piątek, 11 marca 2016 16:03

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Gniezna

 
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Gniezna fot. Rafał Wichniewicz

Niewielkie, ale za to cierpliwe grono mieszkańców oczekiwało na prezydenta RP Andrzeja Dudę, który na pewien czas zatrzymał się w Pałacu Prymasowskim.

Po uroczystej inauguracji X Zjazdu Gnieźnieńskiego i wernisażu w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie głowa państwa przecięła wstęgę otwierając tym samym nową wystawę w tej instytucji, prezydent Andrzej Duda udał się do Pałacu Prymasowskiego, gdzie na specjalne zaproszenie abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski, miało miejsce powitanie na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej oraz wspólny obiad. Kolumna prezydencka przejechała trasę od Muzeum pod Katedrę po zamkniętych ulicach miasta, a wśród zaproszonych gości byli także inni przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządowcy - wojewoda wielkopolski, prezydent miasta, starosta oraz dwóch parlamentarzystów. Na placu od dłuższego czasu gromadziła się grupa gnieźnian, która chciała spotkać się z prezydentem.

Początkowo zapowiadano, że Andrzej Duda poza wymienionymi wyżej punktami uda się także pod pomnik Bolesława Chrobrego i do Bazyliki św. Wojciecha, jednak ostatecznie plany te zmieniono. Mimo tego, a także mimo padającego deszczu, grupa mieszkańców postanowiła czekać na prezydenta, który po około półtorej godziny wyszedł z Pałacu Prymasowskiego i chcąc docenić cierpliwość gnieźnian, spotkał się z nimi i chwilę porozmawiał. Nie brakowało także wspólnych zdjęć oraz uścisków dłoni. Na koniec Andrzej Duda zapowiedział, że na pewno przyjedzie do Gniezna w połowie kwietnia na obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Po zakończeniu tego nieoficjalnego i spontanicznego spotkania, kolumna pojazdów skierowała się na kolejny punkt dnia - do Mielżyna, gdzie prezydent miał zaplanowaną wizytę w jednym z gospodarstw.

40 komentarzy

 • Link do komentarza martha środa, 16 marca 2016 17:26 napisane przez martha

  jakby ktoś więcej miał ochotę przyjść zobaczyć prezydenta, to by przyszedł.Taka prawda. to pośrednio świadczy o wielkim poparciu dla PISu w Gnieżnie

 • Link do komentarza rak poniedziałek, 14 marca 2016 12:44 napisane przez rak

  prawyisprawiedliwy, fajny masz dzwonek na pobudkę :)

 • Link do komentarza prawyisprawiedliwy poniedziałek, 14 marca 2016 10:37 napisane przez prawyisprawiedliwy

  https://www.youtube.com/watch?v=gBOHytGi6-M

 • Link do komentarza Ja_Jestem niedziela, 13 marca 2016 10:00 napisane przez Ja_Jestem

  @:Komik:
  :) :) :) ;) Dokładnie tak jak napisałeś, na tapetę.

 • Link do komentarza EagleEye niedziela, 13 marca 2016 09:57 napisane przez EagleEye

  @miras to ja sie pytam po czym ''będziemy płakać po PiS-e'' ???
  Powiem tak i ujmę to najgrzeczniej trzeba być albo ślepym albo wyjałowionym umysłem aby nie zauważyć że tu nie chodzi o żaden TK czy demokracje tylko o utrzymanie wpływów zachodu reprezentowanych w naszym parlamencie przez PO i .N i nawet jak mi z PiS-em nie po drodze to jestem za ich działaniami w 100% bo to pokazuje o co w tej ''demokracji'' chodzi. Przypomnę tylko że TK powstał w ''komunie'' bodaj w 1987 roku ubiegłego stulecia gdzie na pomysł ten wpadł pan Jaruzelski . O tym jakoś Co postkomuniści mieniący się jako PO i .N nie zauważają w swoich wywodach

  Faktem jest że była nas tylko garstka przed katedrą ale nie oznacza to iż trzeba wyśmiewać tych czekających na spotkanie z Prezydentem RP bo przypomnę tym którzy nie byli że Prezydent RP co dzień do Gniezna nie wpada

 • Link do komentarza mjj niedziela, 13 marca 2016 09:39 napisane przez mjj

  Komiku pamiętaj, że za każde słowo odpowiesz kiedyś przed Najwyższym Sędzią, więc po co ta ironia i cynizm? Tyle potrzebujesz do samozadowolenia?

 • Link do komentarza miras sobota, 12 marca 2016 21:51 napisane przez miras

  Jeszcze będziemy płakać po PiS-e,ale może się mylę liczę na to mocno.

 • Link do komentarza Komik sobota, 12 marca 2016 19:20 napisane przez Komik

  Wszyscy spragnieni twarzy Dudy niech wrzucą go sobie na tapetę...

 • Link do komentarza miejscowy sobota, 12 marca 2016 15:37 napisane przez miejscowy

  Prezydent przyjechał na zjazd, a nie na spotkania z mieszkańcami, więc wszelkiego rodzaju uwagi i uszczypliwości są nie na miejscu.

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 12 marca 2016 13:24 napisane przez EagleEye

  @Redakcja Owszem przyznaje ze w cytowanym artykule była wzmianka iz Prezydent RP będzie gdzie przyznaje doczytałem co nie zmienia faktu iz Prezydent RP był w Gnieżnie od czwartku i dziwi mnie fakt iz lokalne jakiekolwiek media tego nie wiedziały.

  Cóż ja byłem i kilkanaście osób włącznie z redakcja też ;-) Proszę mojego wpisu nie odbierać jako atak a jedynie delikatną uszczypliwość ;-)

 • Link do komentarza kako sobota, 12 marca 2016 12:48 napisane przez kako

  Najwiekszy z POLSKICH PREZYDENTOW. Za 4 lata w sejmie bedzie tylko PIS zobaczycie!!!! W koncu mamy WOLNOSC.

 • Link do komentarza jao sobota, 12 marca 2016 12:47 napisane przez jao

  Tysiace Gnieznian wczoraj witalo prezydenta! On jets wielki, On laczy, a nie dzieli. To cos wspanialego, ze Polska doczekala sie takiej wspanialej WLADZY. Kocham tych ludzi! Daj nam wolnosc!

 • Link do komentarza Zenas sobota, 12 marca 2016 12:31 napisane przez Zenas

  Miras, ty to chyba z księzyca spadłeś! Podaj choć jeden przykład "dzielenia" polaków prze pana prezydenta Dudę?

 • Link do komentarza miras sobota, 12 marca 2016 12:12 napisane przez miras

  Prezydent powinien łączyć Polaków a ten prezydent dzieli i nawet z tym się nie kryje.Pogłębia różnice jest coraz gorzej z nastrojami ludzi-taka jest prawda.pozdrawiam.

 • Link do komentarza indyk sobota, 12 marca 2016 11:10 napisane przez indyk

  do "j" - może Gniezno nie liczy już kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców i może ta pozostałość akurat w tym czasie przebywała poza granicami Gniezna "za chlebem" ?

 • Link do komentarza Ja_Jestem sobota, 12 marca 2016 11:07 napisane przez Ja_Jestem

  Jakież to "cudowne doznanie........... móc uścisnąć rękę prezydenta WSZYSTKICH Polaków "

 • Link do komentarza katolik sobota, 12 marca 2016 10:57 napisane przez katolik

  Ad. Karolina - proszę pana, prymasa i biskupów nie całuje się w rękę, ale pan niewierzący tego nie wie. Moźna co najwyźej ucałować pierścień z relikwiami, który nosi, ale nie jest to obligatoryjne. Zresztą składając pocałunek oddaje się cześć, jak wspomniałem relikwiom i urzędowi osoby, która piastuje tę funkcję.

 • Link do komentarza Redakcja sobota, 12 marca 2016 10:33 napisane przez Redakcja

  EqgleEye - O wizycie prezydenta wiedzieliśmy i informowaliśmy w temacie dot. Zjazdu Gnieźnieńskiego. O tym, że poza inauguracją wydarzenia ma on się pojawić także w mieście dowiedzieliśmy się w miniony weekend, jednak informacje w tym temacie były bardzo niepewne i niestety, mimo próśb o doprecyzowanie informacji, słanych do Kancelarii Prezydenta nie otrzymaliśmy odpowiedzi. W poniedziałek dotarła do nas informacja o zmianie planów i braku wizyty w katedrze czy spotkaniu z mieszkańcami, a ostatecznie potwierdziła się z pewnych źródeł w czwartkowe popołudnie, że nie ma nic poza wizytą w Pałacu. Być może to względy bezpieczeństwa, być może bardzo napięty terminarz - w piątkowe późne popołudnie prezydent miał udać się na drugi koniec kraju.

 • Link do komentarza karolina sobota, 12 marca 2016 10:30 napisane przez karolina

  Ciekawe czy całował prymasa w rękę?

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 12 marca 2016 10:04 napisane przez EagleEye

  Z racji iz tez byłem w tej nielicznej grupie mieszkańców którzy czekali powiem tak tez byłem zażenowany tak mała garstką mieszkańców Gniezna którzy mimo wiosennej słoty wytrwali i do których podszedł pan Prezydent.

  Niestety ale trochę tez jest tutaj winy naszych lokalnych mediów które nic nie pisały o planowanej wizycie Prezydenta RP w Gnieżnie. Ja dowiedziałem się od żony która do mnie zadzwoniła z pytaniem czy wiem że pan Prezydent RP jest w Gnieżnie a z tego co wiem to był od czwartku w Gnieznie a wiec dziwi mnie nie ten ''przemilczany fakt''

  Cóż najwidoczniej siła ''pomarańczowo-czerwonych'' mediów w Gnieznie dostała ''prikaz'' milczenia w tej kwestii choć na portalu gniezno24.com którego jestem czytelnikiem też żadnej wzmianki w czwartek nie było co bardzo mnie dziwi

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane