poniedziałek, 31 sierpnia 2015 18:59

Gniezno na talerzu po raz kolejny

 

Stowarzyszenie „Ośla Ławka” po raz kolejny zorganizowało wspólne jedzenie i gotowanie, czyli „Restaurant Day: Gniezno na talerzu”.

Pomysł wspólnego piknikowania i dzielenia się swoimi kulinarnymi przepisami nie jest nowy. Zrodził się w Finlandii, a potem rozprzestrzenił się dalej. Stowarzyszenie postanowiło podobna akcję zorganizować także w Gnieźnie. Pierwsze wydarzenie z cyku „Restaurant day” odbyło się rok temu. W minioną niedzielę 30 sierpnia akcja została powtórzona ponownie przed Teatrem im. A. Fredry.

Chodzi o to, aby się spotkać, a przy tym dobrze i tanio zjeść. Wśród przygotowanych dań królowały potrawy wegetariańskie i wegańskie, oprócz tego pojawiło się wiele słodkości. Swoje umiejętności kulinarne zaprezentowali harcerze, Klub Rodzica z Miejskiego Ośrodka Kultury, Teatr im. A. Fredry, Klub Fantastyki Fantasmagoria, Stowarzyszenie „Ośla Ławka”, a także indywidualne osoby, których pasją jest gotowanie.

Na Restaurant Day nie zabrakło także pokazu kulinarnego wykonanego przez White Taste. Na koniec zaśpiewała Dominika Groberska. W trakcie wydarzenia można było zauważyć, że „Gniezno na talerzu” po raz kolejny okazało się być udaną inicjatywą, która wzbudziła zainteresowanie mieszkańców naszego miasta.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane