piątek, 21 lipca 2017 16:19

29 ulic z nowymi nawierzchniami

 
29 ulic z nowymi nawierzchniami źródło: UM w Gnieźnie

W sumie 29 ulic, położonych na terenie gnieźnieńskich osiedli, doczekało się w tym roku nowej nawierzchni bitumicznej.

Koszt tego zadania, zrealizowanego w ostatnim czasie, wyniósł 1 mln 231 tys. złotych i w całości pochodził ze środków budżetu Miasta Gniezna. W ramach zadania wykonano profilowanie wraz z umacnianiem tłuczniem betonowym z nakładką z betonu asfaltowego, wraz z regulacją studni kolektorowych, nawierzchni gruntowych ulic gminnych na terenie miasta Gniezna.

W sumie 13 ulic (m.in. Lema, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Trzemeszeńska, Malinowa, Gronowa, Ludwiczaka, Wesoła)   wykonano technologią: podbudowa i nakładka bitumiczna, a na 16 ulicach (m.in. Pustachowska, Dębińska, Miłosza, Senatorska) wykonano nakładkę bitumiczną. Tym samym poprawiono jakość przejazdu samochodów, a także komfort życia mieszkańców przy tych ulicach.

źródło: UM w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 22 lipca 2017 00:08 napisane przez Mieszkaniec

    To cieszy, ale nadal jest wiele do zrobienia. Taka ul. Pstrowskiego tam juz tylko środkiem można jechać. Droga wewnętrzna, a tirów więcej niż na A2.

  • Link do komentarza Gnesener piątek, 21 lipca 2017 18:10 napisane przez Gnesener

    A kiedy nowa nawierzchnia na ul. Winiary?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny