poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:13

„Dotrzymaliśmy słowa!”

 
„Dotrzymaliśmy słowa!” fot. Rafał Wichniewicz

Realizacja jednego z najważniejszych punktów programu partii, została zakończona – stwierdził poseł Zbigniew Dolata, odnosząc się do ruszającego programu Rodzina 500+.

„Dotrzymaliśmy słowa!” - tym stwierdzeniem opatrzona została ulotka, która ma podsumowywać starania czynione przez obecny rząd, a dotyczące uruchomienia programu dofinansowań dla rodzin, które chcą mieć więcej niż jedno dziecko. Program Rodzina 500+ wystartował 1 kwietnia i obecnie trwa przyjmowanie wniosków o przyznanie dotacji od zainteresowanych rodzin.

- Dwa lata temu na kongresie programowym został złożony pomysł dofinansowania polskich rodzin, aby zachęcić je do posiadania dzieci. Wówczas ogłosiliśmy, że będzie to 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Ten punkt programu znalazł się wśród postulatów programowych naszego kandydata na prezydenta, był też ważnym elementem naszej kampanii wyborczej. Wygrana na pewno była możliwa dzięki temu, że duża część Polaków uwierzyła iż realizacja tego projektu jest możliwa wbrew opiniom ówczesnej koalicji PO i PSL - mówił poseł PiS Zbigniew Dolata.

Jako sukces programu, parlamentarzysta zaznacza nie tylko realizację programu, ale także przyjęcie go w niecałe sto dni po objęciu rządu przez Prawo i Sprawiedliwość: - W budżecie państwa zapisane jest na ten cel 17,5 miliarda złotych, a w latach następnych będzie to ponad 20 miliardów. Będzie to program realizowany przez lata, ponieważ jest niezwykle potrzebny, aby zmienić tendencję demograficzną i by ulżyć polskim rodzinom. Polska jest zagrożona kryzysem demograficznym. To ma być remedium, które ma zachęcić do posiadania więcej dzieci - stwierdził Zbigniew Dolata i dodał na koniec: - W ciągu pierwszego dnia obowiązywania programu, złożono już 100 tysięcy wniosków. Pragnę jednak uspokoić, że nawet jeśli złożą go do 30 czerwca, to zainteresowani otrzymają pieniądze za okres od 1 kwietnia.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Ja_Jestem wtorek, 05 kwietnia 2016 08:50 napisane przez Ja_Jestem

  @:wielodzietna:
  Może i masz wiele dzieci, i dlatego twoje zdanie jest takie, a nie inne. 500 plus absolutnie nie miało, a już na pewno nie ma nic wspólnego z inwestowaniem w młodsze pokolenie, to tylko miało jeden cel, wygrać wybory za wszelką cenę, i jak najszybciej przejąc władzę w zrujnowanym kraju przez POpaprańców, bo Jarosław Malutki postawił sobie za cel zgnoić to państwo. Nie ma najmniejszej wątpliwości, że udało się jemu oraz jego ekipie. Ci, co dali się kupić za przysłowiowe srebrniki, będą wychwalać takie posunięcie, natomiast reszta społeczeństwa, która i tak już jest podzielona, ma zupełnie inny pogląd na to rozdawnictwo finansów państwa. Teraz niewątpliwie przyjdzie nam Polakom, przyglądać się jak to rząd PiS-u „doskonale” radzi sobie z podziałem Polaków na niższy sort obywatela, oraz na ten lepszy, z którego wywodzi się sam Jarosław Malutki.

 • Link do komentarza wielodzietna poniedziałek, 04 kwietnia 2016 20:27 napisane przez wielodzietna

  @ patriota - Z Ciebie taki patriota, jak z koziej d**y trąba. Nie spotkałem jeszcze nikogo, który ma na wychowaniu dzieci, żeby skrytykował te zasiłki. Wszyscy jak jeden mąż uważają, że tylko inwestycja w najmłodsze pokolenia zatrzyma wyludnienie naszego kraju z Polaków. Mądry rząd patrzy perspektywicznie, a poza tym ta pomoc rodzinom wielodzietnym ma także inne dobre cechy, ponieważ ożywi gospodarkę. kto tego nie rozumie, ten cep do kwadratu, no a poza tym zazdrośnik, że sam nie dostanie, bo albo ma już dzieci dorosłe, albo tylko jedno, no to koszty utrzymania ma małe.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 04 kwietnia 2016 18:01 napisane przez wilk

  patriota- coś ci się w tej małej główce przestawiło,to Tusk z Rostowskim vel Rotfeldem rozsprzedali majątek i zadłużyli przez 8 lat swoich nierządów na prawie bilion zł.,przez co będą to spłacać twoje nienarodzone wnuki....

 • Link do komentarza patriota poniedziałek, 04 kwietnia 2016 16:49 napisane przez patriota

  Zenada to 500 zl. Rozdawnictwo za czasow pisu nie ma konca. A czy to prawda, ze rzad pisu zadluzyl Polske u niemieckich inwestorow??? TTaka informacje znalazlem w mediach.. Jesli tak to duzy skandal. Mielismy nie handlowac z zagranica!

 • Link do komentarza uczestnicy spotkania poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:21 napisane przez uczestnicy spotkania

  Pan Dolata zorganizował konferencję, a wczoraj o wszystkim mówiła pani poseł Lichocka podczas spotkania wraz z panem posłem Ostrowskim z mieszkańcami Gniezna i osobiście rozdawała wszystkim ulotki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane