środa, 23 grudnia 2015 17:49

Świątecznie w ZOZ-ie

 
Świątecznie w ZOZ-ie fot. Rafał Wichniewicz

Personel szpitalny oraz pracownicy administracji Zakładu Opieki Zdrowotnej, uczestniczyli dziś w wigilii zorganizowanej w gnieźnieńskiej lecznicy.

Poza samymi domami rodzinnymi, świąteczny czas udziela się także pracownikom wielu instytucji czy urzędów, gdzie wszyscy muszą często tworzyć współpracujące ze sobą zespoły. To właśnie od zgrania często zależy m.in. odpowiedzialność w wykonywanych przez nich zadaniach, jak jest chociażby w przypadku dbania o dobro pacjenta. Dlatego właśnie w środowe przedpołudnie w Zakładzie Opieki Zdrowotnej odbyła się wspólna wigilia dyrekcji, lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i pracowników administracji.

Tego dnia w wigilii uczestniczył także abp Wojciech Polak Prymas Polski, który wcześniej odwiedził także kilka oddziałów placówki przy ul. św. Jana. W trakcie tego pobytu, spotykał się i rozmawiał z pacjentami przebywającymi w szpitalu m.in. na oddziale paliatywnym, wewnętrznym czy dziecięcym. Sama wigilia dla personelu przygotowana została na kilka godzin, tak by każdy z pracowników mógł w niej choć na chwilę uczestniczyć.

W trakcie świątecznego spotkania, abp Wojciech Polak wygłosił krótkie słowo do obecnych, podkreślając ich zasługi w ratowaniu i dbaniu o ludzkie życie, a także o wadze misji jakiej podejmują się na co dzień w swojej pracy. Zaznaczał to podkreślając znaczenie słowa "miłosierdzie", które samo w sobie znaczy tyle, co dzielenie się swoim sercem z drugą osobą. Nawiązał tym samym do rozpoczętego na początku grudnia Roku Miłosierdzia. Prymas złożył także życzenia wszystkim pracownikom, a do jego słów przyłączył się także dyrektor ZOZ Krzysztof Bestwina. Po tym, nie zabrakło wspólnego odśpiewania kolędy "Bóg się rodzi" i co oczywiste - wzajemnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane