piątek, 06 maja 2016 17:57

PO zakłada nowy klub

 
PO zakłada nowy klub fot. Rafał Wichniewicz

Były oraz obecny parlamentarzysta z ramienia Platformy Obywatelskiej chcą rozmawiać z mieszkańcami na spotkaniach Klubów Obywatelskich.

Działacze poinformowali o chęci spotykania się w ramach klubów, które mają dawać możliwość spotkań z różnymi osobami i rozmów na różne tematy: - Kluby te z inicjatywy PO powstają w całym kraju i pierwsze spotkania już się odbyły i wiemy, że cieszyły się sporą frekwencją. Jest to swojego rodzaju forum dyskusyjne, na które przychodzą ludzie by rozmawiać o konkretnie interesujących ich tematach. Zaczniemy od tematu lokalnego, ale pewnie kolejne spotkania dotyczyć będą innych spraw, także dotyczących Polski, Gniezna i spraw lokalnych - stwierdził poseł Paweł Arndt. Jak dodał, główną ideą jest spotkanie z mieszkańcami, rozmowa i wciągnięcie ich w sprawy ważne dla wszystkich.

- Sądzę, że wzbudzi to zainteresowanie lokalne. Chcemy rozmawiać o sprawach istotnych dla lokalnej społeczności. Wymienię tu chociażby taką kwestię jak zamknięcie jednej z gnieźnieńskich szkół. Jeden z obecnych parlamentarzystów w poprzedniej kadencji jeździł po powiatach i próbował walczyć o każdą szkołę, nawet wiejską, a doprowadził, że szkoła z takimi tradycjami zostanie zamknięta. To pokazuje pewną skalę hipokryzji, ale o tym warto rozmawiać - stwierdził Piotr Gruszczyński, były senator z ramienia PO.

Czy spotkania mają być swojego rodzaju alternatywą dla innych tego typu wydarzeń, jakie odbywają się na terenie Gniezna? - Nie chciałbym traktować tego jako konkurencji. Chcemy powołać swoje kluby obywatelskie i rozmawiać na tematy, które uważamy iż będą interesujące dla naszych mieszkańców i to niezależnie od tego, co robią Kluby Gazety Polskiej - stwierdził Paweł Arndt.

Pierwszym tematem spotkania ma być kwestia chrztu Polski i miejsca, w którym się to dokonało - Poznania, Gniezna czy Ostrowa Lednickiego. Mają w tej dyskusji wziąć udział - prof. Janusz Karwat i prof. Leszek Wetesko.

38 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 20 maja 2016 20:05 napisane przez wilk

  Do każdego działacza PO i ZSL powinien trafić KOMORNIK na wynagrodzenie i odzyskiwać pieniądze ,które ta partia SŁUP nakradła przez 8 lat swoich nierządów !!! Tak dla ludzkiej przyzwoitości i sprawiedliwości !!!!

 • Link do komentarza antykoleś środa, 18 maja 2016 06:34 napisane przez antykoleś

  Kompletnie przestałem ufać peło jak się przekonałem że nawet po przegranej najważniejsze są ich sprawy "kadrowe" , co nie jest nawet zbytnio ukrywane na naszym podwórku.

 • Link do komentarza liczydlo wtorek, 17 maja 2016 23:10 napisane przez liczydlo

  Żony, siostry, kuzynki, kandydaci, pracownicy, te resztki zależne jeszcze od PO. I policzyłem ich i było prawie ćwierć miliona :-(((

 • Link do komentarza telewidz lokalny wtorek, 17 maja 2016 22:25 napisane przez telewidz lokalny

  Pierwszy nader zresztą oklepany we wszystkich mediach w ostatnim czasie wykład Klubu Platformy Obywatelskiej zgromadził w sali MOKu niewielką grupę słuchaczy złożonych z członków najbliższej rodziny ojców założycieli, radnych platformy oraz niespełnionych kandydatów PO z kolejnych wyborów. Gdyby nie oni, to sala byłaby pusta!

 • Link do komentarza wilk sobota, 14 maja 2016 16:43 napisane przez wilk

  Ile płacicie za takie spędy bolszewickie w Warszawie ????? Może się zgłoszę.....

 • Link do komentarza ops czwartek, 12 maja 2016 14:07 napisane przez ops

  no i szału to nie ma w internecie z tym waszym klubem obywatelskim

 • Link do komentarza Benek środa, 11 maja 2016 09:48 napisane przez Benek

  Gruszczyński powiedział, że z Gniezna na ten kodziarski marsz pojechało tysiąc lemingów. Mało, powinien jechać co najmniej cały pociąg mając takiego gnieźnieńskiego guru, no ale może reszta już przejrzała na oczy?

 • Link do komentarza nieswój środa, 11 maja 2016 06:39 napisane przez nieswój

  a może tak pogadamy za co dostaje się stanowiska i podwyżki

 • Link do komentarza telewidz lokalny wtorek, 10 maja 2016 16:26 napisane przez telewidz lokalny

  Gruszczyński, powiedz, gdzie nie ma obecnie w Polsce demokracji? Zorganizowaliście sobie obowiązkowy wyjazd do Warszawy i czy ktoś wam przeszkadzał? Wznosiliście obraźliwe i wulgarne okrzyki, czy was ktoś zaaresztował?Pleciesz od rzeczy kłamiąc do tego o setkach tysięcy lemingów na tym waszym spędzie w stolicy. Nerwy Cię tak ponoszą, ze język się Tobie plącze?

 • Link do komentarza przebudzony obywatel wtorek, 10 maja 2016 12:16 napisane przez przebudzony obywatel

  Dziękuję użytkownikowi "elemeledutki" za link do teledysku. Polecam wszystkim obejrzenie krótkiej syntezy ostatnich 8 lat.

 • Link do komentarza przebudzonyobywatel wtorek, 10 maja 2016 12:05 napisane przez przebudzonyobywatel

  O matko jedyna... gnieźnieńska targowica zwiera szeregi. Najpierw ze swoimi kolesiami całą Polskę chcieli sprzedać a teraz chcą nam nadal oczy zamydlać. Niedoczekanie ich. Ludzie na szczęście przejrzeli na oczy. Brakuje mi tutaj mistrza nieudolnej propagandy Dariusza P. Dyzmy który teraz pali głupa na ciepłej posadce (doprawdy nie wiedzieć jakim prawem żyje z pensji z naszych podatków?) i "dba o rozwój kultury" w naszym szlachetnym mieście. Dlaczego oni ciągle próbują mącić i zabierać jeszcze głos (już całkowicie nieuprawniony) ? Szykowana jest przecież ekspedycja na Marsa w celu szukania warunków do życia na tej planecie. I to jest ich miejsce. Niech spróbują , kto wie może Marsjanie z nimi będą chcieli gadać??? Acha, niech nie zapomną zabrać swojego kumpla Ryśka Swetru i jego wybitnie mądrych koleżanek.

 • Link do komentarza ? poniedziałek, 09 maja 2016 14:59 napisane przez ?

  Panie Gruszczyński a jak tam z tymi 300-ma miejscami pracy przy ul. Pałuckiej co we wrześniu na pana konferencji o tym się mówiło , i jako ważne kryterium - droga tam powstała ?

 • Link do komentarza królewna snieżka poniedziałek, 09 maja 2016 12:15 napisane przez królewna snieżka

  @ elemeledudki - wspaniały spot. Niech go panowie z tej foty obejrzą , bo to przecież o nich!

 • Link do komentarza elegancja poniedziałek, 09 maja 2016 11:57 napisane przez elegancja

  czytelnik - alimenty to drobnostka . Pedofilia, korupcja, długi, jazda po pijaku, drogie zegarki, "Gęsiarka" - to jest dopiero coś

 • Link do komentarza powiatowy poniedziałek, 09 maja 2016 11:36 napisane przez powiatowy

  Poseł niech się zajmuje uzdrawianiem chorej polski, do której to choroby jego ekipa doprowadziła, a sprawy samorządowe niech zostawi samorządom. Niech nie manipuluje lokalnymi sprawami, bo od tego wyborcy postawili na tę władzę a nie na was.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 09 maja 2016 10:51 napisane przez czytelnik

  Ad. CVB - Gruszczyński i jego ekipa, choć idą na polityczne dno nie potrafią przyjąć demokratycznego wyboru Polaków. Sztama z kodziarzami jest ich ostatnią deską ratunku. Jak można nisko upaść by łasić się do alimenciarza, który -przecież każdy rozgarnięty to musi widzieć-jest wysłannikiem służb, które walczą o swoje przywileje. A głupi naród wspiera tych zdrajców i bierze udział we współczesnej targowicy. Nasi gnieźnieńscy politycy także się w tym błocie taplają.

 • Link do komentarza CVB poniedziałek, 09 maja 2016 09:42 napisane przez CVB

  nie wiem dlaczego ale mam takie wrażenie że wyborcy w ostatnich wyborach pokazali Gruszczyńskiemu że chyba nie chcą już z nim rozmawiać

 • Link do komentarza elemeledudki niedziela, 08 maja 2016 21:38 napisane przez elemeledudki

  Tym ''trzem muszkieterom'' z PeŁo polecam ten music może w końcu zejdą na ziemie ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=ziQuWcsy67U

 • Link do komentarza medyk niedziela, 08 maja 2016 19:20 napisane przez medyk

  Do komentatora "dziękuje za uwagę" - Pan jest albo bardzo naiwny albo ufny. Proszę Pana tym ludziom z PO nie można ufać za grosz. Proszę naprawdę otworzyć oczy i uszy i wtedy Pan zrozumie, ze "francja elegancja" z parkami to jedynie kolejne miejsca pracy dla swoich, a poza tym, to mydlenie oczu mieszkańcom. Tutaj potrzeba dobrego zarządcy, który ma wizję rozwoju miasta ( ale także regionu wspólnie z sąsiadami) na co najmniej najbliższe 30 lat, a nie doraźne leczenie wrzodów za pomocą jednorazowych plastrów.

 • Link do komentarza Bartek niedziela, 08 maja 2016 18:29 napisane przez Bartek

  Platforma Obywatelska zdaje się przez 8 lat już rozmawiała o sprawach istotnych, nawet takie hasła mieli "nie róbmy polityki budujmy....." zatem co tym razem chcecie zaoferować skoro przez 8 lat nie wybudowaliście szpitala i kasa poszła koło nosa ?

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane