Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 marca 2017 08:07

Środki na nowe autobusy przyznane

 
Środki na nowe autobusy przyznane archiwum redakcji

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzyma 11,5 miliona złotych na zakup 12 nowych autobusów. Środki zostały przyznane w ramach dofinansowania OSI.

Przed rokiem samorządy powiatowy, miejski oraz gmin ościennych podpisały z władzami województwa porozumienie w sprawie programu Obszarów Strategicznej Interwencji. W jego ramach zawarto kilka projektów, które miałyby otrzymać dofinansowanie w ciągu najbliższych kilku lat. Wśród nich jest zadanie pn. "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi", który został złożony przez gnieźnieńskie MPK.

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach którego (po poprzednich weryfikacjach) projekt oceniono i przyznano 11 mln 560 tys. złotych dofinansowania. Kwota całkowita zadania wynosi 16 mln 855 tys. złotych, a w ramach tego planuje się zakupienie 12 nowych autobusów, które pozwolą na rozwinięcie publicznej sieci komunikacyjnej i - co ważne z perspektywy spółki - wymianę taboru.

W ramach tego samego zadania przyznano także środki na rozwinięcie sieci ścieżek rowerowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego - więcej informacji zawrzemy w osobnym artykule.

 

12 komentarzy