poniedziałek, 27 marca 2017 08:07

Środki na nowe autobusy przyznane

 
Środki na nowe autobusy przyznane archiwum redakcji

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne otrzyma 11,5 miliona złotych na zakup 12 nowych autobusów. Środki zostały przyznane w ramach dofinansowania OSI.

Przed rokiem samorządy powiatowy, miejski oraz gmin ościennych podpisały z władzami województwa porozumienie w sprawie programu Obszarów Strategicznej Interwencji. W jego ramach zawarto kilka projektów, które miałyby otrzymać dofinansowanie w ciągu najbliższych kilku lat. Wśród nich jest zadanie pn. "Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi", który został złożony przez gnieźnieńskie MPK.

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Zarządu Województwa Wielkopolskiego, w ramach którego (po poprzednich weryfikacjach) projekt oceniono i przyznano 11 mln 560 tys. złotych dofinansowania. Kwota całkowita zadania wynosi 16 mln 855 tys. złotych, a w ramach tego planuje się zakupienie 12 nowych autobusów, które pozwolą na rozwinięcie publicznej sieci komunikacyjnej i - co ważne z perspektywy spółki - wymianę taboru.

W ramach tego samego zadania przyznano także środki na rozwinięcie sieci ścieżek rowerowych na terenie powiatu gnieźnieńskiego - więcej informacji zawrzemy w osobnym artykule.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza www czwartek, 30 marca 2017 17:03 napisane przez www

  Witam! Mam pytanie do redaktora, kiedy pojawi się artykuł dotyczący ścieżek rowerowych o którym jest wspomniane w artykule? z góry dziękuje za odpowiedz ;)

 • Link do komentarza Adias wtorek, 28 marca 2017 23:36 napisane przez Adias

  Cena autobusu miejskiego 12 metrowego waha się w granicach 900.000-1.500.000zł wszysto zależy od wyposażenia autobusu. Patrząc na taką kwotę można się domyślić, że MPK zamówi autobusy dobrze wyposażone tj klimatyzacja, ładowarki USB, jakaś informacja pasażerska w końcu to XXI wiek.

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 28 marca 2017 13:07 napisane przez Marek Dener

  @Dawid Czy wiesz co kryje się pod nazwą ""Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi"? Może nie tylko autobusy???

 • Link do komentarza Dawid wtorek, 28 marca 2017 09:20 napisane przez Dawid

  Jak to możliwe, że jeden miejski autobus kosztuje 1 400 000 zł? Astronomiczna kwota.

 • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 28 marca 2017 08:22 napisane przez elemeledudki

  @gnieznianin tak czy owak sa autobusy z XX wieku produkcji czy to sie podoba czy nie ,a czy to Mercedes czy MAN to pal licho mi chodzilo o wiekowosć tych autobusow ☺Wazne ze beda nowe autobusy i mam nadzieje ze bada jak w Inowroclawiu eko

 • Link do komentarza Dawid poniedziałek, 27 marca 2017 21:57 napisane przez Dawid

  Jak to możliwe, że jeden miejski autobus kosztuje 1 4000 000 zł? Astronomiczna kwota.

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 27 marca 2017 16:45 napisane przez gnieźnianin

  #elemeledudki te Mercedesy po dwie pary drzwi są już wymienione na te nowe Many (jeśli się nie mylę)

 • Link do komentarza Majka poniedziałek, 27 marca 2017 13:26 napisane przez Majka

  Byle tylko były to autobusy niskopodlogowe a nie jak mercedesy ze schodami bo i ludzie starsi i wózki mają problem z wjazdem

 • Link do komentarza elemeledudki poniedziałek, 27 marca 2017 10:57 napisane przez elemeledudki

  @Marek Dener z poprzedniego wieku jeździ tak mi sie wydaje choc moge sie mylic kilka autobusow marki Mercedes tych malych co maja po dwie pary dzrzwi wejściowych

 • Link do komentarza Marek Dener poniedziałek, 27 marca 2017 09:59 napisane przez Marek Dener

  #elemeledudki co określasz mianem taboru z poprzedniej epoki??? Autosanów i Kapen już dawno na ulicach Gniezna nie ma a prawie cały tabor jest niskopodłogowy! Chyba nie jest aż tak źle. Niektóre autobusy po prostu mają już trochę lat.

 • Link do komentarza :-) poniedziałek, 27 marca 2017 09:57 napisane przez :-)

  co to znaczy zmiana prezesa MPK od razu cos się dzieje i nowe autobusy będą

 • Link do komentarza elemeledudki poniedziałek, 27 marca 2017 08:47 napisane przez elemeledudki

  No wreszcie jakis pozytyw bo na ten tabor z poprzedniej epoki MPK juz nie mozna patrzec. Sciezki rowerowe tez OK ale czy na drogi tez cos przyznano aby je naprawic ???
  Tylko zeby nie robic z tego PR-owskich wystep9w jto jest ojcem sukcesu bo jest to oczywista oczywistość

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane