środa, 25 listopada 2015 09:12

Nowe karnety w Strefie Parkowania będą zmienione

 
Nowe karnety w Strefie Parkowania będą zmienione archiwum redakcji

Został ponad miesiąc do wprowadzenia zmian w Strefie Płatnego Parkowania, a urzędnicy po raz kolejny modyfikują zasady jej funkcjonowania.

Parkomaty w nowej, powiększonej Strefie, mają zostać uruchomione 2 stycznia 2016 roku (w zielonej 4-ego). Na ten dzień zaplanowane zostało także faktyczne uruchomienie wszystkich trzech obszarów stawek, ograniczających parkowanie - czerwonej, żółtej i zielonej. W przypadku tej ostatniej, która miała zostać wprowadzona w życie już 1 października br., włodarze miasta musieli tę kwestię zweryfikować i dokonać zmiany - we wrześniu poinformowano, że ruszy ona jednak razem z pozostałymi.

Tymczasem na sesji Rady Miasta 25 listopada, radnym przedłożony zostanie dokument, zmieniający część zasad dla mieszkańców centrum, którzy najbardziej powinni być tym tematem zainteresowani. Mowa o karnetach dla mieszkańców podstrefy A i B, których stawki nie ulegną zmianie, ale zgodnie z nowymi ustaleniami, miały one obowiązywać jedynie w podstrefie B. 

Przykładowo, stawka 20 zł dla mieszkańca podstrefy A, posiadającego jeden samochód, dotyczyłaby pozostawiania pojazdu podstrefie B. Teraz jednak ma to zostać zmienione i obowiązywać będzie także w podstrefie A. W skrócie - gnieźnianin z czerwonej, najdroższej strefy obejmującej ścisłe centrum, nie będzie musiał pozostawiać samochodu na odległych niekiedy o kilkaset metrów parkingach. Zmiana dotyczy wszystkich identyfikatorów podstrefy A, obowiązującej na ul. Franciszkańskiej, Dąbrówki, Rynku, Kaszarskiej, Farnej, Warszawskiej (od ul. Farnej do ul. Moniuszki), Rzeźnickiej, Moniuszki, Łubieńskiego, Mieszka I (od ul. Dąbrówki do ul. Moniuszki), Chrobrego (od Rynku do ul. Sienkiewicza) oraz ul. Sienkiewicza.

Jak można odczytać z uzasadnienia do uchwały, Miasto podjęło powyższe działania po otrzymaniu informacji o ilości przygotowanych bezpłatnych miejsc do parkowania obok strefy: - Z uwagi na udostępnienie tylko części parkingu przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie – w ilości około 150 miejsc z przeznaczeniem m.in. dla mieszkańców podstrefy A, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców tej podstrefy, proponuje się zmianę uchwały w ten sposób, że mieszkańcy podstrefy A będą mogli nabywać identyfikatory mieszkańca obowiązujące w podstrefie A i B.

8 komentarzy

 • Link do komentarza EagleEye środa, 25 listopada 2015 16:33 napisane przez EagleEye

  @hahahahahah mnie to nie przeszkadzają ich zaczepki ;-) Nawet bardziej mnie nakręcają i ciszy mnie fakt iz moje wypociny ktoś czyta ;-)
  Nie interesuje mnie czy po IP mnie namierzają czy pytali o operatora o moje dane w nosie to mam ;-)

  Najwidoczniej moje uwagi kogoś bardzo ale to bardzo zabolały tak jak by nie można było mieć innego zdania w danej kwestii ;-) No cóż chciało się ''włodarzyć'' trzeba mieć gruba skórę ;-) Najwidoczniej ujawnia się w taki sposób komentowania moich wpisów ''maluczkość rządzących naszym miastem'' tak jak by to oni mieli monopol na wszechwiedzę i byli wielkimi wyroczniami a kto sie nie zgadza nie może mieć zdania

  To ja mam inna propozycje może wogóle nie wprowadzać nowych ulic do SPP i tych podstref A,B i C bo za chwile ''urzędasy'' zaczną płakać z strefy ''C'' a oni to wiadomo uprzywilejowany elektorat no i tych nowych ulic w podstrefie ''B'' gdzie w sumie okazuje sie nie mieszkają najbardziej zamożni mieszkańcy naszego miasta

  Nie no włodarze naszego miasta motają się już maksymalnie i najlepiej atakować at persona userów co piszą niewygodne komentarze ;-)

  Sorry chciało sie rządzić to trzeba byc przygotowanym na krytykę a nie tylko ''lukrowanie'' ;-) bo apanaże nie pobiera się za darmo ;-)

 • Link do komentarza taki se środa, 25 listopada 2015 14:16 napisane przez taki se

  Do hahahahahahahah ~Władzę mozna zgodnie z paragrafem krytykować, obrażać, nawet gnębić i nic nikomu za to sie nie stanie. Nie wolno tylko wchodzić w strefy obyczajowe, religijne i bardzo osobiste. Pamiętacie, jak obrażano prezydenta Kaczyńskiego? I co? I nic, najwyższe sądy stwierdziły, że nie było przestępstwa. czyli że mozna? Mozna! A gdyby za obrażanie władzy wsadzali do więzienia, to m.in. Niesiolowski i Wałęsa z mamra by nie wychodzili!

 • Link do komentarza hahahahahah środa, 25 listopada 2015 12:29 napisane przez hahahahahah

  No przecież to było do przewidzenia , gdzie są parkingi buforowe czy jak im tam które miały powstać ? No nie ma , no to trzeba wszystko zrobić jak jest teraz czyli wszyscy na powrót pod swoje chałupy i nadal miejsc będzie brakowało tylko że będzie drożej. Obudźcie się ludzie, przecież tu chodzi o kasę której zaraz nie będzie za opłaty targowe i mandaty z radaru. A to nie tylko jeden problem, zobaczycie po nowym roku a nie będę pisać o tym bo zaraz zmiany będą robić. EagleEye a cenzura może sobie czytać ile chce a niech się dowiem że mnie inwigilują , chociaż jeden malutki ślad w komputerze albo się dowiem że poszli do operatora po moje dane to z miejsca będzie prokurator i media krajowe i to z wielkim hukiem bo za pisanie komentarzy bez łamania prawa to sobie mogą nas cmoknąć

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 25 listopada 2015 12:03 napisane przez elemeledudki

  @Weronika Nic skomplikowanego to nie będzie bo jedynie w tzw. podstrefie ''A'' będzie inna cena za bilet jednorazowy za wykupiony czas postoju ;-)
  A auta z identyfikatorem mieszkańca jak będą stać w tej strefie (czytaj i tak w tej strefie nie zaparkujesz na bilet postojowy) tak stać będą ;-) No i to ze pod Starostwem Powiatowym czyli na ul. Jana Pawła II powstała strefa ''C'' i przy ul. Kościuszki tez strefa ''C'' bodaj pod Urzędem Miasta jak pamiętam ;-)

  Ale to jest na dziś bo do 4 stycznia może się to zmienić jak już poniekąd się to zmienia a tak fajnie miało być dla sklepikarzy i co znowu miasto zagrało im na nosie ;-) ;-) ;-)

 • Link do komentarza Weronika środa, 25 listopada 2015 11:34 napisane przez Weronika

  Nie zapoznałam się jeszcze z nowa uchwałą dot. strefy. Ale z przekazów wiem, ze będzie to jednak skomplikowane, no cóż, trzeba jakies szkoły pokończyc, żeby się w tym wszystkim umieć znaleźć. Ale chcę napisac o innym dotychczasowym kuriozum. Otóż dzisiaj byłam załatwiać sprawę w urzędzie. Niedługo, bo trwało15 minut. Niestety miejsca dla petentów zajęte i nawet juz lekko szyby zamarznięte, czyli, ze stoją tam te pojazdy od rana. Zapytuję Pana Prezydenta, jak jest kontrolowany czas postoju na tych miejscach, skoro w zadnym z nich nie zauważyłam odpowiedniej kartki z zaznaczoną godziną postoju? Przecież to jest warunkiem kontroli takiego kierowcy! A, jeżeli to zwykła lipa, to należy znak czasowego postoju po prostu zdjąć i nie mamić petentów, ze są dla nich miejsca, których NIE MA!

 • Link do komentarza EagleEye środa, 25 listopada 2015 11:17 napisane przez EagleEye

  Napisał bym coś ale ''dział cenzury UM'' zaraz zacznie mi wytykać ze to kolejna rzecz w której jestem ''orłem'' ;-)

  Uważajcie co piszecie bo zaraz zaczną ''hejtki UM'' Was inwigilować ;-)

  Widać ze komentarze moje dość bardzo zabolały ''dział propagandy UM'' bo pisałem nieraz gorsze komentarze ale dopiero przy artykule ''Ul. Łaskiego otwarta!'' zaatakowano mnie personalnie ;-)
  Ale cisze się że moje komentarze są czytane ;-) Nawet niektórzy sś medycznymi specjalistami bo proponują mi leczenie się w klinice ;-) WOW ;-)

  To tu ich tych moich krytyków zaskoczę za nowa SPP oponowałem ale widzę ze s szumnych zapowiedzi zmian''wycofują się rakiem'' ;-)
  A zamysłem zmian było ożywianie centrum miasta i pomoc wynajmującym lokale handlowe aby klienci przyjeżdżający mieli lepszy dostęp do ich punktów usługowych gdzie miała być podstrefa ''A'' i co zrobiono po raz kolejny z tych najemców ''bałwanków'' (nie obrażając nikogo bo takie słowo mi się nasuwa) gdzie coś im obiecano i co będzie jak było auta na identyfikatorach będą parkować przed ich lokalami handlowymi tak samo jak parkowali ;-) Co daje jednoznaczne stwierdzenie iz miasto ma w nosie drobnych sklepikarzy ;-)

  Także albo ja powinienem do kliniki się udać jak tu mi sie sugeruje ;-) albo Ci którzy nie potrafią nawet założeń wprowadzania zmian SPP utrzymać w mocy tylko ''wycofują się rakiem'' ;-)

  To zapytam się jeszcze w jakim celu zostaną utrzymane zróżnicowane opłaty za bilet jednorazowy postojowy jak i tak jak do tej pory nie będzie można zaparkować w tej strefie ''A'' bo i tak większość aut stoi w tej strefie na identyfikator mieszkańca'' ;-)

  A wiem ja powinienem się leczyć w klinice aby te absurdy zrozumieć ;-)

 • Link do komentarza dąbrówki środa, 25 listopada 2015 09:49 napisane przez dąbrówki

  ZMiany to dopiero będą jak strefa ruszy i się okaże że mieszkańcy się w tym gubią a miasto nie wyrabia z tematem

 • Link do komentarza kierowca środa, 25 listopada 2015 09:45 napisane przez kierowca

  nie ma to jak komplikować życie obywatelom!! nieprzemyślane decyzje jak widać z tą nową strefą i jej podstrefami postoju!! nadal jakoś twierdzę, że Gniezno to nie metropolia na miarę Nowego Jorku czy Paryża i tylu stref nie potrzebuje!! młodzi politycy się najeździli po wielkim świecie i myślą, że tymi zmianami Gniezno co najmniej drugim Paryżem - Rzymem-Nowym Jorkiem będzie!! nie tędy droga panie budzik i spółko!!
  ps. ciekawe jak długo się będą tego wszystkiego uczyć pracownicy SOP!!! ile źle wystawionych mandatów, ile spraw w sądzie a przez to kosztów funkcjonowania takiej właśnie strefy dodatkowych przybędzie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane