piątek, 14 lipca 2017 14:20

Ulica Pocztowa bez objazdu

 
Ulica Pocztowa bez objazdu źródło: UM w Gnieźnie

Zmienił się harmonogram prac, związanych z przebudową ul. Pocztowej. Od wtorku 18 lipca dotychczasowy objazd zostanie zamknięty do momentu zakończenia prac.

W chwili obecnej zamknięty jest fragment ul. Pocztowej przy domach wielorodzinnych, a objazd przewidziany jest drogą wewnętrzną prowadzącą na tereny PKP i do punktu skupu złomu. Od najbliższego wtorku robotnicy wchodzą także na pozostały odcinek ul. Pocztowej, na której rozpocznie się realizacja kolejnych zadań, związanych z przebudową drogi. Oznacza to też, że od 18 lipca do 4 września zamknięta będzie cały odcinek od ul. Chrobrego do ul. Kościuszki (na wysokości PKS). 

Od 19 lipca do około 18 sierpnia planowane są rozbiórkowe, wykonanie koryta pod krawężniki oraz poszerzenie jezdni, wykonanie podbudowy i ław pod krawężniki, układanie krawężników oraz nawierzchni wjazdów, montaż studni kanalizacji deszczowej, montaż słupów oświetleniowych, wykonanie podbudowy bitumicznej pod poszerzenie jezdni.

Od 18 sierpnia będzie frezowana nawierzchnia jezdni i układana nowa z nawierzchni bitumicznej. Na przełomie sierpnia i września zamontowane będzie oznakowania pionowe oraz poziome a także prowadzone będą roboty porządkowe.

Od 20 lipca do 30 września równolegle przez drugą brygadę prowadzone będą roboty na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Lecha (prace ogrodnicze; przewidziano prawostronne zwężenie jezdni na odcinku prowadzonych robót). 

Przypomnijmy, że ta przebudowa jest elementem składowym większych zmian komunikacyjnych, które nastąpią w tej części miasta – docelowo w obu kierunkach będzie można przejechać od dworca PKP i PKS aż do przebudowanego skrzyżowania ulic J. Słowackiego, Konikowo i Alei W. Reymonta.

2 komentarzy

  • Link do komentarza rowerzysta sobota, 15 lipca 2017 15:12 napisane przez rowerzysta

    Trzeba przyznać, że obecne władze miasta mają odwagę przeprowadzać ważne inwestycje dla miasta. Wiele inwestycji cieszy w tej kadencji. Pozostaje mi jeszcze nadzieja, że jak już skończy się ta kadencja, miasto nie będzie bardziej zadłużone jak przed objęciem urzędu.

  • Link do komentarza M.Z. sobota, 15 lipca 2017 06:28 napisane przez M.Z.

    Brawo Panowie Prezydenci Tak Trzymać. Tempo prac dobre. Jest nadzieja ,że na koniec wakacji pojedziemy s powrotem "nową ulicą Pocztową. dziękujemy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane