piątek, 22 maja 2015 13:20

Poznaj miasto z przewodnikiem

 

Serdecznie zapraszamy na kontynuację inicjatywy Organizacji Turystycznej "Szlak Piastowski”, czyli na poznawanie Gniezna i Szlaku Piastowskiego z przewodnikiem.

Od maja do września, raz w miesiącu odbywać się będzie bezpłatnie oprowadzanie po najciekawszych atrakcjach. Akcja ta ma na celu pokazanie turystom oraz mieszkańcom Gniezna ciekawych miejsc związanych  z Gnieznem i Szlakiem Piastowskim.

Nasze pierwsze  w tym roku spotkanie rozpocznie się w Gnieźnie przy pomniku Bolesława Chrobrego. Przewodnikiem, który oprowadzi miłośników historii miasta Gniezna będzie Pan Mariusz Wiśniewski – regionalista, pasjonat historii Gniezna i wieloletni przewodnik po Szlaku Piastowskim. Spotkanie z przewodnikiem potrwa około godziny a tematem spotkania będzie zapoznanie uczestników z historią Wzgórza Lecha.

Adresatem naszej inicjatywy jest każdy, kto chciałby w ciekawy sposób spędzić dzień i wzbogacić swoją wiedzę. Przewodnik na zainteresowanych będzie czekał w niedzielę – 31 maja 2015 r. o godz. 13.30 przy pomniku B. Chrobrego przy Katedrze Gnieźnieńskiej, gdzie będziemy zaczynać naszą podróż. Oprowadzanie przez przewodnika będzie całkowicie bezpłatne, tak samo jak i wejście do Katedry -  wystarczy przyjść i posłuchać.

1 komentarz

  • Link do komentarza ewa czwartek, 04 czerwca 2015 23:29 napisane przez ewa

    a kiedy następne spotkanie?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane