poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:39

Miejsca dla niepełnosprawnych będą jeszcze bardziej widoczne

 
Miejsca dla niepełnosprawnych będą jeszcze bardziej widoczne źródło: UM w Gnieźnie

Stanowiska postojowe w centrum, które są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, zostaną specjalnie wyróżnione spośród innych miejsc do parkowania.

Od poniedziałku rozpoczęło się odtwarzanie miejsc postojowych dla samochodów, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne. W tym roku jednak, zamiast standardowych kopert wykonanych z białej linii, miejsca postojowe dla ww. grupy użytkowników drogi zostaną oznaczone w inny sposób. Wszystkie one zostaną wypełnione tłem w kolorze niebieskim, a także będą miały oznaczenia poziome w kolorze białym.

W tej technologii odtworzone mają zostać prawie wszystkie stanowiska dla osób niepełnosprawnych na drogach gminnych i wewnętrznych, stanowiących własność Miasta Gniezna, z wyjątkiem pięciu stanowisk znajdujących się na nawierzchni wykonanej z kamiennej kostki brukowej.

źródło: UM w Gnieźnie

2 komentarzy

  • Link do komentarza obserwatorka poniedziałek, 05 czerwca 2017 15:29 napisane przez obserwatorka

    a w Krakowie większość tych miejsc nie spełnia wymogów jesli chodzi o wymiary.... więc wow mimo wszystko, że w Gnieźnie potrafią się dostosować!

  • Link do komentarza Stefan poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:02 napisane przez Stefan

    Nie róbcie z tego wielkiego wow. Do 30 czerwca br. zarządcy muszą dostosować takie miejsca do wymogów zmiany rozporządzenia, która weszła w 2015 roku. Także to dzieje się w wielu miastach. Ładnie to wygląda więc ktoś chce się pochwalić, ale niestety nikt nie mówi głośno o tym ile to kosztuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane