czwartek, 18 lutego 2016 10:13

Maraton Chemiczny w PWSZ

 
Maraton Chemiczny w PWSZ Maraton Chemiczny w PWSZ fot. Magdalena Wardęcka

Co roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie organizuje dla szkół ponadgimnazjalnych konkurs chemiczny.

Maraton chemiczny w PWSZ odbył się już po raz piąty. Organizowany jest przez Instytut Ochrony Środowiska PWSZ w Gnieźnie. Do tegorocznego maratonu przystąpiło 98 uczniów z 13 szkół z powiatu gnieźnieńskiego.

Do maratonu przystąpiło: I, II i III Liceum Ogólnokształcące z Gniezna, T.E.B. Gniezno, Liceum Ogólnokształcące we Wrześni, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, Liceum Ogólnokształcące w Trzemesznie, Zespół Szkół w Mogilnie, Liceum Ogólnokształcące w Słupcy, Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu, Zespół Szkół z Puszczykowa, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.

Maraton, który zawierał czterdzieści dwa pytania, trwał 195 minut lecz uczniowie w większości uporali się z chemicznymi zadaniami już po połowie tego czasu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane