środa, 22 marca 2017 09:29

Powiat otrzyma środki na drogę, a dla Miasta na wiadukt już ich zabrakło

 
Powiat otrzyma środki na drogę, a dla Miasta na wiadukt już ich zabrakło źródło: Google Street View

Komisja przyznała środki w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - otrzyma je Powiat Gnieźnieński na przebudowę ważnej drogi.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o merytorycznym zaakceptowaniu dwóch wniosków z naszego regionu o dofinansowanie, jakie zostało skierowane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu WRPO na lata 2014-2020.

Mowa była o wniosku złożonym przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie na przebudowę drogi Wierzyce - Czerniejewo (I etap), a także o projekcie Urzędu Miejskiego pn. Rozbudowa układu drogowego ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie na odcinku od al. Reymonta do ul. Osiniec (zakładającego m.in. poszerzenie trzeciego, czynnego wiaduktu).

Oba wnioski przeszły dwa etapy kwalifikacji i zostały przyjęte do ostatecznego rozstrzygnięcia przez Komisję Oceny Projektów, która oceniła pozytywnie i przyznała dofinansowanie tylko jednemu z powyższych - złożonemu przez Starostwo. Tym samym projekt przebudowy dość ważnej dla południowo-zachodniej części powiatu drogi otrzyma 5 mln 680 tys. złotych dofinansowania, a cała inwestycja ma się zamknąć w 7 mln 574 zł (I etap).

Odrzucono projekt Miasta Gniezna, opiewający na całościową sumę 27 mln 466 tys. złotych, z czego 17 mln 888 tys. złotych miało pochodzić ze środków WRPO. Wniosek nie uzyskał dofinansowania z uwagi na niewystarczającą alokację. Wszystkie projekty, które przeszły weryfikację, opiewały na kwotę ponad 140 milionów złotych, a w przewidzianym budżecie było 105 milionów złotych do rozdysponowania. Projekt Miasta Gniezna znalazł się na ostatnim miejscu listy.

12 komentarzy

 • Link do komentarza as niedziela, 26 marca 2017 21:55 napisane przez as

  Ktoś może zapyta Budasza co dokładnie kosztuje 4 miliony zł przy parkach.

 • Link do komentarza Wesoły Kawaler czwartek, 23 marca 2017 20:30 napisane przez Wesoły Kawaler

  No i bardzo dobrze, że tak się stało. Popatrzyłem sobie wczoraj w Poznaniu na "skanseny" przyrody w postaci parków i skwerów, a nad nimi chmury spalin, hałas i dziwne zapachy. Przeszedłem obok budynku Starostwa, a tam kilkanaście metrów dalej "wychodek" dla piesków i przy okazji straszny odór. Oby Gniezno nigdy nie dało się zabetonować. Więcej zieleni, mniej betonu. Amen.

 • Link do komentarza czwartek czwartek, 23 marca 2017 09:36 napisane przez czwartek

  Bo władzom Gniezna bardziejnodpowiadają kwiatki na skwerach przy urzędzie, piach na Rynku, badziewie w postaci ławeczki na Tumskiej itp. niż zaspakajanie prawdziwych potrzeb mieszkańców. Panie prezydencie, w budżecie domowym rodzice najpierw kupują chleb, a dopiero, jak starczy, to cukierki. Niestety widać, że w budżecie miejskim zaczyna się wydawanie pieniędzy od łakoci i nie starcza na podstawowe potrzeby czyli przysłowiowy chleb.

 • Link do komentarza rak czwartek, 23 marca 2017 07:36 napisane przez rak

  Dlaczegoś głupi? Boś wilk, dlaczegoś wilk? Boś głupi. Takich kretynizmów nie brakuje u tych, którzy w ogóle nie zapoznali się z tematem przebudowy trzeciego wiaduktu, a wypisują co im żółć na język naniesie.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 23 marca 2017 00:17 napisane przez wilk

  Bo taki wiadukt,to buduje się NOWY ,a nie przerabia stary !!! Ale nowy,to musi być większe zaangażowanie,a komu się chce tam w UM ???? Podejrzewam,że nikomu........premia będzie ?

 • Link do komentarza centrum środa, 22 marca 2017 10:26 napisane przez centrum

  Niech no radni co jeszcze chcą być wybrani policzą ile miasto wydało na plażę, żużel, tbs, nowych urzedników, króliki, ambasadorów, i skalkulują czy by starczyło na te mosty albo nową szkołe

 • Link do komentarza Eda środa, 22 marca 2017 10:20 napisane przez Eda

  W takich Pobiedziskach nie czekali na koniec kadencji tylko zaraz się brali do roboty i ku wygodzie mieszkańców już budują tunel po torami. Miło się patrzy śmigając do roboty do Poznania, że chociaż inni mają wygodę.

 • Link do komentarza miastowy środa, 22 marca 2017 10:16 napisane przez miastowy

  Widocznie Miasto Gniezno nie potrafiło dość dobrze uzasadnić swego wniosku i udowodnić jego wyższość nad pozostałymi. Takich słabych jak widać mają w tym mieście urzędników.

 • Link do komentarza kierowca środa, 22 marca 2017 10:16 napisane przez kierowca

  czyli korkowania miasta ciąg dalszy. no to teraz jak zbudują market przy Witkowskiej po oknach to się dopiero zacznie jazda.

 • Link do komentarza Andrzej środa, 22 marca 2017 10:03 napisane przez Andrzej

  Panie Budasz ! Ja to widzę tak że najpierw robię to co mi potrzebne do życia a przyjemności zostawiam na później. No i jakbym miał liczyć że wygram w lotka to też daleko bym nie zaszedł. Wniosek jest prosty , budżetem to trzeba tak operować żeby robić to co jest niezbędne i potrzebne a nie wydawać w pierwszej kolejności na zabawy i promocje z których nic nie ma. Ciekawe skąd teraz weźmiecie kasę , a trzeba pamiętać że macie gest bo chcecie sprzedawać działki za grosze, kamienicznikom fundować elewacje, nie zadbaliście o uszczelnienie opłat śmieciowych , zatrudniacie na okrągło i to za wyższe stawki - przykład : prezes TBS , ten gościu z asystenta na urzędnika , czy nawet rzecznik prasowy bez którego do tej pory urząd się obywał ! A to nie wszystko !

 • Link do komentarza ZX środa, 22 marca 2017 09:44 napisane przez ZX

  Ostatnie miejsce ? To kto i jak u nas te projekty przygotowuje ? Września, Słupca, Wągrowiec, Łubowo, Pobiedziska - tam widać ruch w inwestycjach a Gniezno ostatnie na liście i do tego bez dofinansowania ? Ale niedługo zrobi się cieplej i zaczną się igrzyska, znowu będzie plaża na Rynku !

 • Link do komentarza hurrra środa, 22 marca 2017 09:39 napisane przez hurrra

  ale cieszmy się bo miasto zrobi nam parki za miliony złotych w których będziemy mieli miejsce rekreacji otoczone smrodem spalin samochodowych , no i zostanie dofinansowany żużel na który sądząc po tablicach rejestracyjnych zjeżdżają się okoliczne wsie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane