środa, 05 lipca 2017 09:22

Pierwsze w tym roku przejścia już doświetlone

 
Pierwsze w tym roku przejścia już doświetlone fot. Rafał Wichniewicz

Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Chrobrego i Łubieńskiego mają już doświetlenie, a jedno z nich także sygnalizację pulsującą.

W ciągu ostatnich dwóch lat na terenie miasta doświetlono w sumie dziesięć przejść dla pieszych na ul. Roosevelta, ul. Wolności, ul. Chrobrego, ul. Jana i ul. Staszica, a w tym roku wykonanych zostanie kilka, także na drogach należących do innych zarządców.

W ramach programu doświetlania przejść dla pieszych, wykonano taką instalację na trzech pasach przy skrzyżowaniu ulicy Chrobrego i Łubieńskiego, gdzie wykonano montaż dwóch słupów oświetleniowych z wysięgnikami, oprawami LED oraz zamontowano znaki aktywne wzbudzane nad przejściem dla pieszych w ciągu ul. Chrobrego. Dodatkowo, na przejściach dla pieszych przy ul. Łubieńskiego zainstalowano dwa słupy oświetleniowe z wysięgnikami oraz oprawami LED. Kwota całego zadania wyniosła 46 tysięcy złotych.

Jak zapewniono, miejsca, które zostały doświetlone, wybrane zostały po konsultacji z Policją, która wskazała najbardziej ruchliwe i niebezpieczne na terenie miasta. W tym roku, zgodnie z zapowiedziami, planuje się wykonać także podobne instalacje na ul. Sobieskiego, Witkowskiej i Wrzesińskiej, które należą do innych zarządców dróg.

14 komentarzy

 • Link do komentarza abc czwartek, 06 lipca 2017 16:39 napisane przez abc

  @rezigiusz Logika: w centrum jest największy ruch pieszych!

 • Link do komentarza abc czwartek, 06 lipca 2017 16:21 napisane przez abc

  @ urzednik. Po primo, byłbym bardzo ostrożny z tą pewnością kto pisze pozytywne komentarze. Wystarczy poroznawiać z ludźmi co sądzą o Budaszu. Po secudno, przyjmując optykę, że doświetlanie przejść dla pieszych to PR w takim razie wszystko co robimy to PR. Może czasami warto porzucić myślenie ad absurdum. Po tercio, można domniemywać, że negatywne komentarze to od urzędników, których Budasz zagonił do normalnej roboty.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 06 lipca 2017 15:25 napisane przez rezigiusz

  @wania ale to jest w centrum i wszyscy to widza. To samo z iluminacją swietlna na SP. nr.2 ktora kij wie po co ma byc tak jakby inne szkoły w miescie nie mialy innych waźniejszych wydatków. Ale to bedzie widac jak te doswietlenia w strefie ruchu do 30 km/h

 • Link do komentarza wania czwartek, 06 lipca 2017 14:48 napisane przez wania

  nie wiem po co to doświetlenie. Jechałem dziś w nocy i generalnie niewiele więcej ono daje. Jakoś też nie pamiętam, by kiedykolwiek został tu potrącony. Jst więcej innych przejść takich, gdzie notorycznie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń

 • Link do komentarza urzędnik czwartek, 06 lipca 2017 14:36 napisane przez urzędnik

  Odnoszę wrażenie, a nawet jestem pewien że niektóre odpowiedzi są pisane przez pracowników Budasza. Ta budaszowska polityka polega na zagłuszaniu tych, którzy nie popierają działań samego Budasza bo uznają je za pijar wyborczy, pic.
  Budasz ma wykonywać zadania ustawowe i zalecenia radnych. Nic takiego dla miasta nie zrobił czym miałby pokonać Trepińskiego, Dziela czy Kowalskiego. Teraz są inne priorytety. Przyjdzie za rok inny i będzie widział jako ważne inne sprawy. Dlatego mam nadzieję że Budasza i Powalowskiego nie będziemy już oglądać w urzędzie miejskim w Gnieźnie za 15 miesięcy.

 • Link do komentarza Hyde czwartek, 06 lipca 2017 10:46 napisane przez Hyde

  Powsaniec, to zgłoś się do województwa, bo to ich droga.

 • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 06 lipca 2017 10:24 napisane przez rezigiusz

  Trochę to doświetlenie na ul. Chrobrego i ul. Łubieńskiego dyskwalifikuje to iż są one w '' strefie ruchu 30 km/h'' a tam gdzie jest 50 km/h ich brakuje w mieście choć wiem że jedna ulica jest w zarządzaniu miasta druga powiatu a trzecia województwa. To dla mnie jest chore najbardziej.

 • Link do komentarza Powsaniec ! czwartek, 06 lipca 2017 10:07 napisane przez Powsaniec !

  Czekamy kiedy zrobią ul.Witkowską !!!!!! Światła przy ul .Klonowej !!! Jest tam bardzo niebezpieczne i bardzo duży ruch .Czy znowusz musi się coś stać by wszystko przyspieszyć !!! Skandal ile możemy czekać na światła...........

 • Link do komentarza Telewidz środa, 05 lipca 2017 23:23 napisane przez Telewidz

  zenio-tak cię to bawi? Dziś na jednym z przejść ,gdzie też jet ,,stop,, pan busem przejechałby mi po palcach od stóp. Wcale nie wtargnęłam na pasy,już byłam w połowie przejścia ,a on poprostu sobie jechał.Ja na środku przejścia ustąpiłam jemu pierwszeństwa bo inaczej by mnie zwyczajnie rozjechał.Wiec jeśli niektórzy w dzień nie widzą ludzi na środku przejścia,to nie wiem co widzą po zmroku.Oświetlenie przy znaku stop wcale nie jest zabawne,bo niektórzy ignorują go i tylko zwalniają.

 • Link do komentarza joshg środa, 05 lipca 2017 23:12 napisane przez joshg

  Stop jest przy krawędzi ul. Łubieńskiego, a nie przed pasami.

 • Link do komentarza Gom środa, 05 lipca 2017 22:52 napisane przez Gom

  Zenio, gdzie tam jest stop ? Do lekarza proponuje się wybrać..........

 • Link do komentarza zenio środa, 05 lipca 2017 18:40 napisane przez zenio

  Doświetlili przejście dla pieszych przed znakiem STOP, gdzie każdy i tak się musi zatrzymać. Gratuluję pomysłu ha ha ha

 • Link do komentarza abc środa, 05 lipca 2017 16:48 napisane przez abc

  Lampy uliczne nie stanowią w złych warunkach dostatecznego oświetlenia dla przejścia ulicznego. Mało tego poświata i odblask światła z większości lamp ulicznych utrudniają widoczność. Proszę tylko sobie przypomnieć nie doświetlone przejście na ulicy Żwirki i Wigury koło wieży. Od tego jest Prezydent żeby dbać o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci na drogach publicznych w obrębie miasta. Każda złotówka wydana w ten sposób to inwestycja godna pochwały. Takie zarzuty jak mojego przedmówcy niestety są tanim krytykanctwem podszytym niezrozumiałą niechęcią. Ludzie krytykując dbałość o bezpieczeństwo narażacie się na kompletną utratę wiarygodności.

 • Link do komentarza urzędnik środa, 05 lipca 2017 14:06 napisane przez urzędnik

  Panie Budasz, kto wymyślił aby w ścisłym centrum miasta oświetlać przejścia, które i tak są oświetlane przez lampy uliczne. Taka rozrzutność pieniędzy świadczy bardzo źle o Panu. Coraz bardziej Pan zadłuża miasto, na rzeczy mało istotne.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane