Wydrukuj tę stronę
czwartek, 24 sierpnia 2017 12:13

Co dalej z uszkodzoną halą sportową przy ul. Sobieskiego?

 
Co dalej z uszkodzoną halą sportową przy ul. Sobieskiego? fot. Archiwum redakcji

Nawałnica, która nawiedziła Gniezno 11 sierpnia, zniszczyła część hali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Trwa jej odbudowa.

Hala miała zostać otwarta wraz z nowym rokiem szkolnym. Termin ten, jak już ustalono, zostanie opóźniony o kilka miesięcy. Jak zapewniała starosta Beata Tarczyńska, hala zostanie oddana do użytku w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018. Jednocześnie podziękowała strażakom, którzy przyczynili się do porządkowania szkód i niesienia pomocy poszkodowanym. - Chciałabym dziś im bardzo podziękować, zarówno strażakom z Państwowej Straży Pożarnej, jak i tej ochotniczej. Wykazali się oni dużym hartem ducha. To są wspaniali ludzie - mówiła.

W hali sportowej zerwany został dach, a siła wiatru wysadziła okna do środka sali. Wichura uszkodziła także tablicę elektroniczną, która była już zamontowana wewnątrz hali sportowej. Trwa nowe kosztorysowanie i szacowanie szkód, ale pewnym jest, że koszty odbudowy sięgnąć mogą nawet miliona złotych. - Zrobiliśmy tymczasowe zabezpieczenie dachu i okien, które ochroni halę przed ulewą. Została także położona papa podkładowa, a w tej chwili kończymy kładzenie papy nawierzchniowej na tej części dachu, która się ostała. Obiekt jest zabezpieczony i teraz możemy przystąpić do sporządzania dokumentacji projektowo-kosztorysowej tak, by zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych rozpisać przetarg na wyremontowanie tej hali. Chcemy to zrobić jak najszybciej tak, aby na drugi semestr młodzież mogła korzystać z sali - przekazał Krzysztof Kanoniczak, dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

10 komentarzy