czwartek, 22 października 2015 08:59

Wieczór przedwyborczy PiS

 

Ostatni tydzień przed wyborami to czas licznych spotkań kandydatów z mieszkańcami naszego regionu. W środowy wieczór działacze Prawa i Sprawiedliwości uczynili to także w Gnieźnie.

W trakcie wydarzenia, które miało miejsce w Centrum Kultury „Scena To Dziwna”, zaprezentowali się kandydaci do Sejmu Krzysztof Ostrowski i Monika Twardowska oraz Senatu Robert Gaweł. Wyjaśnili oni powody, dla których zdecydowali się kandydować oraz nakreślili działania, jakich zamierzają podjąć się po zdobyciu mandatu zaufania od swoich wyborców.

Kandydat do Senatu Robert Gaweł podsumował wielodniowe wizyty w różnych miejscach w regionie: - Jeżdżąc przez różne miejscowości naszego okręgu, rozmawialiśmy z wieloma ludźmi każdego dnia. Wszyscy oni mówią, że chcą żyć w Polsce normalnej, gdzie każdy człowiek jest szanowany i nie patrzy się na interes jakichś grup, korporacji czy kapitału. Wymyśla się teraz partię, która ma zastąpić odchodzącą partię. Polacy coraz lepiej takie rzeczy widzą, a najlepiej młodzi ludzie, do których informacje nie docierają za pomocą środków masowego przekazu, tylko sami dobierają sobie treści, które chcą przeczytać. Musimy myśleć też o nich, bo cóż to będzie za Polska bez młodych ludzi. Dlatego państwo trzeba naprawić, aby zachęcić młodego człowieka do zostania tu i budowania wspólnoty. W swoim wystąpieniu kandydat wspomniał o konieczności zakopywania rowów oddzielających od siebie Polaków i współdziałania w obliczu zagrożeń i wyzwań, jakie pojawiają się w Unii Europejskiej.

Do zgromadzonych zwróciła się także Monika Twardowska, która kandyduje do Sejmu. Jak przyznała, zarówno jako samorządowiec, ale także jako matka dzieci widzi, z jakimi problemami na co dzień musi borykać się każdy obywatel, zdany nie raz na łaskę lub niełaskę państwa: - Wierzę, że po 25 października powstanie w Polsce rząd, który dokona zmian. Zmian koniecznych, by każdemu z nas mogło żyć się lepiej i na godnym poziomie. Ta wspólnota, która teraz się zrodziła w celu wygrania wyborów, konieczna będzie do utrzymania tej całej pracy na rzecz dalszego wspólnego działania dla dobra kraju - mówiła Monika Twardowska.

Kandydat do Sejmu Krzysztof Ostrowski, prowadzący spotkanie tego wieczoru, podziękował wszystkim za wsparcie i pomoc przy angażowaniu się w tegoroczne wybory. Dodał też, że warunkiem rozwoju kraju jest Polska silna i niezależna: - Jesteśmy narodem Europy, a w naszym położeniu między Niemcami i Rosją nie stać nas na małość i na ciągłe chodzenie z pochylonymi głowami. Tylko wtedy będziemy nie tylko bezpieczni, ale także szanowani na arenie międzynarodowej. Szacunek też trzeba sobie zyskać u społeczeństwa, którego rząd do tej pory nie słuchał, odrzucając apele o referenda czy podpisy zebrane przez miliony Polaków. Krzysztof Ostrowski dodał też powody, dla których zdecydował się wystartować w wyborach: - Czuję w sobie sporo młodzieńczej energii, a także takiego podejścia do świata, przez które chcę dążyć do jego ulepszania. Od lat byłem sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości, do którego wstąpiłem w momencie, kiedy nie widziałem innej opcji, pozwalającej na ratowanie sytuacji w kraju i do tej pory nie widzę innej takiej możliwości. Wierzę, że się nam to uda.

Po prezentacji kandydatów, słuchacze mogli zadawać im pytania, na które ci z chęcią odpowiadali. Ostatnie godziny przed ciszą wyborczą, wszyscy spędzą na odwiedzaniu kolejnych miejsc na terenie okręgu oraz na spotkaniach z mieszkańcami.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Anula czwartek, 22 października 2015 14:46 napisane przez Anula

  A gdzie Poseł Dolata?

 • Link do komentarza szperacz czwartek, 22 października 2015 10:32 napisane przez szperacz

  Jeżeli są jeszcze zwolennicy PO, to niech przeczytają ostatnie doniesienia "osiągnięć" tej partii.
  http://niezalezna.pl/72141-stracimy-20-mld-zl-unijnych-dotacji

 • Link do komentarza Magda czwartek, 22 października 2015 09:29 napisane przez Magda

  Jak obecnie rządzący zdobywają szacunek społeczeństwa to widać po tych podsłuchach knajpianych, po tych konkursach z zatrudnianiem swoich na stołki, po tym ukrytym kontrolowaniu urzędników w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane