Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 sierpnia 2017 12:11

Powiat przystępuje do przebudowy dróg

 
Powiat przystępuje do przebudowy dróg archiwum redakcji

W ostatnim czasie rozstrzygnięto przetargi na wykonanie kilku dużych przedsięwzięć drogowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, dzięki czemu ma się poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W miniony poniedziałek Powiatowy Zarząd Dróg poinformował o wybraniu najkorzystniejszej oferty dla I etapu przebudowy drogi Czerniejewo - Wierzyce. Droga, na której ruch samochodowy w ostatnich latach znacznie się zwiększył, wymaga gruntownej przebudowy na całym jej przebiegu.

W marcu informowaliśmy o pozyskaniu przez Starostwo Powiatowe dofinansowania w kwocie 5 mln 619 tysięcy złotych ze środków Unii Europejskiej. Całe zadanie za I etap inwestycji wynieść ma niemalże 7,5 mln złotych. Zgodnie z decyzją PZD, spośród pięciu oferentów wybrano propozycję firmy Zakład Drogowo Transportowy Sławomir Begier z Nekli, który chce się podjąć zadania za kwotę 7 mln 466 tysięcy złotych, dając gwarancję 96 miesięcy. Dzięki pracom, które rozpoczną się w najbliższych tygodniach, na pierwszym etapie przebudowy (wynoszącym około 7 kilometrów), droga zostanie poszerzona, nawierzchnia wyremontowana, pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa na odcinku 7 kilometrów oraz zatoki autobusowe. Inwestycja zostanie zakończona do października 2018 roku.

Kilka dni temu rozstrzygnięto także zadanie polegające na poszerzeniu ul. Konikowo w Gnieźnie, wraz z budową ronda na skrzyżowaniu tejże ulicy z ul. Słowackiego i al. Reymonta. Na ten cel planowano przeznaczyć kwotę 952 tys. złotych, jednak oferty dwóch firm, które zgłosiły się do przetargu, znacznie przekroczyły zakładaną cenę. Ostatecznie zadecydowano o wyborze firmy "Badera" z Rudnik, który podejmie się zadania za kwotę 1 mln 323 tys. złotych, dając inwestycji gwarancję 6 lat. Zadanie ma zostać wykonane do 30 listopada 2017 roku.

Kilka tygodni temu rozstrzygnięto także przetarg na przebudowę drogi powiatowej z Trzemeszna do Witkowa na odcinku z Witkowa do Folwarku. Zamawiający podał wartość 1 mln 955 tys. złotych, jakie planuje się przeznaczyć na tę inwestycję, a ostatecznie zadecydowano o wyborze oferty firmy "Inodrog" z Inowrocławia, która wykona inwestycję za przeszło 2 mln 143 tys. złotych, dając 6 lat gwarancji.

W najbliższych dniach rozstrzygnięty zostanie także przetarg na wspomnianą kilka dni temu wymianę nawierzchni na dwukilometrowym odcinku drogi (przedłużenia ul. Orcholskiej) z Wełnicy w kierunku osiedla Wichrowe Wzgórze. Na to zadanie zaplanowano przeznaczyć 310 tys. złotych.

8 komentarzy