poniedziałek, 06 marca 2017 17:44

Gmina Łubowo z dofinansowaniem na strefę ekonomiczną

 
Gmina Łubowo z dofinansowaniem na strefę ekonomiczną źródło: UMWW

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę, w ramach której Gmina Łubowo otrzyma ponad 12 milionów dofinansowania na zadania związane z utworzeniem specjalnej strefy ekonomicznej.

W samo południe na spotkaniu z marszałkiem Markiem Woźniakiem, wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski, podpisali umowę o przekazaniu w sumie 23 mln złotych unijnego wsparcia w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota ta zostanie rozdzielona pomiędzy oba samorządy.

Gmina z powiatu gnieźnieńskiego otrzyma środki na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, które są przeznaczone do włączenia do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST-PARK - Podstrefa Łubowo. Kwota ponad 12 milionów złotych jest ujęta w ramy gnieźnieńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI), jaki został podpisany w ubiegłym roku.

Całkowity projekt Gminy Łubowo opiewa na kwotę 15 mln 550 tys. złotych, przy czym dofinansowanie wynosi 12 mln 97 tys. złotych - pozostałą kwotę samorząd musi wyłożyć z własnego budżetu.

W ramach powyższych środków, do połowy 2018 roku zostanie zaprojektowane i wybudowane uzbrojenie terenów inwestycyjnych na obszarze 35,86 hektarów, położonych bezpośrednio przy drodze ekspresowej S5, na wysokości węzła Łubowo. Z tych środków planuje się pobudowanie 3 kilometrów oświetlonych dróg, 3,3 km sieci kanalizacji deszczowej, 4 km sieci kanalizacji sanitarnej, 3,2 km wodociągu, 1,5 km sieci elektrycznej i teletechnicznej oraz stację uzdatniania wody dla terenów strefy. Cały kompleks, podzielony na dwie części, powstanie wzdłuż południowo-wschodniej strony drogi S5. Prace przy inwestycji będą mogły się rozpocząć w ciągu najbliższych miesięcy i powinny się zakończyć do czerwca 2018 roku. 

1 komentarz

  • Link do komentarza brawo poniedziałek, 06 marca 2017 18:54 napisane przez brawo

    To się nazywa dofinansowanie. To się nazywa działalność samorządu w kierunku rozwoju ekonomicznego na rzecz społeczeństwa. To się nazywa przygotować dokumenty żeby nie odrzucili do poprawki i dokładania kasy. A spójrzmy do sąsiada , do Pobiedzisk , tam też są konkretne dofinansowania, firmy inwestują , rozbudowuje się infrastruktura, powstaje tunel samochodowy i nowe rondo przy wyjeździe z tunelu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane