poniedziałek, 25 maja 2015 08:00

Wieczór wyborczy PiS

 

W niedzielny wieczór wyborczy, jedynie gnieźnieńscy działacze PiS i sympatycy kandydata tej partii, zorganizowali swoje spotkanie, na którym oczekiwali na ogłoszenie sondażowych wyników.

Tegoroczne wybory prezydenckie były pełne emocji, zaskoczeń i walki do samego końca. Zwłaszcza w drugiej turze było to widoczne, nie tylko na arenie ogólnokrajowej, ale także w regionie. Działacze Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości organizowali spotkania z mieszkańcami, choć to kampania tej drugiej partii była najbardziej widoczną, chociażby na miejskich słupach ogłoszeniowych.

Podobnie jak w przypadku wyników I tury, żadne z ugrupowań nie organizowało swojego oficjalnego wieczoru wyborczego. Niemniej spora grupa działaczy Prawa i Sprawiedliwości spotkała się, by wspólnie oczekiwać na wyniki sondażowe, podane w telewizji. Moment ich ogłoszenia, przyjęli z wielką radością: - Jeszcze kilka dni temu, w trakcie rozmów z ludźmi mówiłem, że Andrzej Duda wygra przewagą 5-8%. Nie zaskoczył mnie sam wynik, ale w sali towarzyszył nam szał radości i wzruszenia. Przyjechało nas tu sporo, bo wszyscy chcieliśmy razem przeżyć to święto wierząc, że nasz kandydat wygra - stwierdził Krzysztof Ostrowski, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Spotkanie było też okazją do podsumowania nie tylko kampanii do drugiej tury, ale także całych działań związanych z wyborami prezydenckimi: - W drugiej turze mieliśmy dużo pracy, nadziei aby zmienić tę niekorzystną sytuację, jaka panuje w Polsce. Dla nas Andrzej Duda był i jest nadzieją na to, aby dokonać naprawy Rzeczypospolitej, na serię zmian w tym kraju, które doprowadzą do normalności. W tym kraju w ostatnich latach przestało się żyć normalnie, bo młodzież przestała wiązać z nim przyszłość. Teraz wierzę, że dzięki sile oddziaływania innych mediów, możliwością dotarcia do informacji innym sposobem, niż tylko telewizją, spore grono młodzieży opowiedziało się za Andrzejem Dudą - przyznał Krzysztof Ostrowski.

Działacze przyznawali na spotkaniu, że dla nich jest to początek drogi do zwycięstwa w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

22 komentarzy

 • Link do komentarza szperacz wtorek, 26 maja 2015 22:36 napisane przez szperacz

  Taka ciekawostka dla tych, co potrafią zrozumieć i przyjać prawdę do wiadomości: "Kolejne kampanijne kłamstwa Bronisława Komorowskiego wychodzą na jaw. Szkoda, że tak późno. - Tłumaczyliśmy wielokrotnie, że ówczesny poseł Andrzej Duda nie złamał ustawy, ale to było interpretowane politycznie - powiedział na konferencji rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak.Dzisiaj rektor UJ odniósł się do tych informacji. - W 2005 r. poseł Andrzej Duda złożył pismo, że chce wziąć urlop. Przepisy zmieniły się już w trakcie jego bezpłatnego urlopu - powiedział rektor. Dodał, że w 2010 roku złożył oświadczenie, że planuje podjąć pracę na uczelni w Poznaniu. - W 2011 roku zmieniły się przepisy, ale ówczesny poseł Duda był już na urlopie bezpłatnym - stwierdził Nowak.Jeszcze w piątek, ostatniego dnia kampanii wyborczej rzecznik uczelni Adrian Ochalik mówił zupełnie coś innego niż dziś rektor. Stwierdził, że w aktach osobowych Dudy nie ma śladu po piśmie informującym o planach zawodowych na poznańskiej uczelni. " Jak widzicie kochani fani Komorowskiego, w PO kłamstwo kłamstwem kłamstwo pogania. Czy już wierzycie PiSowi, czy jeszcze Wam potrzeba dowodów?

 • Link do komentarza śmieszne wtorek, 26 maja 2015 20:07 napisane przez śmieszne

  oto obraz PO , co niektórzy prominentni działacze partyjni już zaczęli się odcinać od Komorowskiego po przegranej że to nie PO tylko Komorowski i jego sztab , próbują zaklinać rzeczywistość że Platforma nie przegrała :-))))))

 • Link do komentarza senior wtorek, 26 maja 2015 18:50 napisane przez senior

  Ludzie mają dość kłamstw, oszustw, afer, pogardy,sobiepaństwa, nepotyzmu,a tak prawdę mówiąc wielkiego chamstwa Platformy Obywatelskiej nie spotykanego dotąd w historii. Niech bedzia kazda inna partia, byle nie oni, to Polska się zacznie podnosić z ruin ekonomicznych i społecznych. Takiej arogancji władzy,takiego buractwa, takiej podłości to nawet za komuny nie było.

 • Link do komentarza cierpliwy wtorek, 26 maja 2015 17:36 napisane przez cierpliwy

  sondażownie podają prowadzenie PiS i spadek PO a Kukiz niemal równo z PO , do jesieni spokojnie Kukiz przegoni PO :-)

 • Link do komentarza żak wtorek, 26 maja 2015 15:54 napisane przez żak

  KUKIZ-bus - nie tylko się zaczyna, ale jest już powolny eksodus i to, co mówią młodzi, organizują się do Kukiza. A ty busie Kukiza nawet o tym nie wiesz, no cóż, dla Ciebie tam na pewno miejsca nie będzie.

 • Link do komentarza KUKIZ-bus wtorek, 26 maja 2015 12:25 napisane przez KUKIZ-bus

  @jacob: "już zaczyna się migracja ludzi z PO ko Kukiza".
  Nie zaczyna się i nie ma obaw, że się zacznie.

 • Link do komentarza jawiemlepiej wtorek, 26 maja 2015 08:33 napisane przez jawiemlepiej

  @Zxxz napisał: "działaczom PO sytuacja wymyka się i przestają kontrolować to co się dzieje, nie nadążają za tym że naród powstaje z kolan i nie godzi się na tolerowanie carpaccio z żubra i stanowisk dla swoich za ponad 6000zł".
  Domyślam się, że to jest odpowiedź na to pytanie: "A działacze PO nigdzie się z tej okazji spontanicznie nie spotkali?".

 • Link do komentarza wyborca 2 poniedziałek, 25 maja 2015 21:47 napisane przez wyborca 2

  Wolność i Ojczyzna jest najważniejsza i trzeba o nią walczyć ze wszystkich sił! A wtedy nigdy nie będziesz żył w okowach niewoli i poniżenia tak jak w dzisiejszej Polsce za rządów Platformy Obywatelskiej. Wybraliście Rodacy młodość, mądrość, energie, człowieka nieskażonego przeszłością, szanującego każdą Polkę i Polaka! Pozbyliście się starego wściekłego kundla z WSI gryzącego wszystkich i wszystko, nadzwyczajną bestie ziejącą jadem nienawiści wbrew pozorom i medialnemu PR. Dokończyć jesienią.

 • Link do komentarza hihihihi poniedziałek, 25 maja 2015 21:20 napisane przez hihihihi

  żegnaj Platformo

 • Link do komentarza Seba poniedziałek, 25 maja 2015 19:37 napisane przez Seba

  PO jak wszyscy widzą jest partią afer. Swój głosuje na swego. Jaki z tego wniosek - kto głosował na Komorowskiego?

 • Link do komentarza damaniepierwsza poniedziałek, 25 maja 2015 16:11 napisane przez damaniepierwsza

  dziękuję za to spotkanie - fajnie było być własnie wtedy razem!! :)

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 25 maja 2015 14:12 napisane przez wyborca

  wyborcy Komorowskiego ......to, wszyscy, którym wiedzie się dobrze, którzy maja dobre stołki , którzy POwiązani są układami rodzinnie do 3 pokolenia,...maja biznesy, firmy, celebryci, aktorzy POwiązani z PO...sługusy-dziennikarze........i ci którzy nie widzieli NIC!!! złego w prezydenturze Komorowskiego i rządach PO...nie stracili nikogo bliskiego w katastrofie smoleńskiej,.......nie maja 6-latków do szkoły, nie chodzą po lekarzach i szpitalach NFZ,.....maja wysokie emerytury,.... tacy Polacy, którym nie zależy na polskości, na polskiej ziemi, na polskich lasach, na polskiej młodzieży i studentach,..którzy nie chcą wyjaśniania afer, bo może i sami w to są umaczani, bo mają profity i dotacje np. na prowadzenie teatru lub innej "firmy",którym nie przeszkadza zabieranie krzyża i obrażanie katolików,.......itd.......itd....Ci, którym bardzo podoba się POLSKA w takim wydaniu,.....oddali głos na p. Komorowskiego!!! bo było dobrze!!!!!!......są ustawieni i ich familie.!!!!!!!.........nie chcieli żadnej zmiany!!!!!...... a teraz trudno pogodzić się z przegraną!!!!!!!!!!!!!!!!.................juz szczuja i kłamią zwiń

 • Link do komentarza Sroka poniedziałek, 25 maja 2015 13:41 napisane przez Sroka

  Osoby głosujące na BK to tak jakby głosowali na ludzi PO - Gruszczyńskiegio, Pilaka i innych ~~~~~~~~żenada~~~~ ludzie włączcie myślenie ono nie boli.

 • Link do komentarza Seba poniedziałek, 25 maja 2015 10:45 napisane przez Seba

  Szkoda, ze redakcja nie polazała min gnieźnieńskich celebrytów PO po ogloszeniu sondażowych wyników głosowania na prezydenta Polski. Takie zdjęcie byłoby BEZCENNE!

 • Link do komentarza Koreo poniedziałek, 25 maja 2015 10:43 napisane przez Koreo

  Wyborcy Komorowskiego z Gniezna, zapamiętajcie, że wielu Polaków wybrało Dudę, głosowali świadomie, wiedzieli jakiego chcą wyboru i myśleli. Co wy natomiast robiliście? Jakimi argumentami się kierowaliście głosując na BK? Czy macie intelektualne predyspozycje, aby głosować? Ja uważam, że nie. Wy jak dla mnie to nie powinniście głosować, albowiem uważam, że wielu z was po prostu nie myśli.

  Gratuluję tej mniejszości z Gniezna, która głosowała na Dudę. Nie zwracajcie uwagi na platformową większość, bo to wy dla mnie jesteście tymi mądrzejszymi i macie moralne prawo patrzeć z góry na pozostałych. Nad wyborcami PO spuszczam głowę z politowaniem, wasz kandydat przegrał i nic tego już nie zmieni. Możecie sobie krzyczeć, płakać czy co tam jeszcze chcecie, ale przegraliście. Według mnie przegrała głupota, a wygrała mądrość i chęć zmiany. Życie to nie tylko pieniądze i materialna wygoda oraz obecny system, do którego waszym zdaniem trzeba się przystosować. Życie nie polega wyborcy BK na tym, aby być biernym trybikiem w maszynie i się cieszyć z ochłapów, życie to też nie jest konformizm i rutyna. Życie to coś więcej, to świadomość swojej egzystencji, chęć korzystania ze swojej podmiotowości, bycia człowiekiem, a nie przedmiotem, który musi walczyć o przetrwanie. Zacznijcie więc w końcu myśleć i żyć jak ludzie.

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 25 maja 2015 09:44 napisane przez wyborca

  PO w Gnieźnie dobija codziennie , podkreślam codziennie budasz i jego ekipa. Na jesień kolejne zmiany. Tak dalej róbcie stołki dla swoich, koalicja z trupem sld, stanowiska dziedziczone dla pociotek, żon , i kochanek!!!!

 • Link do komentarza wyborca Dudy poniedziałek, 25 maja 2015 09:41 napisane przez wyborca Dudy

  partyjni dziennikarze PO od rana powtarzają w mediach takie głupoty, ze nie da się słuchać teg obełkotu! Twierdzą, ze na Dude głosowali przede wszystkim młodzi i studenci, bowiem oni nie pamietają zła rządów......Prawa i Sprawiedliwości. Bardziej idiotycznych opinii nie słyszałem od wieków! Jak widać nawet kl;ęskę muszą przekuć w kolejne bezeceństwo. Ale my cieszmy się z tej pierwszej zmiany, bo choc Gniezno było miastem niezwykle szczęśliwym pod prezydenturą Komorowskiego, gdyż jak widać gafy i niejasna przeszłość byłego prezydenta nie preszkadzała w tak dużym poparciu, jakie tutaj niestety uzyskał, to jednak większość Polaków wykazała swoją mądrość i cieszę sie, że i ja do tej większości należę!

 • Link do komentarza jacob poniedziałek, 25 maja 2015 09:05 napisane przez jacob

  Wybory na jesień , wygra partia Kukiza. Już zaczyna się migracja ludzi z PO ko Kukiza , szukają szansy na zaistnienie ale to są ludzie ,,chorągiewki''. Taki Miki , Rafarer.... Uciekają jak szczury z tonącego okrętu.
  Pierwszy raz nie byłem na wyborach , żaden z kandydatów nie był moim typem. Nie było sensu iść na wybory , aby tylko oddać wymuszony głos. I wiecie co , cieszę się , że w tym nie uczestniczyłem .

 • Link do komentarza zxxz poniedziałek, 25 maja 2015 09:00 napisane przez zxxz

  jawiemlepiej - działaczom PO sytuacja wymyka się i przestają kontrolować to co się dzieje, nie nadążają za tym że naród powstaje z kolan i nie godzi się na tolerowanie carpaccio z żubra i stanowisk dla swoich za ponad 6000zł

 • Link do komentarza obywatel poniedziałek, 25 maja 2015 08:51 napisane przez obywatel

  Te wybory , zwłaszcza ostatni fragment przed wyborami pokazały dobitnie jak jesteśmy sterowani przez niektóre media , te ich niby sondaże i opinie jakoś się nie sprawdziły. Miejmy nadzieję że u nas też niedługo będzie porządek i skończy się z tymi zespołami prasowymi i pijarowskimi działaniami które nam nic nie dają.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane