piątek, 04 sierpnia 2017 10:35

Dalszy odcinek ul. Orcholskiej doczeka się nowej nawierzchni

 
Dalszy odcinek ul. Orcholskiej doczeka się nowej nawierzchni źródło: Google Street View

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie nowej nakładki bitumicznej na odcinku drogi, prowadzącej z Gniezna w kierunku Strzyżewa Kościelnego.

Mieszkańcy powiatu, którzy poruszają się na ww. drodze w kierunku okolicznych wsi oraz osiedli pobudowanych w rejonie Strzyżewa Paczkowego i Strzyżewa Kościelnego, dobrze znają fatalny stan jej nawierzchni. Zaczął się on pogarszać szczególnie w ostatnich latach, wraz ze znaczącym wzrostem ruchu na tej szosie.

PZD ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni na dwukilometrowym odcinku drogi, znajdującym się w miejscowości Wełnica do osiedla Wichrowe Wzgórze: - Remont istniejących nawierzchni bitumicznych polepszy warunki komunikacyjne oraz przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na tym odcinku - czytamy w opisie technicznym inwestycji. Inwestycja obejmie fragment od skrzyżowania z drogą prowadzącą do Wełnicy, aż do osiedla Wichrowe Wzgórze (przed zakrętem). Nowa nawierzchnia ma powstać do końca września br.

2 komentarzy

  • Link do komentarza 4Edki piątek, 04 sierpnia 2017 14:54 napisane przez 4Edki

    Po co przetarg? Ciekawe, czy wygra ta firma co zwykle, dla której najbliższa rodzina jednej z osób decydujących o tym, kto będzie tą drogę budował świadczy usługi jako podwykonawca? A swoją, nomen omen, drogą być może w tym zarządzie byłoby dużo pracy dla stosownych służb.

  • Link do komentarza templariusz piątek, 04 sierpnia 2017 11:01 napisane przez templariusz

    Ciekawe czy ktoś z decydujących i takiej inwestycji pomyślał o ścieżce rowerowej - jest to trasa dość mocno "opanowana" przez biegaczy jak i rowerzystów - najlepsze droga z Winiar do uprawiania aktywnego sportu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane