sobota, 04 czerwca 2016 09:40

„W tym zawodzie gorące serce jest po prostu niezbędne”

 
„W tym zawodzie gorące serce jest po prostu niezbędne” fot. Rafał Wichniewicz

Czepki dla studentów II roku pielęgniarstwa oraz wyróżnienia dla zasłużonych pracowników służby zdrowia, zostały wręczone z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Niosą pomoc o każdej porze dnia i nocy, nie tylko za pomocą leków, ale także uśmiechu i rozmowy - tak w skrócie można podsumować pracę tych, którym w miniony piątek dziękowano za ich działalność na rzecz społeczeństwa. Gnieźnieńskie pielęgniarki oraz pielęgniarze obchodzili wspólnie swoje święto, a przy okazji odbyła się uroczystość "czepkowania" adeptów tej sztuki, która jest niezwykle ważna dla drugiego człowieka. W ten sposób studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz pracownicy Zakładu Opieki Zdrowotnej mogli razem obchodzić ten wyjątkowy dzień.

- Każdy z nas patrząc, na ten zawód z boku, ma pewne przemyślenia. Chciałbym zwrócić uwagę na coś, co dla każdego z osób związanych z pielęgniarstwem, powinno być tematem spotkań. Mam tu na myśli Hymn Pielęgniarski. Już pierwsza zwrotka tego utworu jest niezwykła, jeśli chodzi o bogactwo treści. Zaczyna się od słów "W świat niesiemy swe serca gorące" i wielu z nas wykonuje różne zawody i od nich często zależy, jak potoczy się jego życie, czy będzie udane czy szczęśliwe. Tym elementem szczęścia na pewno jest też wykonywana praca, a często się mówi, że dobrze jest, kiedy jest ona wykonywana z powołaniem. Tym bardziej nie wyobrażam sobie, by wykonywać pracę pielęgniarki czy pielęgniarza bez zaangażowania. W tym zawodzie gorące serce jest po prostu niezbędne - mówił prorektor ds. studiów dr hab. inż. Andrzej Urbaniak.

Do zgromadzonych na spotkaniu przemówił także Krzysztof Bestwina, dyrektor gnieźnieńskiego ZOZ-u, który zwrócił się do przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy: - Mam nadzieję, że wybraliście po głębokim przemyśleniu to, co chcecie w życiu robić, byście to robili z wielkim zaangażowaniem, uczuciem do pacjenta i byście go traktowali tak, jak samych siebie. Życzę wam, byście byli zadowoleni z tego, co będziecie robić i czerpali satysfakcję z tego, jak będą was oceniać pacjenci, którym będziecie pomagać. Uroczystość uświetnił krótki wykład pt. "Rola pielęgniarki na oddziale onkologii dziecięcej", wygłoszony przez dr n. med. Małgorzata Kaczmarek-Kanold. Następnie słowo wygłosił także prof. dr hab. farm. Michał Umbreit, dyrektor Instytutu Nauki o Zdrowiu w PWSZ w Gnieźnie.

Po wszystkich przemówieniach przyszedł czas na oficjalne podziękowania i wyróżnienia - podziękowano Barbarze Skulskie-Salicie naczelnej pielęgniarce w ZOZ Gniezno za pomoc przy praktyce studenckiej, a także wykładowcom i profesorom uczelni. Ponadto z rąk Marii Suplickiej etatowego członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego oraz prezydenta Tomasza Budasza wręczono nagrody dla zasłużonych pracowników służby zdrowia. Po wszystkim odbyła się uroczystość "czepkowania" 65 studentów II roku pielęgniarstwa PWSZ w Gnieźnie, zakończona krótkim akcentem artystycznym w wykonaniu Anny Najderek, absolwentki gnieźnieńskiej uczelni.

1 komentarz

  • Link do komentarza oMNES sobota, 04 czerwca 2016 11:13 napisane przez oMNES

    Radna Krzymińska Anna to za co dostała medal? Czy możemy poznać zasługi tej Pani ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane