Po kilku tygodniach zakończyło się wdrażanie obsługi nowego dworca autobusowego, który funkcjonować ma jako Zintegrowane Centrum Przesiadkowe.
Grupa mieszkańców zamieszkałych na os. Orła Białego, którzy mają być bezpośrednimi sąsiadami planowanego nowego wieżowca na os. Orła Białego, sprzeciwia się tej inwestycji.
Trwa postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy dokumentacji dla przebudowy drogi krajowej nr 15 na odcinku z Gniezna do granicy z powiatem wrzesińskim.
Ogłoszony został przetarg na drugo odcinek ścieżki rowerowej, która powstanie w tym roku na ul. Gdańskiej. W sumie cała ulica od Winiar do galerii zyska taki szlak. 
Kolejne stare latarnie zostaną wymienione na nowe - po kilku ulicach w śródmieściu, przyszedł czas na główny plac miasta.
W najbliższych miesiącach mieszkańcy centrum będą musieli nastawić się na utrudnienia w ruchu w związku z planowaną wymianą nawierzchni na całej długości ul. Warszawskiej.
W najbliższych miesiącach kontynuację ma mieć chodnik, powstający wzdłuż szosy prowadzącej do Czerniejewa. W ten sposób Gniezno połączone ma zostać z Mnichowem i Pawłowem. 
Niedawno zakończyły się prace konserwacyjne i restauratorskie, przeprowadzone w kościele pw. św. Jerzego na Wzgórzu Lecha. 
Strona 1 z 172

Ostatnio dodane