niedziela, 27 listopada 2016 10:35

Wesprzyj rodaków na Kresach!

 
Wesprzyj rodaków na Kresach! zdjęcie nadesłane
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji Rodacy Bohaterom, czyli zbiórki produktów dla kombatantów oraz potrzebujących Polaków na Kresach Wschodnich.
Gnieźnieńska zbiórka Stowarzyszenia Odra-Niemen dla potrzebujących rodaków na Wschodzie jest organizowana już po raz czwarty. Za każdym razem udaje się zebrać ogromne ilości darów, tym samym pokazując, że pamiętamy o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Wielu z nich, poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, np. przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali za wschodnią granicą. Pamiętamy o tych wszystkich Polakach, którzy po wojnie pozostali poza granicami kraju, o cichych bohaterach walczących o polskość a także o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.
 
W tym roku zbiórka będzie trwała przez cały tydzień, od poniedziałku 28 listopada do niedzieli 4 grudnia. Dary będą zbierane w godzinach od 8:00 do 20:00 na terenie sklepu Piotr i Paweł, przy ul. Barciszewskiego 4.
 
Zbieramy produkty spożywcze o długim terminie ważności np. kawę, herbatę, olej, mąkę, konserwy, makarony, słodycze (czekolady, ciastka), cukier, ryż, kaszę itp. Mile widziane będą także kartki świąteczne z życzeniami dla rodaków oraz nowe książki dla dzieci.
 
Przygotowane w Gnieźnie paczki trafią w dniach 17-19 grudnia do Polaków na Litwie (Wilno, Niemenczyn, Święciany, Podbrodzie), Łotwie (Dyneburg, Krasław) oraz Białorusi (Grodno, Wołkowyjsk, Lida).
 
Organizatorami akcji w Gnieźnie są: z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen pan Paweł Ruszkiewicz, Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie oraz Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci, przy wsparciu sklepu Piotr i Paweł w Gnieźnie oraz drukarni Majorczyk.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/363189667365046/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane