent Tomasz Budasz. Opłaty mają obowiązywać do godziny 18:00.

Budowa parkingu kosztowała 430 tys. złotych i jest to kolejna inwestycja tego typu, jaka powstała w ostatnich latach na terenie miasta.

11 komentarzy

 • Link do komentarza kierowca środa, 14 lutego 2018 18:00 napisane przez kierowca

  Kolejny dzien parking pusty. Poroniony pomysl z tymi biletami. Ludzie nie wjezdżaja,albo wjeżdżaja i za pół godziny wyjezdzaja.Parking przy Krzyża popołudniu juz w połowie zajety. Tam by sie przydalyby biletomaty.

 • Link do komentarza szofer piątek, 06 października 2017 18:58 napisane przez szofer

  roślinny - coś nie tak? To, że wy przyczepiacie się do drzew i czasem na nich siedzicie, to nie dowód, żeby ludzie w naszej cywilizacji mieli wam ustępować i nie ułatwiać sobie życia . My korzystamy z samochodów i mam prawo do dróg i parkingów. A jak tak kochasz przyrodę, to parę schodków w górę i na cmentarzu masz roślin od wyboru do koloru.

 • Link do komentarza roslinny piątek, 06 października 2017 17:40 napisane przez roslinny

  Super, kolejna betonowa wyspa....

 • Link do komentarza Zenas piątek, 06 października 2017 15:39 napisane przez Zenas

  DOCIEKLIWY niech podziękuje konserwatorowi zabytków za blokowanie parkingu w tym miejscu. Przecieź jeszcze na jesień ubiegłego roku ktoś (urząd?) sadził drzewka w tym miejscu. Naprawdę trzeba było być kompletnie nieodpowiedzialnym, by planować skwer przy cmentarzu, przy którym nie było parkingu!

 • Link do komentarza Z Kcyńskiej Łaty piątek, 06 października 2017 15:30 napisane przez Z Kcyńskiej Łaty

  Do Zazniczowanego - to nie bazar handlowy tylko parking. Tak trudno wchodzą w główkę proste przekazy?

 • Link do komentarza wzorujący się na kwiaciarkach piątek, 06 października 2017 14:28 napisane przez wzorujący się na kwiaciarkach

  Taki opłotowany parking ? To ja wzorując się na pomyśle kwiaciarek z targowiska domagam się zrobienia furtki w tym płotku żebym mógł wyjść od samochodu prosto do cmentarza i żeby było jasne to warunkuję swój wjazd na ten parking od tego czy będzie zrobiona furtka. Jak nie będzie furtki to nie wjadę na ten parking w końcu mam takie prawo , jak kwiaciarkom zrobili kładkę bo zagroziły że nie będą handlować to ja też mogę zagrozić żeby mieć furtkę

 • Link do komentarza urzędas piątek, 06 października 2017 14:20 napisane przez urzędas

  @Gnieźnianin - nie dało się, takie są przepisy bezpieczeństwa i wystarczy zapoznać się z nimi w necie.

 • Link do komentarza DOCIEKLIWY piątek, 06 października 2017 13:36 napisane przez DOCIEKLIWY

  Ile to w naszym mieście , trzeba jeszcze ciągle, po tym "KOWALSKIM" POPRAWIAĆ !!!
  Po co było przedtem, na tym placu, sadzić tyle drzew wiedząc , że przed tym cmentarzem nie ma żadnego parkingu !!?

 • Link do komentarza Gnieznianin piątek, 06 października 2017 13:06 napisane przez Gnieznianin

  Piękne bariery....biało-czerwonych barwach na tle katedry...czy nie dało się zainstalować innych,w innym kolorze lub stylu?

 • Link do komentarza obserwatorka piątek, 06 października 2017 11:33 napisane przez obserwatorka

  wreszcie.....

 • Link do komentarza Zazniczowany piątek, 06 października 2017 11:31 napisane przez Zazniczowany

  57 miejsc to około30 straganów ze zniczami oj będzie się działo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane