piątek, 26 czerwca 2015 18:10

Gniezno ma nowych, małych inżynierów

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie przez rok akademicki 2014/2015 prowadziła zajęcia nie tylko dla studentów.

Akademia Młodego Inżyniera to cykl zajęć, wykładów i laboratoriów skierowanych do najmłodszych dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Dzieci w murach uczelni mogli zgłębić wiedzę z dziedziny chemii, ochrony środowiska, biologii i mikrobiologii. Zajęcia te przeprowadzane były w laboratoriach. Odbyły się też zajęcia z informatyki i pierwszej pomocy.

Młodzi naukowcy w PWSZ dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy i może w przyszłości wybiorą właśnie studia inżynieryjne, bo Akademia Młodego Inżyniera była przedsmakiem tego, co czeka ich za kilkanaście lat.

25 czerwca na koniec roku akademickiego zostały wręczone im przez profesor dr hab. inż. Andrzeja Urbaniaka oraz dr inż. Katarzynę Sobocińską z Instytutu Ochrony Środowiska pamiątkowe dyplomy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane