wtorek, 29 września 2015 10:34

Miasto czterech kultur

 

Na kolejne spotkanie w ramach „Dziedzińca historii”, tym razem opowiadające o historii Gniezna, zapraszają organizatorzy tych ciekawych wykładów.

Tym razem prelekcję pt. „Gniezno – miasto czterech kultur” wygłosi Marek Szczepaniak, dyrektor gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Poznaniu. Opowie on o dziejach Pierwszej Stolicy Polski, w której przez wiele wieków obecne były różne narodowości, współżyjące ze sobą – wyjaśni też, czemu należy w przypadku Gniezna mówić właśnie nie o trzech, ale czterech kulturach.

Spotkanie odbędzie się 30 września, tradycyjnie w Bibliotece Prowincjalnej Klasztoru OO. Franciszkanów w Gnieźnie i rozpocznie się o godzinie 18:00. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Gniezna w ramach inicjatywy „Miasto trzech kultur”.

1 komentarz

  • Link do komentarza jacob wtorek, 29 września 2015 14:22 napisane przez jacob

    Myślę , że Gniezno niedługo będzie miastem pięciu kultur ....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane