poniedziałek, 13 marca 2017 14:03

Darowizna przyjęta - Starostwo się „powiększy”

 
Darowizna przyjęta - Starostwo się „powiększy” fot. Rafał Wichniewicz

Pełniący do niedawna funkcję siedziby kilku wydziałów Powiatowej Komendy Policji w Gnieźnie "budynek B" zostanie przekazany do użytku dla samorządu powiatowego - znajdzie w nim lokalizację kilka instytucji.

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego działacze jednogłośnie przyjęli uchwałę o przejęciu budynku, położonego przy ul. Sienkiewicza 12a wraz z działką o powierzchni ponad 1300 metrów kwadratowych. W ostatnich dniach budynek został opuszczony przez pracowników Policji, którzy w całości rozlokowali się w rozbudowanej siedzibie po przeciwnej stronie ulicy. 

W stosunku do nieruchomości położonej w Gnieźnie przy ul. Sienkiewicza 12a stanowiącej własność Skarbu Państwa wydana została decyzja o wygaśnięciu trwałego zarządu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu do przedmiotowej nieruchomości. Nieruchomość bezpośrednio graniczy z nieruchomością siedziby Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przy ul. P. Jana Pawła II 9/10. Przyjęcie nieruchomości w drodze darowizny w zasadniczy sposób polepszy warunki pracy wydziałów i jednostek organizacyjnych powiatu, rozwiąże problem archiwizacji dokumentów, zwiększy ilość miejsc parkingowych - czytamy w uzasadnieniu do uchwały o darowiźnie, przekazywanej przez Wojewodę Wielkopolskiego.

Jak przekazano w trakcie obrad, budynek zostanie przeznaczony na siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowej Straży Rybackiej, archiwum zakładowego, a także w niewielkim zakresie dla Inspekcji Transportu Drogowego oraz organizacji pozarządowych współpracujących z powiatem. Wartość nieruchomości zostanie dopiero oszacowana.

5 komentarzy

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 13 marca 2017 21:17 napisane przez senior

  Panie avalon, wtedy to była milicja. Teraz jest policja i powoli, bo powoli, ale widać dobre zmiany.

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 13 marca 2017 17:10 napisane przez avalon

  Ale milicja zaniedbała ten budynek... Już przed moją wyprowadzką z Gniezna kilkanaście lat temu to była ruina, mieszkałem niedaleko...Ten nowy pewnie też zrujnują.

 • Link do komentarza Qasq poniedziałek, 13 marca 2017 16:34 napisane przez Qasq

  Pierwotnie po wojnie była to pierwsza siedziba Nadleśnictwa Gniezno

 • Link do komentarza nopisdu poniedziałek, 13 marca 2017 14:35 napisane przez nopisdu

  I będzie parking darmowy dla petentów urzedu :))))))))))))))))))))))))))

 • Link do komentarza powiatowy poniedziałek, 13 marca 2017 14:23 napisane przez powiatowy

  A w jakim trybie policja otrzymała ten budynek od Nadleśnictwa Gniezno?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane