czwartek, 09 lutego 2017 09:20

Pielęgniarka z Gniezna najlepszą w Wielkopolsce

 
Pielęgniarka z Gniezna najlepszą w Wielkopolsce źródło: ZOZ Gniezno

Pracująca na Oddziale Dziecięcym gnieźnieńskiego szpitala pani Małgorzata Frankiewicz-Stępniewska zdobyła I miejsce w Wielkopolsce w eliminacjach wojewódzkich konkursu „Pielęgniarka Roku 2016”.

Jest to ogólnopolski konkurs, organizowany od kilkunastu lat przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie i jest skierowany do osób sprawujących bezpośrednią opiekę nad pacjentem, w tym także kadry zatrudnionej na stanowiskach pielęgniarskich.

Małgorzata Frankiewicz-Stępniewska, która pracuje w gnieźnieńskim ZOZ-ie od 1986 roku na stanowisku pielęgniarki, sukcesywnie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w różnych formach kształcenia i doskonalenia zawodowego. W roku 2014 zdobyła tytuł specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego, w roku 2015 ukończyła studia pierwszego stopnia na wydziale pielęgniarstwa PWSZ w Gnieźnie.

W wojewódzkim konkursie eliminacyjnym zajęła I miejsce pośród wielkopolskich pielęgniarek i tym samym, wraz z Pauliną Wróbel z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu, będzie reprezentować nasz region na ogólnopolskim konkursie. XII edycja tego wydarzenia przebiegać będzie pod hasłem „Bezpieczna pielęgniarka = bezpieczny pacjent” i odbędzie się w marcu w Warszawie.

4 komentarzy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane