niedziela, 10 lipca 2016 12:39

Pokazali swoje talenty

 
Kalejdoskop Talentów 2016 Kalejdoskop Talentów 2016 fot. Magdalena Wardęcka

Podczas tegorocznych Dni Gniezna można było zobaczyć występy finalistów Kalejdoskopu Talentów, który od kilku lat organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury.

Kalejdoskop Talentów to nic innego jak lokalny talent show. Każdy mógł przyjść do MOK-u na eliminacje i pokazać swój talent. Mógł on wiązać się z śpiewem, tańcem, grą na instrumencie, bądź z niecodziennym hobby.

W sobotę 9 lipca na dużej scenie na Placu św. Wojciecha dzieci i młodzież zaprezentowała swoje talenty, wśród których dominował śpiew. Na scenie zaprezentowały się także recytatorki, raper, tancerz, był także pokaz yo-yo.

Młodych artystów oceniało jury w składzie: Tomasz Karski, Roman Nowak, Jarosław Mikołajczyk, Iwona Piechocka-Jóźwiak, Paulina Lewandowska oraz Kajetan Święcichowski. Przyznali nagrody w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci do 12 lat i młodzież powyżej 12 lat. W pierwszej kategorii miejsce trzecie zajęła Weronika Ignaszak, drugie – Zuzanna Kordys, a pierwsze zajęła wokalistka – Laura Kurowska.

W drugiej kategorii wiekowej trzecie miejsce zajął tancerz – Bartosz Szczygielski, drugie wokalistka – Nicole Szymańska. Na podium stanęła wokalistka Kinga Błaczkowska. – Jestem zaskoczona tym wynikiem, ale przy tym bardzo się cieszę. Wątpiłam, że mi się uda, bo podobały mi się bardzo inne występy na przykład pokaz tańca, czy yo-yo. W zeszłym roku także wzięłam udział w Kalejdoskopie Talentów i zajęłam w nim drugie miejsce. Stwierdziłam, że warto spróbować po raz kolejny. Śpiewam odkąd pamiętam i swoją przyszłość chciałabym związać z muzyką – mówiła zdobywczyni pierwszego miejsca Kinga Błaczkowska.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane