środa, 06 lipca 2016 09:03

Nagranie z XXVII Sesji Nadzwyczajnej ws. oddziału chirurgicznego

 
Nagranie z XXVII Sesji Nadzwyczajnej ws. oddziału chirurgicznego fot. Rafał Wichniewicz

Wakacyjna, zwołana w trybie pilnym nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, skupiła uwagę wielu zainteresowanych osób, głównie środowisk związanych ze służbą zdrowia.

Wsłuchując się w prośbę mieszkańców oraz osób, które nie mogły być obecne na obradach odbywających się 5 lipca w Starostwie Powiatowym, udostępniamy nagranie z XXVII sesji. Dla większego uporządkowania przedstawiamy czas rozpoczęcia kolejnych zaplanowanych wypowiedzi, jednak wiele z nich pada w trakcie dyskusji rozwijającej się w trakcie obrad.

8:20 Krzysztof Bestwina - dyrektor ZOZ
30:20 Pytania od radnych i dyskusja
1:55:40 Wypowiedzi lekarzy z Oddziału Chirurgicznego - Ziemowita Kowalskiego oraz Jacka Bembnisty
2:57:25 Wypowiedzi mieszkańców obecnych w sali sesyjnej

39 komentarzy

 • Link do komentarza medyk środa, 13 lipca 2016 21:12 napisane przez medyk

  Widać, że porządki należy robić w wielu szpitalach. Jak lekarze chcą rządzić, to niech otwierają własne kliniki. I niech starają się o kontrakty z NFZ. przecież wg nich to takie proste?

 • Link do komentarza Ewunia środa, 13 lipca 2016 20:44 napisane przez Ewunia

  Drodzy mieszkańcy, proszę poczytać, kogo nam obecna dyrekcja szpitala razem ze starościną chce sprowadzić... ludzie zaczynijmy ratować to co mamy...http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36037,9950641,Bunt_chirurgow_ze_szpitala_im__Raszei.html

 • Link do komentarza Filip środa, 13 lipca 2016 19:46 napisane przez Filip

  Brawo Dobrochna, masz rację, to naprawdę świetny lekarz i mnie również wykonał zabieg wprawdzie niewielki chirurgiczny, ale jak sądzę to jest jego zawód i powinien, jak każdy lekarz wykonywać to najsumienniej. Zgodzisz się ze mną chyba, co? Nikt nie odmawia wiedzy temu lekarzowi, natomiast odmawia się wręcz znajomości medycyny tym lekarzom, którzy maja zająć miejsce lekarzy dotychczasowych nie wiedząc w ogóle, kim oni są, jakie posiadają umiejętności i co potrafią. Naprawdę takie komentarze, jak twój świadczą o tym, ze w Polsce, ba, a może i w całej Europie mamy tylko dwóch wspaniałych chirurgów i oni się trafili własnie Gnieznu, a nasze miasto jest takie niewdzięczne. Żal mi was wszystkich tak pilnie pracujących przy komputerach i piszących całkiem nie na temat.

 • Link do komentarza Dobrochna środa, 13 lipca 2016 13:05 napisane przez Dobrochna

  Przesłuchałam przedstawione nagranie z nadzwyczajnej sesji... i całym sercem jestem z lekarzami... Doktor Ziemowit to lekarz z powołania, wspaniały człowiek, który uratował niejedno ludzkie życie... w tym mojej siostry i brata... sama jestem Jego pacjentką... lekarz godny zaufania i polecenia... dla mnie i mojej rodziny to Anioł... takiego lekarza to ze przysłowiową świecą szukać...

 • Link do komentarza pacjenci środa, 13 lipca 2016 11:24 napisane przez pacjenci

  Polacy nie maja zdolności logicznego myślenia. Sprawa jest o krupie, a oni o d***e. Jak młody Kowalski przychodził do Gniezna, to było OK, a jak dzisiaj inni, także młodzi mają przyjść pracować w Gnieźnie, to jest tragedia całego miasta, powiatu i bodajże polski dramat! Z tego, co wiadomo, dyrektor nigdy nie kwestionował umiejętności gnieźnieńskich chirurgów, on miał za zadanie tylko zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami i to wykonał. Na jedno pytanie nie otrzymaliśmy tutaj odpowiedzi: Czy prawdą były rozmowy chirurgów z dyrektorem i czy prawdą jest fakt, że uzgodnili ogłoszenie konkursu. I niech ta jasna i precyzyjna odpowiedź będzie wreszcie wyjaśnieniem tej całej sprawy.

 • Link do komentarza ***** środa, 13 lipca 2016 10:26 napisane przez *****

  poza tym rezydenci ,czyli młodzi, są spoza Gniezna, ale utożsamiają się z tym szpitalem, są tu codziennie, u siebie, i to się liczy.

 • Link do komentarza ***** środa, 13 lipca 2016 10:23 napisane przez *****

  przyszedł do Gniezna, zamieszkał tu, zaczął pracę jako młody - tu się uczył i wrósł w środowisko. Jest tu ponad 20 lat. Jak to się ma do Sowiera skoro juz porównujemy? wygra konkurs, a nawet tu się nie pojawi...

 • Link do komentarza taki se środa, 13 lipca 2016 10:20 napisane przez taki se

  A jak np. lek. Kowalski zaczynał pracę to jakoś nikt nie kwestionował, że jest adeptem?a jak przyszedł do Gniezna spoza naszego miasta, to wtedy było OK? Ludzie, czy Wy naprawdę nie macie w tych głowach myślenia?

 • Link do komentarza ***** środa, 13 lipca 2016 08:03 napisane przez *****

  przesłuchałam to posiedzenie, jestem całym sercem za obecnym zespołem chirurgicznym, nowa dyrekcja jest tworem zewnętrznym, zresztą pani doradca dyrektora tez jest z zewnątrz. Dyrektor nie jest lekarzem, za to straszny pewniacha, bo ma władzę. Znam Bembnistę i Kowalskiego - są naprawdę w porzadku.

 • Link do komentarza pacjentka niedziela, 10 lipca 2016 10:04 napisane przez pacjentka

  Jestem pacjentka pani doktor i też uważam ,że zachowała się totalnie porządnie popierajac innych lekarzy . Ale uważam żże nie tylko panidr. Lisowska i reszta pracowników szpitala jest tu gospodarzem!! Jako pacjent szpitala w moim własnym mieście, w którym mieszkam od urodzenia też mam prawo do swojego zdania . Nie chcę żeby w szpitalu doszło do tragedi bo to może się przytrafić każdemu W każdej rodzinie rodzą się dzieciaki i w każdej prędzej czy później ktoś trafia na SOR! I jak to jest możliwe że tyle histori z narkotykami było a policji nikt nie wzywał ?! Bo tak wynika z oświadczenia szpitala. A ta cała izba lekarska- to jak pilnuje żeby nam szkody nie zrobiili- chodzi za lekarzem?
  A na położnictwie to święta racja , leżałam tam i gdyby nie super położne to warunki lokalowe odrzucają...

 • Link do komentarza af sobota, 09 lipca 2016 18:22 napisane przez af

  Pani Doktor Lisowska tu pracuje prawie 30 lat i będzie pracować jeszcze długo - a jako długoletni pracownik zoz to ona jest jednym z gospodarzy tego miejsca a nie " przelotni" dyrektorzy i kierownicy. A jako kompetentny doświadczony pracownik ma jak najbardziej prawo do oceny nowych i niedoświadczonych w swoim środowisku pracy.

 • Link do komentarza pytajnik sobota, 09 lipca 2016 16:00 napisane przez pytajnik

  Pani Lisowska, czy pani jeszcze pracuje w tym szpitalu. Kto panią upoważnił do oceny pracy SOR-u.? Kto panią upoważnił do oceny pracy innych lekarzy? Kto panią upoważnił do oceny pracy Dyrekcji?

 • Link do komentarza Jola sobota, 09 lipca 2016 15:41 napisane przez Jola

  Pilak 2:50 skończ te wycieczki !!!!!!!!!!!

 • Link do komentarza zielona budka sobota, 09 lipca 2016 09:57 napisane przez zielona budka

  Czerwony kapturku, twierdzisz, że poznańscy lekarze nie będą mieli czsu na leczenie w nieodległym Gnieźnie? To wytłumacz nam, jak dotychczasowi lekarze mieli czas na leczenie w bardzo odkegłych miastach, w których figurują jako lekarze???

 • Link do komentarza Czerwony kapturek piątek, 08 lipca 2016 23:57 napisane przez Czerwony kapturek

  Typowa gra polityczna. Lekarz powinien leczyć, a nie brać udział w przetargach, albo będzie czas na leczenie albo na składanie bzdurnych ofert.
  Co ma wspólnego kto jest kogo bratankiem bo i takie wpisy tutaj się pojawiają- to są bez sensu argumenty. Jeżeli chodzi o doktora Kowalskiego to jest to bardzo dobry fachowiec bardzo oddany pracy i ratowaniu ludzi. Może gdyby miał to w d....e to wtedy mógłby mieć czas na składanie ofert.
  Z kolei zastanawia mnie fakt co za dobrzy fachowcy z Poznania będą mieli czas na leczenie ludzi w Gnieźnie?
  Przecież tyle się mówi o braku lekarzy, a Poznań ma takich którzy znajdą jeszcze czas na Gniezno? A może zrobią miejsce dla swoich pacjentów jak wyczerpia limity. Bez sensu ta gierka. Pewnie dyrektor Bestwina ma swoich ludzi którzy mieli by wskoczyć na to miejsce. ...
  Tak jak i wiele innych osób które zatrudnione jest w szpitalu na 3 etaty pracując w tym samym czasie w " różnych miejscach" czy to jakaś teleportacja? No niech ktoś też za to się weźmie.

 • Link do komentarza Mati piątek, 08 lipca 2016 22:56 napisane przez Mati

  Gratuluję wyboru dyr Bestwina . Jednocześnie Składam moje szczere wyrazy współczucia populacji powiatu gnieźnieńskiego. Mieliście jedną z najlepszych chirurgii w Wielkopolsce a teraz macie wielkie Gggggg.....no. . Potrzebne jest trochę czasu abyście docenili to co straciliście .

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 07 lipca 2016 23:17 napisane przez czytelnik

  Coś mi tu nie gra !!! Przecież kolega chirurgów Kowalskiegi i Bembnisty były dyrektor do spraw medycznych brał udział niedawno w takim konkursie i wygrał http://bip.spzoz.bytow.pl/?action=printver&docid=1979 Dlaczego wymienione osoby nie złożyły swojej oferty? Po co ta szopka? Po co była ta gorąca platforma?

 • Link do komentarza Kazimierz czwartek, 07 lipca 2016 14:33 napisane przez Kazimierz

  Gnieźnieński szpital powiatowy to lazaret bez pieniędzy. Stara, droga w utrzymaniu buda, jedynym magnesem przyciągającym pacjentów jest personel! To tylko ich zasługa! Byłem pacjentem dr Ziemowita Kowalskiego. Bylem operowany. Widziałem jak wygląda sala operacyjna! I żaluje ze nie uśpiono mnie kilka minut wcześniej! Gdyby nie wielkie zaufanie do Pana Doktora Kowalskiego nigdy bym się nie zdecydował na operację w tym szpitalu. Nie wiem dlaczego dyrekcja tak zwleka z budową nowego szpitala!!! Nie chcę wierzyć że na tym nikomu nie zależy!!!!

 • Link do komentarza kwinto czwartek, 07 lipca 2016 13:59 napisane przez kwinto

  phehehhehe dymisja dyrekcji, ale psioczą platformerskie pieski

 • Link do komentarza salowa czwartek, 07 lipca 2016 13:52 napisane przez salowa

  To lekarze powinni się czuć, jak służący wobec pacjenta, a jest jak widać odwrotnie. Czy oni wiedzą, co znaczy nazwa SŁUŻBA ZDROWIA? Służba panowie, służba i to nam, a nie my wam!Natomiast prawda o rezydentach jest taka, że ci lekarze, wbrew narastającym mitom, są zupełnie samodzielni. Często różnica pomiędzy lekarzem rezydentem a lekarzem specjalistą zarysowuje się tylko w zakresie pieczątki, na której nie widnieje jeszcze napis „Specjalista”. Zakres obowiązków lekarzy rezydentów w praktyce nie odbiega od zakresu obowiązków lekarzy specjalistów. Z reguły rezydenci dyżurują więcej, w mniej sprzyjających terminach (święta, niedziele), mają na głowie większość obowiązków administracyjnych i relatywnie zarabiają najmniej, pomimo że odpowiedzialność mają tożsamą ze specjalistami. Im też należy się szacunek nie mniejszy niż specjalistom, którzy potrafią się jak widzać głośno upominać tylko o swoje zarobki.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane