Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 06 marca 2017 17:44

Gmina Łubowo z dofinansowaniem na strefę ekonomiczną

 
Gmina Łubowo z dofinansowaniem na strefę ekonomiczną źródło: UMWW

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę, w ramach której Gmina Łubowo otrzyma ponad 12 milionów dofinansowania na zadania związane z utworzeniem specjalnej strefy ekonomicznej.

W samo południe na spotkaniu z marszałkiem Markiem Woźniakiem, wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski, podpisali umowę o przekazaniu w sumie 23 mln złotych unijnego wsparcia w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota ta zostanie rozdzielona pomiędzy oba samorządy.

Gmina z powiatu gnieźnieńskiego otrzyma środki na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, które są przeznaczone do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK - Podstrefa Łubowo. Kwota ponad 12 milionów złotych jest ujęta w ramy gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI), jaki został podpisany w ubiegłym roku.

Całkowity projekt Gminy Łubowo opiewa na kwotę 15 mln 550 tys. złotych, przy czym dofinansowanie wynosi 12 mln 97 tys. złotych - pozostałą kwotę samorząd musi wyłożyć z własnego budżetu.

W ramach powyższych środków, do połowy 2018 roku zostanie zaprojektowane i wybudowane uzbrojenie terenów inwestycyjnych na obszarze 35,86 hektarów, położonych bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5, na wysokości węzła Łubowo. Z tych środków planuje się pobudowanie 3 kilometrów oświetlonych dróg, 3,3 km sieci kanalizacji deszczowej, 4 km sieci kanalizacji sanitarnej, 3,2 km wodociągu, 1,5 km sieci elektrycznej i teletechnicznej oraz stację uzdatniania wody dla terenów strefy. Cały kompleks, podzielony na dwie części, powstanie wzdłuż południowo-wschodniej strony drogi S5. Prace przy inwestycji będą mogły się rozpocząć w ciągu najbliższych miesięcy i powinny się zakończyć do czerwca 2018 roku. 

Galeria

1 komentarz