czwartek, 30 czerwca 2016 19:03

Nowy rozkład jazdy MPK

 

Od 2 lipca wchodzi w życie nowy rozkład jazdy MPK, wprowadzany wraz ze zmianami w trasach i liniach. Spółka udostępniła nowy rozkład mieszkańcom.

Nowe rozkłady zostaną umieszczone na przystankach w nocy z piątku na sobotę, kiedy planowane zmiany wejdą w życie. Jednocześnie w czwartek MPK udostępniło schematyczne rozkłady jazdy dla wszystkich linii.

Chcąc sprawdzić odjazd określonych autobusów ze swojego przystanku, należy dodać do niego czas umieszczony w tabeli po prawej stronie. Np. autobus linii nr 2 w dni robocze wyjeżdża z pętli Wierzbiczany I o godzinie 12:24 i na przystanku przy ul. Wyszyńskiego pojawia się po 13 minutach, a więc o 12:37. Ważne jest także, by patrzeć na oznaczenia literowe przy godzinach odjazdów.

Dodatkowo poza kartami z rozkładami jazdy, umieszczamy także przebieg wszystkich linii, także opublikowany przez MPK.

15 komentarzy

 • Link do komentarza alicja piątek, 19 sierpnia 2016 10:04 napisane przez alicja

  eryku w wielu miastach się da i się opłaca. W wielu miastach jest zielono, czysto, równo, rozwiązane zostały problemy komunikacyjne. W wielu miastach prowadzi się inwestycje z wizją przyszłości. Ale jak możesz zauważyć są też miasta żyjące dniem dzisiejszym.

 • Link do komentarza eryk piątek, 19 sierpnia 2016 08:37 napisane przez eryk

  A w takim Świeradowie się da...

  http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/57128/Sukces-darmowej-komunikacji-miejskiej

  Można? Można

 • Link do komentarza Ela poniedziałek, 04 lipca 2016 18:30 napisane przez Ela

  Zgadzam ten nowy rozkład to masakra 11 pozmieniana do pracy nie mam teraz jak dojechać a dojazd z Pustachowy i Wolności do Liceum 16 brak jak ma młodzież ma dojechać wprowadźcie jakiś

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 04 lipca 2016 13:42 napisane przez Anna

  Dla kogo jest ten rozkład, dla emerytów? bezrobotnych?
  Protestuję przeciwko pogorszeniu sytuacji osób dojeżdżających do pracy z Poznańskiej na Fabryczną/Wierzbiczany !!!
  Żeby dojechać do pracy na Fabryczną na godz. 7, trzeba wyjechać o 15 minut wcześniej w stosunku do starego rozkładu. Natomiast bezpośredni powrót jest praktycznie niemożliwy, gdyż linia nr 2 odjeżdża z Wierzbiczan o godz. 13.50, 14.50 i 15.50. Jak można było tak bezmyślnie ustalić te kursy. Osoby, które kończą pracę o godz. 14 lub 15 są zmuszone oczekiwać prawie godzinę żeby dostać się na Poznańską.
  Ale prawdziwy horror czeka nas od września, gdyż kurs linii nr 2 z Poznańskiej jest o godz. 6.28, czas dojazdu na Fabryczną wynosi 33 minuty zatem nie ma szans żeby dojechać do pracy na godz. 7. Poprzedni kurs jest o godz. 5.17, zatem aby dotrzeć na Fabryczną na godz. 7, należy wyjechać z Poznańskiej o 103 minuty wcześniej !!!!

 • Link do komentarza avalon poniedziałek, 04 lipca 2016 09:44 napisane przez avalon

  Nie analizowałem jeszcze tego rozkładu dokładnie, ale już przy pierwszym kontakcie widać dwa poważne problemy:
  1. Zachodnia część miasta straciła wcześniejszą płynność komunikacyjną
  2. Komunikacja weekendowa w mieście to około 1/3 kursów realizowanych w dni robocze poza wakacjami (suma wszystkich kursów na dobę). Jest to uzasadnione ekonomicznie, jednak i tutaj zachodnia część Gniezna dostała najgorszy rozkład.

  Rozumiem trudność zadania jakie ma gnieźnieńskie MPK przy założonym budżecie, jednak zachodnie osiedla Gniezna to około 10 tysięcy mieszkańców, niewiele mniej od południowych osiedli czy Winiar na północy. Jednak w układzie komunikacyjnym stworzono układ północ-południe niemal pomijający kierunek zachodni. Dwie linie - 9 i 17 - łączą właściwie te same osiedla i jeżdżą zamiennie z największą w mieście częstotliwością. Coś jest nie tak w tym układzie, chyba wrócę na bloga i napiszę jak to widzę...

 • Link do komentarza Ola sobota, 02 lipca 2016 09:58 napisane przez Ola

  Co z połączeniem Winiary-Dalki w weekendy?! Co z tego, że jest jakieś dziwne 22, skoro ten autobus Winiary zupełnie omija?!

 • Link do komentarza Złośliwiec sobota, 02 lipca 2016 04:23 napisane przez Złośliwiec

  Do mieszkańców grunwaldzkiego: w przyszłym roku możecie liczyć na realizację waszych postulatów. Zapewniam. Kupcie już dziś rowery.

 • Link do komentarza KIT w OKO piątek, 01 lipca 2016 17:21 napisane przez KIT w OKO

  Panie Prezydencie a zlikwiduj te autobusy wszystkie!!!! Po diabła utrzymywać MPK skoro nie służ y mieszkańcom, jeżeli tylko po to, aby kolesie z PO mieli pracę to my mieszkańcy wystawimy ocenę Panu przy wyborach i pożegnamy Pana Budasza!!!

 • Link do komentarza t piątek, 01 lipca 2016 12:48 napisane przez t

  osiedle Grunwaldzkie to całkiem umiera to niech zlikwidują nawet tą 17tkę będą mieli więcej na jakieś promocje ambasadorów

 • Link do komentarza mieszkaniec osiedla Tysiąclecie piątek, 01 lipca 2016 12:30 napisane przez mieszkaniec osiedla Tysiąclecie

  Zgadzam się z wcześniejszymi komentarzami . Nowy rozkład to jakiś żart z pasażerów !!!! Do tej pory przez wiele lat dojeżdżałam do pracy na osiedle Grunwaldzkie linią 3 lub 17 . W tej chwili nie ma czym dojechać . 3 zabrali a 17 do godziny 7 jeździ co pół godziny . I tak - by zdążyć do pracy przed szóstą (dojść parę kroków i przebrać się) trzeba by jechać już o 4.58 (rusza z Lednickiej) Myślę że do Poznania można by w tym czasie dojechać :(
  Zarządzający MPK i naszym miastem nie biorą chyba w ogóle pod uwagę ludzi dojeżdżających do pracy , bo z tego co się oriętuje podobny problem mają dojeżdżający na Skiereszewo . A może komuś najzwyczajniej zależy na upadłości MPK

 • Link do komentarza Ziutas piątek, 01 lipca 2016 12:14 napisane przez Ziutas

  Czy ktoś myślał nad tym rozkładem!!! To pewnie jest ta dobra zmiana
  Co do linii13 zgadzam się tragedia z tymi weekendami.
  Ostatni kurs lini 7 z ulicy Poznańskiej w kierunku Winiar / Galerii 17.30!! bo kurs o 18.30 tylko do Dworca (zjazd do zajezdni)
  Powrotu również nie ma po tej godzinie.
  Linia 2 z Poznańskiej nie kursuje w weekend wcale...

  Czyli cała "zachodnia" część miasta (Dalki, Skiereszewo)
  ma być obsługiwana przez nowy "twór" weekendowy, zastępczy 22
  Ta.. wieczorem w sobotę wolę wybrać się na spacer po polu w okolice Wierzbiczan niż np. do kina ,Galerii handlowej, albo do klubu muzycznego na Winiarach :-)

  Gratuluję logiki!

  O dojazdach porannych do pracy nie wspomnę...
  porażka...

 • Link do komentarza Zorro piątek, 01 lipca 2016 12:04 napisane przez Zorro

  Dzięki temu , że linia nr 3 ma zmienioną trasę to przez osiedle grunwaldzkie będą kursować autobusy linii nr17 . Żenada. MPK i władze miasta robią wszystko żeby jeszcze bardziej zakorkowac miasto i dokuczyc mieszkancom

 • Link do komentarza Rafik piątek, 01 lipca 2016 08:33 napisane przez Rafik

  A co z linią nr 13 w soboty i niedziele? W ogóle nie kursuje w te dni? To pytam się,czym mam wtedy dojechać z Winiar na Dalki,kiedy ja właśnie tylko w te dni tam jeżdżę? Na wrotkach,deskorolką,hulajnogą? A może motolotnią albo wiatrakowcem dolecieć? Co za kretyn wymyślił ten nowy rozkład ?!!! Brak słów na to MPK... Lepiej polegać na własnych nogach i gdzie się da to chodzić pieszo. Jeszcze trochę to tymi autobusami będą jeździć rekreacyjnie sami emeryci i renciści którzy mają bezpłatne przejazdy.Bo nikt normalny nie będzie wydawać kupy kasy na bilety za takie dziadostwo.

 • Link do komentarza Mieszkaniec Piastowskiego piątek, 01 lipca 2016 00:25 napisane przez Mieszkaniec Piastowskiego

  super rozkład, brawo mpk. Po pierwsze jeszcze raz dziękuję za zabranie linii nr 7 z os. Piastowskiego. Po drugie wakacyjny rozkład totalna porażka przesunięcia kursów linii 17 z 7.15 i 12 z 7.25- szczery szacunek. Do tej pory płaciłem Wam około 100 zł miesięcznie, żeby być 7.40 na Kościuszki. Teraz jeśli mam wstawać wcześniej i wyjeżdżać 7.09 i czekać 20 minut to wyjdę z domu 7.05 i pójdę na dworzec pieszo. Przecież te autobusy były pełne ludzi. Ale co tam pasażerowie. To typowe zmieniać godziny kursów, aby ludziom nie pasowało. Pasażerowie nie będą jeździć, więc można zlikwidować kurs ( linię) i same oszczędności

 • Link do komentarza Marek czwartek, 30 czerwca 2016 20:45 napisane przez Marek

  Skomunikowanie z jakimi pociągami ? Czy ktoś w ogóle zapoznał się z rozkładem kursowania pociągów nie mówiąc o ich największym obłożeniu. Cały dzień kursuje np.13, a wieczorem 22, to może w ciągu dnia inna linia- będzie przynajmniej jeszcze "weselej". Dla kogo ten rozkład, bo na pewno nie dla mieszkańców, a szczególnie dla tych którzy dojeżdżają do pracy !!! Ten rozkład jazdy jest doskonałym przykładem jak władze miasta traktują mieszkańców !!! Jak tu zrezygnować z samochodu ???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane